Kadın ve Moda

Bayan Örgü Kazak Örnekleri ve Modelleri

10.03.2019
Bayan Örgü Kazak Örnekleri ve Modelleri

 Yeni trend bayan örgü kazakları bu yılda moda. Bu yazımızda bayanların büyük bir beğeni içerisinde kullandığı örgü işi kazak modellerinden bahsedeceğiz.

Bu yıl hangi renk örgü bayan kazakları moda? Hangi motif örgü bayan kazakları göz kamaştırıyor?

Nasıl bir modelde örgü kazak modeli size uygun olur? Bu konular ile ilgili öğrendiklerimizi sizlerle paylaşacağız.
Bayanlar özellikle soğuk günlerle beraber normal günlerde de örgü kazak modellerini sıkça kullanıyorlar. Bayanlar için vazgeçilmez bir giyim eşyası olan örgü işi kazak çeşitleri rengârenk ve çok değişik model, tarz, biçimde yapılabiliyor.

Bayan Örgü Kazak Örnekleri ve Modelleri

2019 yılının modası düz biçimde örülmüş tek renkte örülmüş kazaklardan oluşuyor. İstediğiniz modelde kazağı isterseniz kendiniz isterseniz anneniz örebilir. Eğer böyle bir şansınız yoksa hazır alabilirsiniz.

Kış aylarında daha çok vücut hatlarınızı kapatarak soğuktan korunmanızı sağlayacak kazaklar tercih ediliyor. Özellikle boğazlı kazaklar en ilk sırada tercih ettiğimiz tarz örgü kazak modelleridir.

Havaların daha yumuşak olduğu dönemlerde yani ilkbahar aylarında örgü kazak modellerimiz daha ince ipten örülmesi tercik ediliyor. İlkbahar da örgü kazak tipimiz açık boğazlı yada dekoltesi olan bir kazak tipi daha uygun oluyor.

 

Sizler için çok şık örgü kazakları modellerini bir araya getirdik ve beğeninize sunduk. Bu örgü bayan kazakları modellerinden beğendiğiniz bir modeli örebilir ya da değişik motif ve renk seçenekleri ile tarzınıza tarz katabilirsiniz.

    

Neden Kazak Örüyoruz?

Örgü kazaklar yeniden moda oldu. Aslında moda olmasa dahi bazı bayanlar örgü kazakları tercih etmektedir. Bunun çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Örgü insanın zamanını değerlendirerek stresini yok edecek güzel bir hobidir. Sizler de hayatın stresinden uzak durmak istiyorsanız kazak örmeyi düşünebilirsiniz. Örgü kazakla istediğiniz renk ve modelde kazak elde etme şansını yakalayabilirsiniz. Seçeceğiniz modeli istediğiniz renkle yapabilirsiniz. Kıyafetinize uygun renkte ve modelde hazır kazak bulmak bazen oldukça zor olabilmektedir. Fakat kendiniz ördüğünüzde istediğiniz modeli istediğiniz renkte yaparak büyük bir keyifle giyme fırsatını yakalarsınız.

Bayan Örgü Kazakları Nasıl Örülür?

Örme kazaklar genellikle şişe yapılır. Kazak örmeye niyet ettiğinizde öncelikle modelinizi belirleyiniz. Şayet renginden veya yapısından dolayı bir ipi beğendiyseniz ona ipe uygun model tercih etmelisiniz. Çünkü kazağı güzel gösteren iple modelin uyumudur. Örgü iplerinin üzerinde kaç numaralı şiş kullanılması gerektiği belirtilir. Belirtilen kalınlıktaki şişinizi elde ettikten sonra kazağınıza başlayabilirsiniz. Yaka, kol ayrıntılarını dikkate alarak yaptığınız kazağınızı bitirdiğinizde büyük bir gururla üzerinizde taşıyacağınıza emin olunuz.

Bayan Örgü Kazak Örnekleri ve Modelleri

Tığ ile yapılan kazak modelleri de bulunmaktadır. Tığla yapılan modellerde tümden yapılanlar vardır. Fakat bayan tığla yaptıkları kazaklarda genellikle motiflileri tercih etmektedir. Motifli kazaklarda her bir motifin farklı renkte örülerek kazağın rengarenk yapılması da mümkündür. Örerken kullanacağınız boncuklar, pullar veya simler kazağınızın daha şık görünmesine yardımcı olacak unsurlardır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. kerime dedi ki:

    kış gününün en vazgeçilmek giyim eşyasıdır kazaklar. birde el yapımı olduğu bayan örgü kazakları bayanın ince bedeni ve örgü kazak başka bir güzel oluyor

  2. dilay dedi ki:

    kış geldi artık kendime kazak aramaya başladım da markalar doğru düzgün zevkime uygun kazak üretmiyorlar ki en son sırada ki dekolteli örgü kazak modeli tam aradığım kazak modeli nereden bulabilirim bu kazağı

Tüm Hakları Saklıdır.