Kadın ve Moda

Erkek Kısa Saç Modelleri 2019

26.02.2019
Erkek Kısa Saç Modelleri 2019

Erkek saç modası ünlülerin ve bilindik film oyuncularının da etkisiyle kısa saç modası büyük hızıyla devam ediyor. Son zamanlarda bakımlı olma yolunda ilerleyen erkekler saçları konusunda oldukça hassas. 

Çok kısa saç modelleri, en moda saç kesim modelleri olarak rağbet görmekte. Bunun en büyük sebebi ise kolay yıkanabilir, temizlenebilir ve şekil vermek zorunda kalmadan hızlı ve kolay bir şekilde kuruyabilmesidir.

Erkek Kısa Saç Modelleri 2019

 

Saç kesimi kesinlikle yüz hatları ve şekli ile doğrudan ilgilidir. Yüz hatlarınızı ve şeklinizi dikkate almadan kısa saç modeli uygulamaya çalışırsanız göreceksiniz ki sonuç facia. Maalesef bir süre bu saçlarla idare etmek zorunda kalacaksınız. Bu tip durumları yaşamamak adına saç kesimlerinizde yüz hatlarınıza oldukça dikkat etmeli yeri geldiğinde berberiniz ya da erkek kuaförünüzün size sunacağı fikirlere kulak vermelisiniz. 

Yüz Hatlarınıza Göre Saç Modelleri

Çünkü toplu bir yüz şekliniz varsa çok kısa saç modeli bıraktığınızda yüzünüz daha da toplu yani büyük görünecek buda siz çevrenizdeki ve yeni tanışacağınız insanlara karşı olumsuz bir bakış açısıyla bakmalarına sebep olacaksınız. Sonuçta ilk izlenim yani dış görünüş oldukça önemlidir. Model seçimleri yaparken daha çok şakaklarınıza düşen saç modellerini tercih etmeniz gerekmektedir.

Uzun bir yüz hattınız varsa istediğiniz kısalıkta saç kesimi yaptırarak kısa saç modasına rahatlıkla ayak uydurabilirsiniz. Kısa saç modelinin en uygun düştüğü yüz şekli uzun yüz şekline sahip olanlar içindir. Kısa saç modelleri kesimi yaptırırken saçlarınızı yukarı doğru kaldırıp şekillendirmemeye de özen göstermelisiniz. Aksi halde yüzünüz çok uzun görüneceği için biçimsiz bir görünüm elde edersiniz. Eğer uzun bir yüze sahipseniz saç kesiminiz mutlaka asker tıraşı dedikleri modellerden yana olmalıdır.

Erkek Kısa Saç Modelleri 2019

Özellikle koyu saç rengine sahip insanlarda kısa saç açık saç rengine sahip olan kişilere göre daha uzun görünecektir. Saçınızın renginin de kısa saç kesimi ile yakından alakalı olduğunu göz ardı etmeyin. Koyu saç rengine sahip olan erkekler, bu konuda çok daha avantajlıdır.

Bu yüzden saç renginizi dikkate alarak kısa saç modelinizi buna göre belirleyerek yaptığınızda istediğiniz kısa saç modelini elde etmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca kısa saç kesimleri tercih ederken mutlaka saçlarınızdaki kelleşme ve açıklıklara dikkat etmelisiniz. Şayet kısa saç modeli kestirdiğinizde kafanızda kelleşme varsa buna mutlaka bir çözüm yolu bulmanız gerekmektedir. Aksi halde pek de hoş, göze hitap eden bir görünüm elde edemezsiniz.

2019 yılının en moda kısa saç modeli saçın üst kısmı kenarlara göre daha uzun ve dağınık bir şekilde model bırakılmış bir saç tipidir. İsterseniz saçınızın üst kısmını ve kenarlarını aynı uzunlukta bırakarak kısa bir saç tipi uygulayabilirsiniz. Fakat her ne kadar günümüzde belirli saç modelleri moda olsa da size yakışacak, yüz hatlarınıza uyum sağlayacak modelleri tercih ederek daha uygun bir görünüm elde etmeniz gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. avni dedi ki:

    erkek kısa saç modellerinizi beğendim. bende saçlarımı uzatıyordum ama kısa saç modellerinizden birini yaptırdım ve gerçekten de çok yakıştı saygılar.

  2. ender dedi ki:

    erkek kısa saç modelleri her zaman güzel durur da uzun yüz tipine sahip olana nasıl duru bilemedim nasıl olur sizce

  3. arda dedi ki:

    bence erkeklere kısa saç daha çok yakışmakta bence

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar