Kadın ve Moda

Bombeli At Kuyruğu Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

30.01.2019
Bombeli At Kuyruğu Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Özellikle yaz davetlerinin vazgeçilmez stili olan bombeli at kuyruğu saç modeller nasıl yapılır hep birlikte göz atalım.

Modern bir görünüm yaratmanın yanı sıra kullanışlı da olan at kuyruğu saç toplama tarzı, her sezona damgasını vuracak güce sahiptir.

Gündüz saatlerinde, resmi toplantılarda ve gece davetlerinde sade bir şıklığın temsilcisi olan at kuyruğu, doğru kıyafetle kullanılarak kişiye özel bir tarz yaratılabilir.

Saçınıza Şekil Vermeden Önce At Kuyruğu Modellerine Göz Atın!

Kolay hazırlanmak isteyenler için bir tercih sebebi olan at kuyruğu toplama stili, kısa sürede doğru bir kombinle dışarı çıkılmasını sağlar. Haftanın her gününe özel farklı bir tarz deneyerek siz de kimliğinizi saçınızı toplama şeklinizle ortaya koyabilirsiniz.

* Çeşitli kozmetik ürünler,

* Yardımcı malzemeler,

* Tokalar ve

* Fırçalar yardımıyla istediğiniz at kuyruğu modelini ortaya çıkarabilir, gece davetlerinde de bu saçı topuza çevirebilirsiniz.

Modern bir tarama olarak kabul gören kuyruk, modern kıyafetlerle buluşarak sezon modasının en iyi şekilde temsil edilmesi sağlanabilir. Küçük, kısa, dar ve minimalist elbiselerle tercih edilecek bu saç, sırt dekoltesi olan kıyafetlerle de kullanılabilir. Kişiye modern bir hava katan bu tarzı topuzdan ayıran en önemli özellik ise ortama uygunluk olarak gösterilebilir.

Saç Taramanın En Basit Hali

Farklı şekilde kullanılan at kuyruğu modelleri, saç taramanın en basit hali olarak karşımıza çıkar. Normal, alt kısmı düşük ya da bombeli ve üstü hacimsiz modeller arasından saçınıza en uygun olanı bularak tarzınızı kendiniz yaratabilirsiniz. Adım adım at kuyruğu yapmanın formülünü aşağıda görebilirsiniz.

            1- İlk olarak saçın alt ve üst kısmının birbirinden ayrılması gerekir. Altta kalan saçlar bombeli olmayacak şekilde uygun tokayla sabitlenmelidir.

           2- Üst kısmın istenen hacme sahip olabilmesi için krepe işlemi uygulayın. Bu kısmı ince uçlu bir tarak yardımıyla saçın geneline yayın.

           3- Üst kısmı da daha önceden toka ile sabitlenmiş alt kısma ekleyin.

           4- Saçın alt kısmından ince bir parça ayırarak tarayın ve tokanın etrafına sararak toka yardımıyla fikse edin.

           5- Saçınızı seçtiğiniz kombine uygun toka, mandal, taç ya da farklı yaratıcı aksesuarlarla destekleyebilirsiniz.

At Kuyruğunun Kusursuz Görünmesi İçin Neler Yapılabilir?

Günlük hayatın en önemli kurtarıcısı olarak görülecek olan at kuyruğu modelleri; spordan iş yemeğine, arkadaşlarla sohbet toplantısından hasta ziyaretine kadar her yerde ve günün her saati kullanılabilir.

At kuyruğunda kusursuz bir görünüm elde edebilmek için toplamanın yapıldığı yer özenle seçilmelidir. Saçın sahip olduğu uzunlukta daha etkili bir görünüm için işe alt ve üst kısım birbirinden ayrılarak başlanabilir. Alt alta iki kuyruk oluşturulduğu zaman saçın daha hacimli durması da sağlanabilir.

Gün boyu hacimli ve sağlam bir kuyruk isteyenlerin saçı topladıktan sonra alt kısmından tel tokalarla desteklemesi gerekir. Lastik tokaya farklı açılardan geçirilecek olan teller gün boyu istediğiniz gibi salınan bir kuyruğa sahip olmanızı sağlar. Saç spreyi ve krepe için uygun özelliğe sahip bir fırça yardımıyla toplanan saça hacim kazandırılabilir. Sabitleyici bir spreyden destek alınarak özellikle dışarı çıkan ve elektriklenen küçük teller ana gövdeye yapıştırılabilir.

Yarım At Kuyruğu Nedir?

Yeni saç trendleri dendiğinde akla gelen yarım at kuyruğu, genç ve sportif görünmek isteyenlerin tercihidir. Bu stilde saçların tamamı yerine ikiye ayrıldıktan sonra sadece üstte kalan kısmı toka yardımıyla toplanır. Yüz hatlarının daha net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayan bu model okula dönüş temasının en güçlü parçasıdır. Şık ortamlarda da saçların dalgalı bir hava kazanmasını sağlayan bu model ile farkınızı gözler önüne serebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.