Kadın ve Moda

Sombre Modelleri

23.03.2022
Sombre Modelleri

Sombre modelleri göz alıcı bir şıklığı ortaya koyma noktasında oldukça başarılıdır. Saçlarından sıkılanlara güzel bir teklifimiz var. Sombre modelleri ile yepyeni bir tarz yakalayabilirsiniz. Sombre, saçın uçlarına doğru ana renginin en fazla 4 ton açığında uygulanan bir renklendirmedir. Ombre ile sombre birbirine söylem ve yazım olarak çok benzediğinden genellikle karıştırılmaktadır. Ombre, saçı renklendirme çeşitlerinden biridir. Fakat ombrede saçın uçlarına doğru uygulanan renkler ana tonların 6 veya 7 ton açığıdır. Yani saçın ana rengi ile uçlar arasında keskin bir fark vardır.

Sombrede ise yumuşak geçişler vardır. Sombre, ombreye oranla daha doğal geçişler ortaya çıkmasını sağlar. Sombre, doğal ve hiç boyanmamış saçlara uygulandığında sanki güneşin altında kalmış da açılmış gibi doğal durur. Saçını hiç boyatmamış fakat bir değişiklik isteyenler için idealdir. Farklı sombre modelleri bulunmaktadır. Model ve renk seçiminde hanımlar yüz hatlarını ve cilt renklerini dikkate almalıdır.

Doğru modeli seçmek için kuaförden yardım alınabilir. Kişinin hatlarına ve durumuna göre önleri aydınlatmak için çerçeve kontür balyaj atılabilir. Yumuşak geçişi daha güzel sağlayabilmek için geçişler saçın tamamına uygulanabilir. Saçın ana rengine yakın yumuşak ve sıcak tonların seçilmesi sombrenin uygulanmasındaki asıl amacı elde etmek için en önemli husustur.

Karamel Sombre Modelleri

Karamel rengi birçok tene uygun olduğundan dolayı sıklıkla kullanılır. Bitter çikolata rengiyle birlikte kullanıldığında harika bir uyum yakalanır. Saçınızın rengi bitter çikolata ise uçlarına doğru karamel sombre modelleri kullanabilirsiniz. Siyah ve koyu kahverengi saçlarınıza derinlik katmak istiyorsunuz. Koyu kahverengi ve siyah saçları olanlar önce saçlarını aynı uzunlukta kestirmelidir.

Sombre Modelleri

Kestirilen saçlara karamel sombre uygulayarak saçınızı renklendirerek derinlik katabilirsiniz. Düzeltilmiş ve sombre uygulanmış saçlar, yandan derin bir şekilde ikiye ayrılır. Bu saç tarzı ve sombre uygulaması ise sezonun trendini yakalayabilirsiniz. Açık kahverengi saçlarınızda yumuşak geçişler elde ederek farklılık oluşturmak istiyorsanız karamel sombre uygulamalısınız. Açık kahverengi içinde karamel sombre inanılmaz bir şıklık katacaktır.

Koyu Sombre Modelleri

Sombre denilince akla, saçın dipleri ile uçları arasında ton farklılığının olması gelmektedir. Fakat bu farklılık genellikle diplerin koyu, uçların açık olması şeklinde uygulanmaktadır. Fakat kişinin tercihine bağlı olarak dip açık, uçlar koyu olarak da uygulanabilir. Saçları koyu tonlarda olanlar en fazla üç veya 4 ton açığını kullanabilir. Açık ton saçları olanlar ise aynı kriteri koyu olarak değerlendirebilir. Sombre modelleri uygulamasında renkler ve tarz tamamen kişinin kendine bırakılır. Fakat daha profesyonel sonuçlar elde etmek için kuaförden yardım almak daha doğru olur.

Sombre Nedir Bilinmesi Gerekenler?

Soğuk kış aylarında ve sonbaharın hüzünlü günlerinde kullanılacak en güzel saç uygulamalarından biridir. Şayet saçlarınız biraz uzun ve dalgalı ise kesinlikle sombre ile renklendirmelisiniz. Uzun ve dalgalı saçlarda sombre çok güzel ve etkileyici durmaktadır. Renk geçişlerinin keskin olmasını beğeniyorsanız sombre size göre değil.

Yumuşak geçişler belli belirsiz incelikte yapıldığından doğal bir hava meydana getirir. Hollywood ünlüleri ve ülkemizdeki ünlülerin sıklıkla kullandıkları sombre modelleri arasından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz modeli kuaförünüze onaylatmanız en güzel sonucu elde etmeniz için çok önemlidir.

Evde Sombre Yapma

Sombre profesyonelce uygulanması gereken bir işlemdir. Fakat kendine güvenen kişiler bu işi evinde yapabilir. Evde sombre uygulaması için gerekli olan malzemeler; eldiven, saç klipsi, alüminyum folyo, saç tarağı veya fırça, derin bir kap, karıştırmak için kaşık veya çırpıcı, kaliteli bir saç açıcı (toz halinde) ve peroksit volüme. Malzemeleri hazırladıktan sonra uygulama aşamalarına geçilebilir.

  • Saçları daha güzel ve tam boyayabilmeye yardımcı olması için bir karton parçasının üzerini alüminyum folyo ile sarın. Saçları boyarken altına koyun.
  • peroksit volüme ve toz acıcıyı derin kabın içine koyarak iyice karıştırın. Şayet saçınızda boya yoksa açıcı kullanmanıza gerek yok. Boyalıysa saçınız ne kadar açıcı kullanmanız gerektiğine dair araştırma yaparak açıcıyı ayarlayın.
  • Alüminyum folyo ile sardığınız parçayı aldığınız bir tutam saçın altına koyun ve saçınızı boyayın.
  • Saçınızın renginin değişmesini istediğiniz yere kadar boyanın ve ilerisini boyamayın.
  • Saçın her katmanını boyayıncaya kadar devam edin. Sombre modelleri için seçtiğiniz renk kadar uygulama şekliniz de önemlidir.
  • Saçları alüminyum folyo ile sararak ısınmasını ve boyanın daha iyi işlemesini sağlayın.
  • Arada sırada saçın rengine bakın istediğiniz tona geldiyse açıp yıkayın.

Sombre Modelleri

Son zamanlarda sombre modelleri çok moda olduğundan birçok kişide görebilirsiniz. Doğallık ve estetiğin bir arada buluştuğu sombre sayesinde devamlı saçınızı boyatma derdinden kurtulursunuz. Çünkü renk tonları birbirine yakın olduğundan boyanın akması kötü durmaz.

Esmere Sombre Modelleri

Esmer tenli bayanlar son zamanların en gözdeleri. Fakat gözde olabilmek için esmerliğinizi öne çıkarmanız gerekir. Esmer bir bayan çok güzel olsa da yanlış saç modeli ve rengiyle bütün güzelliğini sıfırlayabilir. Karamelin tonları esmer bayanlara çok yakışmaktadır. Kullanımı yumuşak olan karameli ombre veya sombre olarak kullanabilirsiniz. Klasik kesimden çok biraz daha farklı tarzları benimseyebilirsiniz. Farklı tarz oluşturmak için karamel sombre modellerini tercih edebilirsiniz.

Sert geçişlerden daha çok yumuşak geçişler esmerlere daha çok yakışacaktır. Esmer bayanlar sıcak ten renkleriyle ilgi uyandıran hanımlara bir diğer tavsiyemiz altın kahve ile bej sarı sombre modelleri kullanmasıdır. Bu iki rengin açıktan koyuya çok değişik tonlarını bulmak mümkün olduğundan istediğiniz rengi ve uyumu yakalayabilirsiniz. Altın kahve ve bej sarı ile yapacağınız sombre saçlarınız biraz uzun ve dalgalı olursa muhteşem olur. Dağınık toplanmış saçlarınızda sombreniz sizi harika gösterecektir.

Doğallığı yakalamak için saçlarınızdan bir tutam alın ve renklerin üzerinde gezdirin. En yakın tonları yakaladığınızda durun, düşünün ve karar verin. Buğday tenli bayanlarda daha çok gördüğümüz altın kahve tonlar esmerlere de çok yakışır. Doğal saç renginizin arasına serpiştirdiğiniz altın kahve tonları esmer bayanların ciltlerinin ışıltısını ortaya çıkarmaktadır. Altın kahve sombre modelleri hoş, alımlı, güzel ve ışıltılı görünmek isteyen esmerler için ideal bir tondur.

Sombre Modelleri

Sombre ve Ombre Arasındaki En Büyük Fark

Ombre ile sombre arasındaki fark sadece S harfinden ibaret değildir. Her ne kadar söylem ve yazımda birbirlerine çok fazla benzeseler de aslında farklılıkları vardır. Ombre, koyu renk saç diplerinin uçlarda çok açık renge dönüşmesidir. Ombrede renk tonları ciddi anlamda farklıdır. Renk geçişleri net ve keskindir. Ombreli saçın ucu diplere tutulduğunda farklılık bariz ortadadır. Onbredeki renk tonu farklılığı 6 veya 7 ton olabilir.

Sombre uygulamasında ise daha yumuşak renk geçişleri vardır. Geçişler belli belirsizdir. Sombre modelleri çok doğal durur. Sanki saç güneşte kaldığından kendi açılmış gibidir. Saçında boya olmayan kişilerde yapılan sombre uygulamaları daha güzeldir. Boya olmadığı için daha natürel görünür. Sombredeki gölgelendirme hafiftir. Fakat ombrede belirgin ve aşikar bir gölgelendirme olduğundan sombreye oranla daha yapay durur.

Sombre Saça Zararlı mı?

Boyaların geneli kimyasaldır. Organik boyalar olmasına rağmen diğer boyaları her kullandığınızda saçınızda bir zarar söz konusu olur. Boya yapınca saçlarda yanma, kuruluk ve diğer sorunlar yaşanabilir. Bu durum ombre ve sombre işlemleri boya ile yapıldığından dolayı ister istemez zarar verecektir. Kuaförler sombre modelleri sonucunda zararı en aza indirgemek için saça bakım uygular. Yapılan bakım saçları nemlendirir ve canlandırır.

Sombre En Çok Kimlere Yakışır?

Sombre kimlere yakışır? Sombre hemen her saç rengine uygulanabilen bir uygulamadır. Burada sombrenin çok daha güzel göründüğü ten renklerinin bulunduğunu da ifade edebiliriz. Özellikle esmer tenliler için sombre harika bir estetik görselliğin ortaya çıkmasını mümkün kılacaktır. Uçlarına karamel ya da sarı renk atılan tasarımların esmerlerin güzel görünmesine katkı sağlayacağı aşikar! Yine bal tonları ve altın tonları da esmerlerde harika duracaktır. Bütün bu bilgiler ışığında sombreden beklenilen etkinin elde edilmesi, bu uygulamanın düzgün bir şekilde yapılması sayesinde mümkün olacaktır.Sombre En Çok Kimlere Yakışır? Sombre kimlere yakışır? Sombre hemen her saç rengine uygulanabilen bir uygulamadır. Burada sombrenin çok daha güzel göründüğü ten renklerinin bulunduğunu da ifade edebiliriz. Özellikle esmer tenliler için sombre harika bir estetik görselliğin ortaya çıkmasını mümkün kılacaktır. Uçlarına karamel ya da sarı renk atılan tasarımların esmerlerin güzel görünmesine katkı sağlayacağı aşikar! Yine bal tonları ve altın tonları da esmerlerde harika duracaktır. Bütün bu bilgiler ışığında sombreden beklenilen etkinin elde edilmesi, bu uygulamanın düzgün bir şekilde yapılması sayesinde mümkün olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.