Kadın ve Moda

Dantel Perde Modelleri

15.07.2013
Dantel Perde Modelleri

Ne kadar şık ne kadar kaliteli olursa olsun el emeği kendini her yerde gösteriyor. İşte bunun en güzel örneklerinden biri de dantel perde modelleri olsa gerek.

Dantel perde modelleri en zarif haliyle pencereleri süslüyor. Zaten süslememesine imkan yok çünkü dantel perde örneklerini örmek hem beceri hem sabır ister. Bu kadar emeğin sonucu da tabi ki muhteşem olur.

Dantel perde modellerinden birini örmenin en zor tarafı büyük boyutlarda olmasıdır. Pencereleri örten çok büyük dantel perdeler örmek oldukça zahmetlidir. Fakat son zamanlarda bayanlar bütün bir pencereyi kaplayacak büyüklükte perdeler örmektense dantel perde modellerini küçülterek kumaşla bütünleştirip oldukça hoş görüntüler elde ediyorlar.

Dantel perde modelleri özellikle perdelik kumaşın uç kısmına yerleştiriliyor. Yine dantel perde örneklerine kullanacağınız odaya göre desenler verebilirsiniz. Mutfak perdesi örmeyi planlıyorsanız mutfağa daha uygun motifler desenler örebilirsiniz. Veya renkli dantel ipleri kullanabilirsiz.  Çocuk odası için dantel perde örnekleri daha renkli veya salon için daha ağır dantel perde modelleri örebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.