Kadın ve Moda

Enteresan Erkek Moda Tasarımları

09.03.2019
Enteresan Erkek Moda Tasarımları

Hayal gücü ile beslenen moda anlayışı içerisinde kimi zaman değişik olarak tabir edilen kıyafetler dikkat çeker. Bu değişiklik genelde cinsiyet olarak kadını hedeflese de erkek modasında da pek çok farklı ürün bulmak mümkündür. Bu fark tam anlamıyla dışarıda kullanılamayacak ürünlerden oluşabilir. Moda haftalarında ya da defilelerde kullanılan bu tür tasarımların dikkat çekmesi önemlidir.

Enteresan Erkek Moda Tasarımları

Tasarımcı bu ürünlerin günlük yaşamda kullanılmasını değil ilgi çekmesini ister. Bu amaçla tasarlanan kafası inşaatlarda kullanılan tahtalar ile kapatılmış vücudunun üst kısmına kadar uzanan bu enteresan kıyafetin gündelik yaşamda kombin yapılması düşünülemez ancak fark yaratması kaçınılmazdır. Genellikle moda haftalarında sıradan olan ürünlerin değil bu tarz tasarımların haber yapılması bu nedenledir. Erkek mankenleri bambaşka bir görünüme sokan bu durum büyük uğraşlar sonucunda oluşturulur.

Enteresan Erkek Moda Tasarımları

  Erkek Modasında Değişim Nerede

 Tasarımcıların en çok kullandığı enteresan stil erkeklerin kadınsı kıyafetler ile giydirilmesi ile oluşturulur. Tasarım esnasında genelde giyim sektörü ile ilgisi olmayan ürünler tercih edilir. Bu kimi zaman bir bulaşık eldiveni kimi zaman da tüyler, tüller gibi aksesuarlar ile değişiklik yaratılır. Renk olarak pembeler, fosforlu yeşiller ya da canlı kırmızı renkler daha sık tercih edilir. Askılı atletler ile kombin yapılan kotlar ya da eteklerin üzerinde çıplak boyanan vücutlar tamamı ile enteresan bir moda anlayışının bir ürünüdür.

Enteresan Erkek Moda Tasarımları

  Enteresan Tasarımların Uyandırdığı Etki

 Tüm büyük markalar ilgi çekme amacı ile erkeklere normalde giymedikleri ya da giymeyecekleri ürünleri giydirirler. Bu durum bir miktar geleceğe hazırlama amacı da içermektedir. Kısa paçalar önceki yıllarda enteresan kıyafetler arasında yer alsa da şu andaki dönemde klasikleşmiş bir tasarımdır.

Enteresan Erkek Moda Tasarımları

Geçmiş zamanlarda yine enteresan olarak giydirilmiş pelüş kabanlar ya da dış giyim ürünleri hali hazırda erkeklerin günlük yaşamda kullandığı ürünler arasında yer almaktadır. Değişik tarzda örgüler, göğüs üzerinde bulunan büyük cepler bu amaçla kullanılmıştır.

Enteresan Erkek Moda Tasarımları

Erkeklerin giydiği tulumlar, karton ile tasarlanmış şortlar ya da mayoya benzeyen üst kıyafet stili ile kadın modasını erkek modası ile harmanlayıp yepyeni bir tarz meydana getirmek tam da amaçlanan etkiyi uyandırmak için yeterlidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.