Kadın ve Moda

En Güzel Bob Saç Modelleri

07.10.2019
En Güzel Bob Saç Modelleri

Trend saç modellerinden biri olan bob saç modelleri, herkese uyum sağlayan stillere sahiptir. Yüz şeklinize ve zekinize göre, kısa ve uzun modellerinden herhangi birini yaptırabilirsiniz. Genellikle, kısa ve dalgalı modeli dikkat çeken bob saç modelinin, birden farklı modelleri bulunur. Küt bob saç kesimi, Lob saç kesimi, asimetrik bob modelleri, ters bob, geleneksel a-line bob, dalgalı bob, asi bob, pixie-bob gibi farklı saç stillerini içerir.

Bob saç modelleri; farklı modelleri ile her zaman bakımlı ve trend olmanızı sağlar. Ayrıca daha modern ve genç görünürsünüz. Tabii yüz hattınıza uyum sağlayan bir bob modeli tercih etmenizi öneriyoruz. Aynı şekilde kıvırcık ya da düz saçlarınızı, bob modelleri ile deneyimleyebilirsiniz. Kıvırcık saçlara sahip olanlar, omuz hizasında ya da daha kısa modellerini deneyebilirler. Omuz hizasındaki bob modeli için, doğal dalgalı saç modeli oldukça hoş görünmenizi sağlar. Asimetrik bob modeli ile de genellikle düz saç modeli uyumludur, çünkü saç kesiminde yer alan asimetrik hatlar böylelikle öne çıkar.

Güzel Bob Saç Modeli 2020

Bob Saç Kesimi Kimlere Yakışır

Bob saç kesimi genellikle her yüz tipine uyum sağlayabilir. Ama tabii yüz hattınıza uyumlu bir model tercihi yapmanız gerekir. Bu nedenle, hangi yüz tipine hangi bob modelinin daha iyi yakışacağını öğrenmeniz önemlidir. Kendinize yakışacak bob modeline karar verebilir ve tarzınızı yansıtabilirsiniz. Bob modelleri; dalgalı ve düz saç modelleri ile farklı bir ahengi bizlere sunar. Sizlerde saçlarınızın özelliklerine göre, doğru modeli tercih edebilirsiniz. Yüz tipine göre, uyum sağlayan bob modellerini aşağıdaki içerikten detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

[haber id=”45663″]

Yuvarlak Yüz Şekli

Yuvarlak yüz hattına sahip olanlar, uzun bob modeli seçimlerinde, katlı bob kesimi modeli öneriyoruz. Böylece bob saç modelinin katlı hareketi, yüz şeklinize köşeli hatlar kazandıracaktır. Yüzünüze boyut katar ve şekilli bir yüz hattına sahip olabilirsiniz. Katlı kestirdiğiniz bob saçlarınıza, biraz dalga verebilir ve saçlarınızı katlarını öne çıkarabilirsiniz.

2019 Güzel Bob Saç Modeli

Kalp Yüz Şekli

Kalp yüz şekline sahip olanlar, özellikle; ucu küt biten bob uzun saç stilini deneyebilirsiniz. Böylece tüm dikkatler, saçlarınızın ucuna yoğunlaşır ve çenenizin yuvarlak hatlara sahip olmasını sağlar. Saçlarınıza şekil vermek için, maşa kullanabilirsiniz. Maşa ile şekil verdikten sonra, doğal görünmesi için ellerinizle dağıtabilirsiniz.

Oval Yüz Şekli

Oval yüz şekline sahip olanlara, genel olarak her saç modeli yakışır. Bu sayede bob saç stillerinden istediğinizi gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz. Dilerseniz kahkül modelleri ile saçlarınızı biraz hareketlendirebilirsiniz.

Güzel Bob Saç Modeli 2019

Kare Yüz Şekli

Kare hatlara sahip olanlar, saçlarını omuz hizasında olan bob saç kesimini tercih edebilirler. Böylelikle yüz şekliniz ve saç stiliniz uyumlu bir görünüm kazanır.

Dikdörtgen Yüz Şekli

Köşeli ve uzun yüz hattına sahip olanlar; bob modelinin çene altından başlayan saç kesimini deneyebilirler. Böylece, yüz şeklinizi saç stilinizle uyumlu bir hale getirebilirsiniz.

Kıvırcık Bob Saç Modelleri

Kıvırcık bob saç modelleri, genellikle kısa saç modelleri ile karşımıza çıkar. Kısa kesim bob modelleri ile kıvırcık saçlarınızın uyumu, ahenkli ve modern bir görünüm kazanmanızı sağlar. Saçlarınızın boyunu, kısacık ya da omuz hizasında kesebilir ve saçlarınızı kıvırcık yaparak hareket katabilirsiniz. Ya da saçları doğal kıvırcık olanlar için, kıvırcık bob modelleri daha ideal bir seçim diyebiliriz. Kıvırcık saçlarınızı herhangi bir tarafa ayırarak ya da kahkül ile kullanabilirsiniz.

Güzel Bob Saç Modeli

Doğal kıvırcık saçlarınızı, bob saç modelleri ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle yaz mevsiminde deneyebilir ve yaz sıcağında rahat bir nefes alabilirsiniz. Kıvırcık bob saç modelleri tercihinizde yüz hattınıza uyumlu bir modeli tercih etmeye özen gösterin. Saçlarınızı bob modeli kestirdikten sonra, şekil vermekte oldukça kolaydır. İsterseniz sadece köpükle ya da maşa ile saçlarınıza şekil verebilirsiniz.

[haber id=”45662″]

Asimetrik Bob Saç Modelleri

Bakımlı ve şık görünmenizi sağlayan asimetrik bob saç modelleri, yüz hattınıza ahenk katar. Asimetrik kesim, saçların ön bölümün uzun bırakıldığı arkasının ise daha kısa olduğu bob saç modelleridir. Saçlarınızı omuz hizasında ya da daha kısacık şekle sahip olan, asimetrik bob modellerini deneyebilirsiniz. Asimetrik bob modelleri, saçlarınızın daha gür ve bakımlı görünmesini sağlar. Cılız ve bakımsız saçlarınızın bir süre dinlenmesi ve beslenmesi adına, bob modeli kestirebilirsiniz. Böylece saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatma şansınıza da sahip olursunuz. Saçlarınıza şekil vermek için; düzleştirici, maşa gibi elektronik aletleri kullanabilir ya da sadece köpük kullanabilirsiniz.

2019 En Güzel Bob Saç Modelleri

Asimetrik bob saç modelleri, ahenkli ve hareketli saç kesimi ile dikkat çekmenizi sağlar. Ayrıca asimetrik saç modelinizi, kahkül modelleri ile de kullanabilir ve hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kahkül ve perçem modellerini de, asimetrik olarak kestirilebilir ve genel bir uyum sağlayabilirsiniz. Asimetrik bob saçlarınıza, hafif dalga verebilir ve doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bob saç modellerinin her biri, farklı tarzı ile ilgi çekici özelliğe sahiptir. Günlük hayatınızda ya da özel günlerinizde rahatlıkla bob modeli saçlarınıza şekil vermenizde kolaydır. Özellikle omuz hizasındaki bob modeli saçlarınıza, hafif dalgalı saç stili yapabilir ve böylece her ortama uyum sağlayabilirsiniz. Maşa ile kalın dalgalar yapabilir ya da sadece köpük ile doğal bir dalga oluşturabilirsiniz. Bob modelleri ile kahkül kesimleri birbirini tamamlar. Böylece kusursuz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca kusursuz bir güzelliğe ulaşabilirsiniz.

[haber id=”45664″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.