Kadın ve Moda

Drapeli Elbise Modelleri

03.10.2021
Drapeli Elbise Modelleri

Drapeli elbiseler, her güne özel modelleri ile dikkat çeker. İster özel bir günde isterseniz günlük hayatınızda yer verebilirsiniz. Drapeli elbise modelleri, özel detayları ile özel tasarımlarda da isteğinize göre şekillenebilir. Görsel olarak hareketli bir görünüşe sahip olduğu için, çoğu kadın tarafından ilgi ile tercih edilir. Ayrıca kilolu hanımlar içinde, avantaj sağlayan hoş bir seçim olacağını söyleyebiliriz. Vücut genelinde yer alan kusurları örtme konusunda usta olan drape detayı ile hayalinizdeki şıklığa kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda tesettürlü hanımlar içinde hoş modellere sahiptir.

Açık Renk Drapeli Elbiseler

Özel günlerde şık olmanıza yardımcı olan drapeli elbise modelleri, günlük kulanım içinde sade görünümü ile yanınızdadır. Ama en çok abiye modellerinde de dikkat çeken bir özellik diyebiliriz. Her türlü kıyafet modelinde yer bulan drape detayı, uzun ve kısa elbise tasarımlarında da rahatlıkla kullanılmaktadır. Genel olarak modelleri incelediğimizde, kloş elbise modellerinde farklı bir şıklığı bize sunar. Kış aylarında özel günlerinizi süsleyen kadife abiyelerde de özellikle drape detayını tercih edebilirsiniz. Böylelikle kadifenin ve drape şıklığını bir arada yakalamış olursunuz.

Drapeli Elbise Nedir

Drape; herhangi bir kıyafet tasarımın, katlanarak dikilmiş bölümlerine denir. Moda dünyasının şıkça kullandığı bir terim olarak karşımıza çıkar. Günlük hayatımızda kullanabileceğimiz drapeli elbise modelleri olduğu gibi özel günler için abiye modelleri de mevcuttur. Drape elbise modelleri kadar, eteklerde, bluzlarda ve gömleklerde de karşımıza çıkar. Kıyafet tasarımına göre; kumaş, düz, pileli vb. şekillerde katlanarak dikilir ve modeli verilir. Drape detayı özellikle, kilolu hanımların, kilo sorunu yaşadığı bölgeleri kapatmak adına kullanılabilir. Böylece daha hoş bir görünüm elde edilebilir. Elbiselerin üst bölümünde yer verilen drape detayı oldukça hoş bir görsele sahip olur. Ayrıca drape detayı ev tekstlinde de kullanılmaktadır.

Anvelop Drapeli Elbise

Drapeli Elbise Modelleri

Drape detayı, abiye elbise modellerinde ve günlük elbise modellerinde karşımıza çıkar. Ayrıca etek modellerinde de yer alır. Durum böyle olunca tabii ki birbirinden özel ve şık sayısız drapeli elbise modelleri olduğunu söyleyebiliriz. Zevkinize ve tarzınıza göre doğru tercihi yapabilirsiniz. Özel günleriniz için daha şık ve gösterişli drapeli elbiseleri tercih edebilirsiniz. Günlük kullanım içinse katılacağınız, gündüz ya da akşam programları için tercihinizi yapabilirsiniz. Drapeli detaylı elbiselerin, günlük modellerinin sadeliği ile gün içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. İster yerinizde isterseniz, katılacağınız bir arkadaş toplantınızda tercih edilebilir. Drape detayı her ne kadar elbiseye hareket katsa da günlük kullanım için hoş ve sade tasarımlara sahip modelleri bulunur.

[haber id=”40215″]

Drapeli elbise modelleri, günlük kullanım için sayısız özelliği bizlere sunar. Kruvaze yaka drapeli elbise, V yaka kadife drapeli elbise, drapeli poplin mini elbise, drapeli ince fitilli kısa kadife elbise vb. yaka detayları ve truvakar kollu gibi farklı kol detayları ile drapeli elbiseler birbirinden özel renkleri sahiptir. Uzun ya da kısa modelleri ile zevkinize hitap eder. Kumaşlarının rahatlığı ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Günlük kullanım elbise modelleri, sadece yaka detayı ya da uzun-kısa kol gibi farklı özellikleri ile karşımıza çıkar. Ama tabii abiye modellerinde, daha parlak renkler ve ışıltılı detayları-işlemeleri ile drape detayı daha da hareketlenir. Günlük kullanım için, drapeli elbisenizi doğru ayakkabı ve çanta kombini ile daha spor bir hale dönüştürmenizde mümkündür.

Bordo Drapeli Uzun Abiye

Böylece elbise üzerinde yer alan, drape detayının hareketini de bastırmış olursunuz. Drape detayı fazla kilosu olan kadınlar için, ilgi çekici olsa da her kadının dikkatini çeken özel tasarımları ile göz doldurur.

Büyük Beden Darapeli Elbiseler

Drapeli Abiye Elbise Modelleri

Drapeli elbiselerin, günlük hayatımızın içinde de yer aldığını biliyoruz. Ama en şık tasarımlarına abiye modellerinde rastlarız. Abiye modellerinde her zaman ilgi çeken, drapeli abiye elbise modelleri her zevke hitap eden tasarımları ile karşımıza çıkar. Düğün, nişan gibi özel günlerde rahatlıkla tercih edebilir ve zevkinizi yansıtabilirsiniz. Ayrıca fazla kiloları olanlar içinde hoş bir seçim olacaktır. Bel detayında ya da göğüs vb. bölgelerinde fazlalıklarınıza göre doğru modeli tercih edebilirsiniz. Abiye modellerinde daha çok; uzun elbiselerde, drape detayının hoş bir görselliğe sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Ama tabii kısa abiye modellerinde de hafif bir detay olarak karşımıza çıkabilir. Yaz abiye tercihinizde daha çok açık renk ton abiyeleri tercih edebilirsiniz. Kış aylarında ise pastel ya da koyu tonlar hoş bir şıklık yaratmanıza yardımcı olur. Ama tabii her mevsimin rengi olan, kırmızı ya da siyah, mavi tonları her zaman şık olmanız için size özel modellere sahiptir.

Drapeli abiye elbise modelleri; açık rengin ışıltı modelleri ile bel bölgesinde sağ ya da sol yana yansıyan drape detayı ile yaz veya kış ayında tercih edebileceğiniz şık modellere sahiptir. Açık su yeşili, gümüş renkleri, mavi tonları, kırmızı tonları, pembe vb. her tonuna özel bir drapeli abiye elbise tasarımına ulaşmak mümkündür. Drape detayı; kuyruklu bir elbisenin arka detayında olabilir, bel bölgesinde hafif bir olabilir ya da göğüs bölgesinde hareketli bir drape detayı ile karşımıza çıkabilir. Drapeli abiye elbise modelleri ile alakalı fikir edinmek adına, görselleri detaylı bir şekilde incelemenizi öneriyoruz. Ayrıca drapeli abiye elbisenizi, şık bir çanta ve ayakkabı ile bütünlediğinizde gözler üzerinizde olacaktır.

[haber id=”27925″]

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.