Kadın ve Moda

Evde Saç Boyama

03.05.2021
Evde Saç Boyama

Kuaföre gitmeyi severiz fakat bütçeleri düşündüğümüz zamanlar da olmuyor değildir. Saçları boyatmanız için de sürekli olarak kuaföre gitmeniz yerine aynı sonuç da evde de ulaşılabilirsiniz. Ev de saç boyama ve de renk tutturma işlemin de, saç boyama teknikleri ve de daha fazlası bu yazımız da mevcuttur. Kuaför de kalitesi için de boyanan saçlara ulaşmak istiyor iseniz, yazımız da ki devamını mutlaka okumanızı önermekteyiz.

Evde Saç Boyama Teknikleri

Herkes kolay ve ucuz yol dan evde saç boyama teknikleri merak etmektedir. Biz de size burada yardımcı olmaya çalışacağız.

[haber id=”43444″]

Gri saçların var ise

Saçlarınız yavaş yavaş gri renk tonuna dönmeye başladı ise doğal saç renk tonun da 1 ya da 2 ton daha açık bir saç renk tonu tercih edip oluşan zıtlığın önüne geçmelisiniz. Ayrıca da beyazları %100’e kadar kapayan ve kalıcı saç renk boyalarını da tercih edip gri saçlarını kapatmalısın.

Yazarın saç diplerin de olan bu beyazları kapatmak için pratik bir yöntem mi aramaktasınız. Son dakika da olan randevulara ve de toplantılara en kusursuz halin ile gitmek için dip beyaz saçlarını kolayca kapatmak için L’Oréal Paris Magic Retouch beyaz saçlar için anın da kapatıcı olan sprey den yardım almalısın.

Evde Saç Boyamak

Boyamadan Önce Önlemini Al

Saç tellerin de ki kalın tipte ise ya da saçların çok uzun boyu var ise seçtiğin renkte ki saç boyasın da olan iki kutu almanızı öneriyoruz. En iyi sonuçlar için de boyaların tüm saçlarına eşit şekil de dağılmasın da ve saç rengine doyma işlemi de oldukça önemli bir konudur.

Evde Saç Boyama Renk Tutturma

Ev de saçınızı boyarken en sıkıntısı olan şey de renk tutturma sıkıntısıdır. Bu konu da bilinmesi gereken evde saç boyama renk tutturma işlemidir.

[haber id=”43443″]

Saçı Ne Zaman Boyamalısınız

Saçlarınızı boyama işlemin de sonra yaklaşık olarak 2 hafta sonrasın da saçlarını yeniden boyama işlemi yapabilirsin. Saçlarının boyu uzadıkça da doğal saç renk tonun ortaya çıkmaya başlamaktadır. Eğer ki kendi saç renk tonun da oldukça açık ya da oldukça koyu bir saç renk tonu denemiş iseniz dip boyan geldiği zaman da ortaya hoş bir görünüm çıkmaktadır. Eğer ki böyle bir sıkıntı ile de karşılaşmak istemiyor iseniz mutlaka kendi saç renk tonunuza yakın tonlar seçmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Evde Saç Boyama İçin İpuçları

Eğer ki dip boya sıkıntısın da dert ediyor iseniz ve de sürekli dip boyası yaptırılacak olmak endişesi saçları boyama işlemine engel oluyor ise sana 28 şampuanlamaya kadar kalıcı olan L’Oréal Paris Casting Crème Gloss önerimiz arasındadır. Özellik ile de saç renk tonuna yakın bir ton seçimi yaparsan Casting Crème Gloss renk tonları çok doğal olduğundan ve saçlar da kademeli olarak akılan olduğu için dip boyası sıkıntının kalmamış olmaktadır.

Cildini Boyaya Hazırla

Yüzlerinizin boya olmasını engellemeniz için de saç çizgisine ince bir tabaka halin de yağlı bir krem uygulaman gerekir. Fakat ev de saç boyama işlemi yaparken kaçınılması gerekenlerden biri de olup bu kremi fazla abartarak saçlarına değirmemeye çalışman gerekir aksi durum da da saç boyası ön kısımlara tutmama ihtimali vardır.

Saçlarını boyama işleminden hemen sonra ne yapılması gerek

Ev de saç boyama işleminin en önemli püf noktaların da biri de saçlarını boya işleminden hemen sonrasın da yapman gerekenler arasın da ev de saçlarını boyadıktan sonra yıkama yaparken mutlaka ama mutlaka saç boyalarının kutusundan çıkan saç kremlerini kullanman gerekmektedir. Çoğunluk ile de bu saç kremleri saçları boyadıktan sonra da bir kenara atarız ya da sonra kullanmak için saklarız. Fakat bu saç kremi saç boyasının saça çok daha iyi tutunması için saçın dipler de uca nemlendirilmesini sağlanmaktadır.

Evde Saç Boyama Yöntemleri

Özellik ile de saçlarınızı boyama işleminden sonra da saçta oluşan sert görünümü bu krem yardımı ile yumuşatırsınız. Saçlarınızı boyama işleminden sonra bekleme süresi dolunca banyo da saçlarınızdan temiz su akana kadar iyice durulamanız gerekir. Ardından da şampuanlanma işleminden sonra bu saç kremlerini saçlarının boy ve uçlarına uygulamanız gerekir. Biraz saçınız da bekletip iyice durulamanız gerekir. İşte bu kadar kolay uygulanması.
Özellik ile de saçlarınızı boyama işleminden sonra da saç dokusun da herhangi bir sertleşme işlemi olmasından dolayı endişe ediyor iseniz bu bakım kremleri oldukça etkili olması gerekmektedir.

Boya Süresi Tutma

Boya süre durumunu sakın atlamamalısınızdır. Eğer ki boyayı zamanından önce ya da sonra yıkarsanız tam istediğin renk tonunu tutturmaya bilirsiniz. Bundan dolayı da boya kutusunun üzerin de yazan zamanı, süre tutarak takip edip saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Eğer ki daha önceden de saçlarını hiç evde boyama işlemi yapmadı isen kolay yapmak çok önemlidir. Kolay yapmak için de, boya fırça yardımı ile ve saç kreminden yardım alabilirsiniz. Bu şekil de de boyanın saçlarına nasıl dağıldığını daha iyi görebilirsiniz.

Evde Saç Boyama Tekniği

Soğuk Su Kullanımı

Saçlarını boya işleminden sonra, renk tonunu korumak için soğuk su ile durula işlemi yapmanız gerek. Saç krem kutusundan çıkan bakım kremini kullanıp renk tonunu saçlarına mühürlenme işlemini ve de nemin saçına hapsolma işlemi sağlarsın. Ayrıca da saçları mutlaka 24 saat geçtik den sonra şampuanlama işlemi yapmanı öneriyoruz.

Daha öncesin de boyalara alerjisi olduğunu test etmiş miydin peki. Eğer cevabın hayır ise saç boyayı sürmeden 2 gün öncesin de de kulağının arkasın da olan saçlarının çok küçük bir kısmına boyayı uygulama işlemi, 48 saat beklemesi gerekmektedir. Eğer ki cilt de olan ve de saçların herhangi bir reaksiyon göstermemesi ise saçlarını rahatlık ile boyama yapmalısınız.

Kalıcı Bir Dokunuş Yapın

Saçları boyadıktan sonra da, boyalı saçlara özel üretim olan şampuan ile de saçlarını yıkama işlemi yapıp boyanın daha kalıcı olmasını ve renk tonunun korunmasını sağlamalısın. Özellik ile de UV filtreli şampuan ile de saçlarını yıkadığın da saç renk tonunun güneşten dolayı zarar görmesini engellemelisiniz. Hatta saçları yıkadığınız sular sebebi ile de saç renk tonu zarar görmektedir. Bu sebep ile de kullandığın şampuanların sert su ile yıkamana rağmen saçlarına zarar gelmesini önleyen bir tür de şampuanlardan olmasına önem vermeniz gerekmektedir.

Saçları Boyamadan Önce Hangi İşlemler Yapılır

Ev de yapılan saç boyama işlemlerin de önce perma olan ve de, saç kesimi gibi işlemleri yaptırman da herhangi bir sakınca olmamaktadır. Fakat sonrasın da da perma, Brezilya Fönü gibi kimyasal uygulanan kalıcı şekillendirme olan ve de sunan olan işlemleri yaptırdığın da saç renk tonun da bozulmalar, dalgalanmalar meydana gelmektedir. Eğer ki saç boyasını bir kaba boşaltıp uyguluyor iseniz boyanın hava ile çok fazla temas etmemesini sağlamanız gerekmektedir. Bundan dolayı da, boyayı kaba koymadan önce de de, tüm hazırlıklarını tamamladığından emin olmanız gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.