Kadın ve Moda

Erkeklere Nasıl Vicdan Azabı Çektirilir?

03.02.2019
Erkeklere Nasıl Vicdan Azabı Çektirilir?

Kadınların yönelttiği erkeklere nasıl vicdan azabı çektirilir sorusunun oldukça geniş bir karşılığı bulunmaktadır. Öncelikli olarak söz konusu kişiye neden vicdan azabı çektirilmesi gerektiği konusu bulunmaktadır.

Bunun dışında her erkeğin yapısı farklı olabilmektedir. Bu nedenle kimisine tesir eden durumlar kimisinde hiçbir etki uyandırmamaktadır. Ancak yine de sosyologlar ve kişilik uzmanları erkeklerin hassasiyet gösterdiği temel durumlar hakkında yön gösterici açıklamalarda bulunmamaktadır.

Aldatan Erkeğe Vicdan Azabı Çektirme Yöntemleri

Aldatan erkeklerin çoğunluğu vicdan azabı çekmeye meyilli olmaktadır. Ancak yine de belli başlı noktaları izlemek, stratejik davranmak gerekmektedir. Öncelikli olarak kadınların bağışlayıcılığı tamamen ıskartaya alınmalıdır. Bunun yerine son derece sert, tavizsiz ve otoriter davranılmalıdır.

Yapılan birçok araştırma ilk sadakatsizliği anında affedilen erkeklerin daha sonra yeniden aldatmaya meyilli olduğunu gözler önüne sermiştir. Aldatan erkeğin pişman olmasını ve bir daha tekrarlamasını sağlamak için vicdan azabı çektirmek şarttır.

Bunun için ilk birkaç hafta kesinlikle iletişime geçilmemeli ve kendisiyle baş başa bırakılmalıdır. Aldığı ve sunduğu hediyeler sert bir dille geri çevrilmelidir.

İlgisiz Erkeğe Vicdan Azabı Nasıl Çektirilir?

Kadınların vicdan azabı çektirmek istedikleri erkeklerin başında ilgisiz tavırlara sahip olan erkekler geliyor. Aramayan, yeteri kadar mesaj atmayan ve her yönüyle ilgisiz davranan erkeklere özel vicdan azabı çektirme yöntemi bulunmaktadır.

İlgisizliğe aynı ilgisizlik ile karşılık vermek izlenebilecek yolların başında gelmektedir. O aramadığı halde sürekli aramak ve mesaj atmak ilişkiyi baltalayan edimlerden biridir. Onun yerine aramamalarına karşılık vermek, sabırla beklemek mantıklı olacaktır. Bu sayede ilgisizliğinin hedefi olan erkek vicdan azabı çekerek ilgisiz tavırlarına son vermektedir.

Bir Diğer Yöntem: Fotoğraf ve Video Göndermek

Ayrılık sonrasında erkeğe vicdan azabı çektirmek için birçok farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan biri ise geçmişte çekilmiş fotoğrafları kendisiyle paylaşmaktadır. Mutlu ve özel anların fotoğraflarını kendisine göndermek büyük oranda vicdan yapmasına sebep olacaktır. Yine aynı şekilde birlikte çekilmiş kısa videolar da oldukça etkili bir yöntem olarak onların duygusal hissetmesine neden olacaktır. Bu fotoğrafları görüp videoları izleyen erkekler vicdanlarının seslerine kulak vererek ilişkiyi kurtarmaya çalışacaktır.

Erkeklere Neden Vicdan Azabı Çektirilir?

Yapılan birçok sosyolojik değerlendirme ve gerçekleştirilen röportaj farklı gerçeklikleri gözler önüne sermiştir. Buna göre kadınların %62’si erkeklerin vicdan azabı çekmekten yoksun olduğunu düşünmektedir. %78 oranındaki kadınların görüşleri ise erkeklere mutlaka vicdan azabı çektirilmesi yönünde görüş bildirmiştir. Çeşitli nedenler ve gereksinimler erkeklere vicdan muhakemesi yaptırmak konusunda seçenekler sunmaktadır.

Aldatan, ilgisiz davranan, sebepsiz yere terk edenler bu listenin başında yer almaktadır. Aynı zamanda duygusal ve fiziksel olarak şiddet gösteren erkeklere vicdan azabı çektirmek de kadınların istekleri arasında yer alıyor. Bunun dışında sevgililerin ya da eşlerine değil hayatlarındaki erkeklere vicdan yaptırmak isteyen kadınlar da mevcuttur. Babalarına, okul arkadaşlarına ve erkek arkadaşlarına vicdan yaptırmak isteyen kadınların sayısında da yükselme bulunmaktadır.

Erkeklere Vicdan Azabı Çektirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vicdan azabı son derece hassas bir konu olduğu için belli başlı kriterlere özen göstermekte fayda mevcuttur. Öncelikli olarak kesinlikle taklit ve sahte unsurlardan faydalanmamak gerekmektedir.

Sıklıkla yapılan intihar numarası, erkeklerin kadınlardan daha fazla soğumasına neden olmaktadır. Bu tür şeyleri yalan kategorisinde değerlendiren erkekler, vicdan azabı çekmekten uzak olmaktadır. Aynı zamanda mutlaka bir kız arkadaştan destek ve öneri almak gerekmektedir.

Erkeklerin en çok sevdiği müzik türleri incelenmeli ve onların vicdan yapmasına sebep olacak şarkılar paylaşılmalıdır. Son olarak bazen çok sevdiği bir hediyeyi onlara armağan etmek bile vicdan azabı için yeterli görülmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.