Kadın ve Moda

Evde Saç Boyama Renk Tutturma

16.08.2019
Evde Saç Boyama Renk Tutturma

Saçları boyatan ya da kendisi boyamak isteyen kişiler de en sık karşılaştığı sorunların başın da evde saç boyama renk tutturma gelmektedir. Bu konu da da başarısız olup sonuçtan memnun olmayan çok sayı da kişi var. Saçlar da koyu bir ton varsa bu durum da renk tutturmak biraz daha zorlaşabiliyor.

Saçların dip kısımları;

Saçlar da ki dip kısımları çoğunluk ile boyama işlemine en uygun ve de hızlı cevabı veren bölümler arasındadır. Saçların uç kısımlarına yapılan saç açma işlemine göre de, dipler çok daha kısa zaman da açılıyor.

Kolayca Evde Saç Boyama Renk Tutturma

Başlıklar

Saç açma işlemi nereden başlar?

Bu nedenden ötürü, açma işlemleri her zaman saç uçlarından diplere doğru yapılır. Elbette ki bu saç açma yöntem ve işlemin de saç renk tonu tutturma da % 100 etkili bir yöntem olmaya biliyor. Yine de istenen renkten 1 veya 2 ton farklı sonuçlar elde etmek mümkün.

Altta işlem görmüş boyalı saçlarda saç rengi tutturmak

Doğal, işlem görmemiş saçlarda daha iyi sonuçlar alınırken, altta boya olan saçlarda renk farklılıkları daha çok görülüyor. Özellikle saçlarda kızıllıkların görüldüğü farklılıklar ortaya çıkıyor ki, bu da istenmeyen durumların başında geliyor. Doğru şekilde saç açma işlemi yapılmazsa saçlarda gölgeli görüntüler meydana gelebiliyor ve istenen rengin tutturulması da zorlaşıyor.

Evde kendiniz saç boyuyor iseniz yapmanız gerekenler

Saç rengini tutturmak için mümkünse profesyonel hizmet veren kuaförlere gitmekte yarar var. Böylece istenmeyen renk farklılıkları ile karşılaşmamış olursunuz. Eğer saçlarınızı ev de kediniz boyayacak iseniz ve de tam renk tonunu tutturmak istiyor iseniz boyama işlemine saç diplerinden değil de, saç uçlarından başlamanız gerekir.

Evde Saç Boyamak Renk Tutturmak

Saçlarınız da açma işlemi yapacaksanız

Eğer saçlarda açma işlemi yapacaksanız uç kısımlara açıcı sürdükten sonra alüminyum folyo ile saçınızı sarmanız daha iyi sonuçlar almanıza neden olur.

Evde Saç Boyama Renk Tutturma Yöntemi

Saç boyama işleminde yapmanız gerekenler

Saçların uç bölümlerinin yeteri kadar açıldığını düşündüğünüz zaman hemen bu bölgeleri yıkayıp, ardından da saç diplerini açma işlemi yaparsanız daha dengeli bir renk tutturma işlemine de sahip olursunuz.

Farklı renkte saç boyalarını karıştırmak istiyorsanız

Saçınızın tam rengini tutturmak için farklı renk boyaları birbirine karıştırmanız da gerekebilir. Bu durum da kuaförünüz ya da tecrübeli kuaförlerden de saçınıza en uygun saç boya renklerini öğrenmeniz faydalı olmaktadır.
Saç renk tonunu tutturmak ya da istenen renk tonunu yakalamak her zaman kolay olmamaktadır. Beğendiğimiz saç renklerinin de pek çoğu da tek bir renk değil , birkaç renk tonunun karışımından oluştuğu için saç boyama uygulamalarından önce istenen renk tonu elde etmek için araştırma yapmak gerekmektedir.

Evde Saç Boyamak Renk Tutturmak Mümkün Mü

Saç Boyalarını Karıştırırken Dikkat edilmesi gerekenler

1- Saç renk boyası da tonu olarak birbirinden zıt renklerden kaçınmalısınız
2- Başarılı olan sonuçlar elde etmek için birbirini tamamlayan renk tonları seçmeniz gerekir.
3-Siyah ve de sarı renk tonları kullanmaktan kaçınmanız gerekir. Çünkü ikisi de iyi karışmayan çok baskın renkler arasındadır.
4- Saç renk tonlarını karıştırırken de, bunları temiz bir kaba döküp ve de saça uygulamadan önce de iyice karıştırdıklarından emin olmanız gerekir. Karışık renk tonları da aktivatör şişesine geri verir ya da saç renk tonu doğrudan kap da renk tonu fırçası ile de uygulayabilirsiniz.
5- Saç boyası renk tonları karıştırdığınız da sonucun ne olacağını görmeniz için de önce saçınızın bir tutamını boyayıp deneme yapmanız ve de hayal kırıklıklarının önüne geçmenizi sağlar.

[haber id=”43442″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar