Kadın ve Moda

Doğal Taşlar ve Özellikleri

Doğal Taşlar ve Özellikleri

Geçmişten günümüze kullanılan doğal taşlar görselliğinin yanı sıra insanların fiziksel ve ruhsal yapısına fayda sağladığı da bilinmektedir. Doğal taşlar ve özelliklerine bakıldığında birçok sağlık probleminde etkili biçimde kullanıldığı görülmektedir.

Doğal Taşlar ve Özellikleri

Bu yüzden bu yazımızda hem evimizde hem de bizlerin aksesuar olarak kullandığı bazı doğal taşlar ve özelliklerine değindik. Günümüzde bu doğal taşlar artık hemen her yerde bulunmakta ve etkilerine göre bilinçli olarak tercih edilmektedir. Aynı zamanda birçok tasarımcı doğal taşlara koleksiyonlarında yer vererek oldukça şık takılar ortaya çıkarmaktalar. İşte en çok gözümüze çarpan doğal taşlar ve özellikleri:

  • Akik Taşı:

Akik taşı Damarları güçlendirir. Cilt hastalıklarına karşı iyi gelir. Özellikle hamilelik döneminde kullanılması tavsiye edilir. Kemik ve diş yapısı üzerinde etkilidir. Akik taşı insanlar üzerinde iyimser bir hava yaratır. Olaylara pozitif yaklaşılması yönünde bir psikolojik etkisi vardır.

  • Oltu Taşı:

Oltu taşı Ülkemizde Erzurum dolaylarında çıkarılan bu taşa sabır taşı da desek yeridir. Çünkü oltu taşı sabır verici bir özelliğe sahiptir. Negatif enerjiyi toplayarak strese iyi gelir. Nazarlık olarak da kullanılabilir.

  • Yeşim Taşı:

Yeşim taşı Özellikle diş problemlerinde etkili bir taştır. Pisliklerin vücuttan atılmasında yardımcı etkiye sahiptir. Ruhsal olarak etkilerine baktığımızda ise dengeleyici bir taş olan yeşim taşı günlük kullanım için uygundur. Zihinsel olarak odaklanma problemleri yaşayanlar yeşim taşı kullanabilirler. Sakinleştirici bir etkisi vardır.

  • Yakut :

Yakut taşı Değerli taşlardan olan yakut, bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahiptir. Kullanan kişiye özgüven getirir. Sezgileri kuvvetlendirici etkiye sahiptir.

  • Safir:

Safir Böbrekleri ve kalbi kuvvetlendiren safir taşının psikolojik etkisi olarak sinirleri yatıştırarak odaklanmayı sağlar.

  • Elmas:

Elmas Kadınların vazgeçilmezlerinden oldukça değerli bir taş olan elmas beyin fonksiyonlarını düzenleyici etkiye sahiptir. Aynı zamanda ilişkileri kuvvetlendirici bir etkiye de sahiptir.

Başlıklar

 Akuamarin Taşı Özellikleri

Doğal taşlardan akuamarin taşı rahatlama taşı olarak bilinmekte olup kişiyi stresten ve sıkıntıdan korur ve duygularını düzenleyerek doğru olanların öne çıkmasına yardımcı olmaktadır. Boğaz ağrısına ve boğazda bulunan enfeksiyonların düzelmesi için kullanılabilmekte olan akuamarin taşının sakinleştirici etkisi nedeniyle sıkça kullanılmaktadır.

Doğal Taşlar ve Özellikleri

Ametist Taşı Özellikleri

Doğal taşlardan ametist taşı negatif enerjinin vücuttan atıldığı yönünde düşünülmekte ve sıkça kullanılmaktadır. Ametist taşı alkol ve sigara gibi zararlı maddelerden uzaklaşmak ve bu maddeleri bırakabilmek için de yardımcı olduğu söylenen doğal bir taştır. Meditasyonda kullanılan ametist taşı için aynı zamanda pozitif enerji üretilmesini sağladığı da söylenmektedir.

Doğal Taşlar ve Özellikleri

Kehribar Taşı Özellikleri

Doğal taşlardan kehribar taşı ile ilgili organik şifa taşı yakıştırması yapılmaktadır. Kehribarın tiroidlerin düzelmesinde de etkili olduğu söylenmekte olup özellikle de bebeklerin diş çıkarma zamanlarında annelerin büyük yardımcısı olduğu bilinmektedir. Ağrılı diş sancılarına iyi geldiği konusunda söylenen kehribar geçmişten günümüze ağrı kesici bir taş olarak bilinmektedir

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar