Kadın ve Moda

2019 Yılının En Trend Saç Modelleri Nelerdir?

09.03.2019
2019 Yılının En Trend Saç Modelleri Nelerdir?

2019 yılının en trend saç modelleri nelerdir? sorusu için pratik kesimlerden rasta örgülere kadar birçok seçenek var. Bu yıl saçlarda modası asla geçmeyecek modeller mevcut. Ayrıca her ortamda kolaylıkla kullanılabilen, rahat modeller dikkat çekiyor. Hatta bir dönemlerin tost modeli ve benzeri modellerin geri döndüğü de söylenebilir.

2019 Yılının En Trend Saç Modelleri Nelerdir?

  Kahkül Yeniden Moda

  Saçlarda kahkül kesimi bazı kimselerin vazgeçilmezidir. Özellikle geniş alın yapısı olanlar, kahkülü rahatlıkla kullanırlar. Bu yılın saç modellerinde de kahkülün öne çıktığı görülüyor. Bu yıl daha çok ince kesimli kahküller moda. Genellikle başın arka kısmından sıkıca toplanan topuzlarla kullanılan kahküller öne çıkıyor.

  Bununla birlikte dağınık kesimli saçlarda kahkül kullanımı mevcut. Bu saçların saç köpüğü ile dağınık biçimde şekillendirilmesi çok yaygın. Bu tarz saçlar günlük kullanım için oldukça ideal bir seçim olacak. Ancak özel günler için hazırlanan saçlarda da kahküller var. Düğün, nişan gibi ortamlar için hazırlanan saçlarda dağınık topuzlarla kullanılan kahküller oldukça moda.

2019 Yılının En Trend Saç Modelleri Nelerdir?

  Kısa Saçlar Yeniden Trend Oluyor

  Kısa saç modellerini sevenler için bu yıl hayli renkli olacak. Özellikle saçların arkaları kısa, yanları uzun modeller hayli revaçta. Arkadan öne doğru bir eğimle kesilen saçlar, bu yıl şıklığı yakalamak için aday modellerden biri. Bu saçlarda da yine kahkül kullanımı gözlerden kaçmıyor.

  Bu yıl genellikle spor saç kesimleri moda. Bu saçlar günlük yaşamda pratik bir kullanım sağlayacak. Ayrıca saçların kenarlarından uzunluk bırakılması, istenildiği zaman kolaylıkla toplanmasına yardım edecek. Böylelikle özel günlerde gösterişli bir topuz için ideal saç kesimleri elde edilmesi planlanıyor.

2019 Yılının En Trend Saç Modelleri Nelerdir?

 Bu yıl, çok kısa saç modelleri de var. Buna göre saçlarını çok kısa sevenler, çeşitli modelleri uygulayabilecek. Çok kısa saçların yaz aylarında rahatlık sağlaması hedefleniyor. Özellikle uzun yaz tatillerinde bu saçların pratik bir kullanım sunması bekleniyor.

 Doğal Görünümlü Dalgalar

 Bu yılın en yeni trendlerinde doğal dalgalı saçlar da var. Orta uzunluktaki saçların, maşa ile şekillendirilmesi, saçlara doğal bir hareketlilik katacak. Saç şekillendirme köpüklerinin de yardımıyla bu tarz saçlarda bir hacim elde edilebilir.

 Bu model, çok uzun saçlara da rahatça uygulanabilir. Saçın üst kısımları düz bırakılırken, uç kısımlarına hafif kıvrımlar uygulanması söz konusu. Doğal dalga görünümlü saçlar özellikle,

2019 Yılının En Trend Saç Modelleri Nelerdir? 

 -İnce telli saçlarda

 -Seyrek saçlarda

 -Yıpranmış saçlarda uygulandığında büyük bir başarı elde ediliyor. Özellikle yıpranmış saçların daha fazla yıpranmadan şekillendirilmesi, bu modelle mümkün kılınmaktadır.

  Saçlarda Tost Modası

Tost modeli, bir dönemin trendlerinde hayli yaygındı. Bu yılın saç modellerinde de tost modelini görmek mümkün. Özellikle orta uzunluktaki saçlar için tost modeli hayli uygun olmaktadır.

 Saçların üst kısımlarının düzleştirilmesi ve uçlarına tost modelinin uygulanması hedefleniyor. Bu modeli sağlamak için saç düzleştirici cihazların özel aparatları kullanılabilir. Fakat saçın bir gece önceden ince ince örülmesiyle de tost modelinin elde edilmesi hayli kolay. Bu modeldeki saçlar, günlük kullanıma çok uygun. Fakat özel günlerde de uygulanabilir.

2019 Yılının En Trend Saç Modelleri Nelerdir?

 Rasta Örgülerin Dönüşü

  Rasta tarzı örgüler, bu yıl geri dönüyor. Bu tür saçlar, uzun süreli kullanımı hedeflediğinden, pratik kabul edilir. Bu senenin modasında da hayli yaygınlaştığı gözlemleniyor. Fakat bu tür modeli uygulamak isteyenlerin bazı konulara dikkat etmesi gerekli. Çünkü rasta modeli her saça uygulanamıyor. Buna göre,

 -İnce telli saçlar

 -Zayıf saçlar

 -Seyrek saçlar rasta modeli için uygun değil. Bunun için biraz daha kalın ve gür saçlara sahip olmak gerekiyor. Gür ve kalın telli saçlarda uygulanan rasta modelini birkaç hafta kullanmak mümkün olabilir

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.