Kadın ve Moda

Beyaz Tene Yakışan Saç Renkleri

08.03.2022
Beyaz Tene Yakışan Saç Renkleri

Beyaz tene yakışan saç renkleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Koyu ten rengine göre, açık ten rengine sahip kişilere genel olarak her renk yakışabilir. Ama tabii kişinin cilt alt tonuna göre, en çok yakışan renk tonu değişebilir. Kızıl tonları, bakırlar, sarı tonları, kumral, kahve ve hatta bitter siyah gibi renkler beyaz tende oldukça hoş durur. Tabii genellikle açık saç renkleri tercih edilir. Sarı tonları daha çok öne çıksa da cildin alt tonuna göre, sıcak-soğuk etkisinden kaynaklı, kızıl tonları da daha hoş durabilir.

2020 Beyaz Tenlilere Saç Yakışan Renkleri

Başlıklar

Beyaz Tene Yakışan Saç Renkleri

Beyaz tene yakışan saç renkleri; sarı tonları, kumral tonları, kızıl ve kahve gibi her renk tonunun alt ya da üst tonları açık tenlilere yakışır. Tabii kişiden kişiye değişen cilt tonu, sıcak ve soğuk ten renginize göre renk nüansları değişebilir. Bu gibi nedenler ile açık tenli kişiler daha şanslıdır. Çünkü diledikleri gibi saç renklerini değiştirebilir ve farklı renkleri deneyebilirler.

Beyaz Tenlilere Saç Yakışan Renkleri 2020

Beyaz bir tene sahipseniz, fakat cilt alt tonunuzu bilmiyorsanız, öncelikle cilt tonunuzu belirleyin. Ardından teninize uyumlu bir renk nüansını tercih edebilirsiniz. Ayrıca ten renginin açık olmasından kaynaklı, dilediğiniz gibi açık tonlarını kullanabilirsiniz. Sarı tonları beyaz ten için uygundur. Ayrıca soğuk cilt alt tonuna uygun olan, küllü tonları da beyaz tenlilere yakışır.

Cilt Alt Tonu Soğuk Sıcak

Cilt alt tonu, ten renginiz ile saç renginizin arasındaki denge için önemlidir. Sıcak, soğuk ve nötr şeklinde cilt tonları bulunur. Ama tabii nötr alt tonu olmadığından dolayı, genellikle sıcak ve soğuk olarak karşımıza çıkar. Cilt alt tonunuzu, bileğinizin iç bölümüne bakarak tespit edebilirsiniz.

2019 Beyaz Tenlilere Saç Yakışan Renkleri

Bileğinizin içinde yer alan damarlar; yeşil ya da zeytuni kahverengi ise; sıcak cilt alt tonuna sahipsiniz demektir. Cildiniz üzerinde de sarı, altın rengi, şeftali rengine yakın renkler görülür. Sıcak cilt tonu; esmer ve buğday tenli kişilerdir. Sıcak cilt alt tonuna sahipseniz, altın yansımalarına sahip saç renklerini tercih edebilirsiniz.

Soğuk cilt alt tonuna sahip kişiler; beyaz, pembe-beyaz ten rengine sahiptirler. Damarlar; mavi veya morumsu bir renge sahiptir. Cilt üzerinde ise pembe, kırmızı ya da mavi dokular bulunur. Soğuk cilt tonuna sahipseniz, küllü yansımalarını tercih edebilirsiniz.

Beyaz Tenlilere Saç Yakışan Renkleri 2019

Beyaz tene takışan saç renkleri adımında, soğuk cilt tonuna da sahip olduğunuz için, küllü sarı renklerini deneyebilirsiniz. Aynı şekilde koyu bir saç rengini isteyenlere ise buzlu kestane gibi tonları önerebiliriz. Öncelikle herkese aynı renk tonlarının yakışmayacağını belirtmek isteriz. Saç şekli, ten rengi ve kişiye özel yüz hatları gibi her detay saç rengini de dolaylı olarak etkiler.

[haber id=”41176″]

Beyaz Tene Giden Ombre Modelleri

Beyaz tene giden ombre modelleri ve renkleri, cilt alt tonunuza göre belirleyebilirsiniz. Açık bir ten rengine sahip olduğunuz için, tüm renkleri gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz. Soğuk cilt alt tonunun etkisinden dolayı, küllü yansımalara sahip ombre modelleri de size oldukça yakışacaktır. Dip boyanızı daha koyu bir sarı seçebilir ve uçlarında yoğunlaşan renk geçişleri ile küllü sarı ombre modellerini değerlendirebilirsiniz.

Beyaz Tenlilere Saç Yakışan Renkleri

Beyaz Tene Yakışan Balyaj Modelleri

Beyaz tene yakışan saç renkleri kapsamında, ombre ve balyaj renkleri de hemen hemen aynı renk nüanslarını içerir. Küllü sarı yansımaları, koyu tonları isteyenler için buzlu kestane ya da buzlu yansımaların olduğu farklı renk tonları ve buzlu sarı gibi renkleri önerebiliriz. Aynı şekilde, saçlarınızın dibini küllü kumral tercih edebilir, sarı tonlarında ise balyaj yaptırabilirsiniz.

Beyaz Tene Yakışan Saç Renkleri

Beyaz Tenlilere En Çok Hangi Renkler Yakışıyor?

Kendine özgü bir tona sahip olan beyaz tenlilere en çok hangi renkler yakışıyor? Beyaz tenliler genel olarak sıcak bir tona sahiptir. Esasında sıcağın bir alt tonu olarak tanımlayabileceğim beyaz tenlilerin, ciltleri parlak gösteren renkleri tercih etmeleri önerilmektedir. Burada özellikle sütlü çikolata renginin beyaz tenlilerde başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Yine altın sarısı renklerin ve karamel tonlarının da beyaz tenlilerde harika durduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

[haber id=”46309″]

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar