Kadın ve Moda

Kırkyama (patchwork) Yatak Örtüsü Modelleri

19.07.2013
Kırkyama (patchwork) Yatak Örtüsü Modelleri

Bayanların en önemli özelliklerinden bir tanesi de atmaya kıyamadığı veya çok sevipte ayrılmak istemediği bazı yerleri sağlam olan bir takım kumaşları değerlendirme çabasıdır. Bu çabanın en güzel ürünlerinden bir tanesi de kırk yama başka bir deyişle patchwork olsa gerek.

Evde sağda solda bir yerlerde mutlaka artan bir kumaş adı eski ama kendi yeni kullanılmayan birçok şey bulabilirsiniz. Bunlardan kırkyama yöntemiyle hem kurtulup hem geri dönüşümünü sağlamış hem de yeni eşyalara sahip olabilirsiniz.

Bizlerde bu yazımızda sizlerle kırkyama (patchwork) yatak örtüsü modellerinden en çok gözümüze çarpanları paylaştık.

İster çocuklarınız için isterse sizler için olsun farklı renkleri farklı kumaşları bir araya getirerek oldukça şık kırkyama (patchwork) yatak örtüsü modelleri ortaya çıkarabilirsiniz. Burada önemli olan kırkyama tekniklerinden uygun olanını tercih ederek uygun kumaşları uygun renklerde bir araya getirmektir.

Tabi kırkyama yatak örtüsü modellerinden kendinize özgü tasarımlar yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yaratıcılığınızı kullanmak olacaktır. Bebekleriniz için ise onların sevimliliklerine yakışır biçimde kumaşları bir araya getirebilir ve kendi ellerinizle patchwork yatak örtüsü hazırlayabilirsiniz.

Büyük ihtimalle becerikli hanımlar kırkyama (patchwork) yatak örtüsü modellerinden birisini hazırlamak için evdeki fazlalıkları gözden geçirmeye başlamıştır. Şimdiden sizlere kolay gelsin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kibele dedi ki:

    bu kırkyama yatak örtüleri gerçekten çok hoş. peki kırkyama yaparken bir araya getirdiğimiz kumaşlar aynı tür mü olmalı biri ince biri kalın olsa nasıl bir görüntü olur?

Tüm Hakları Saklıdır.