Kadın ve Moda

Platin Röfle Modelleri

30.09.2020
Platin Röfle Modelleri

Platin Röfle Modelleri

Kadınlar için saçları en büyük silahlarından biridir. Hoş ve şık görünmek için saçların kullanımı oldukça önemlidir. Saçların kesim ve toplama modelleri kişinin yüzünü ve kıyafetini tamamlayan ve daha hoş bir görünüm kazanmasını sağlayan önemli bir detaydır. Saçların renkleri ise yine görüntüsü açısından çok farklı sonuçlar yaratabilen detaylardır. Platin röfle modelleri de saçlarda uygulanabilecek bir seç rengi uygulamasıdır.

Röfle saçlarda farklı birkaç tonun belli aralıklar saçların bir kısmına uygulanması ile elde edilir. Özellikle saç diplerinde bulunan tondan 1 ile 6 ton aralığında açık tonların uçlara ve boyalara uygulanması ile elde edilir. Saçlarda uygulanan bu farklı renkler ani geçişler ile değil yumuşak geçişler oluşturularak yapıldığında daha doğal görünümler elde edilir.

Saçlarda bir hareketlilik yaratan Platin röfle modelleri kadınlar tarafından özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih edilmektedir. Hem saçlara hareketlilik hem de bir canlılık katan röfle kullanımı açısından da oldukça kolaydır. Dalgalı saçlarda özellikle saçların doğal dalgasının vurgulanması ile harika sonuçlar elde edilebilir.

Platin Röfle Modelleri

 

Röfle ve Balyaj Arasındaki Fark

Halk arasında röfle ve balyaj uygulaması birbirine karıştırılmaktadır. Halbuki ikisinin uygulaması açısından farkları bulunmaktadır. Balyajda doğal saç renginin uçlarına ve boylarına birkaç ton açık olacak şekilde boya uygulaması yapılır. Diplerde ise herhangi bir işlem yapılmaz ve saç kendi rengine bırakılır. Bu da saçlarda daha az yıpranmaya sebep olur ve daha kolay bir işlemdir.

Röfle ise saç diplerinde ve uçlarında geçiş halinde farklı tonlar bulunur. Saç dipleri ile uçlara uygulanan renkler birbirleri ile uyum içerisinde olmalıdır. Saç diplerine koyu renkler uygulanarak uçlara ise daha çık tonlar uygulanmaktadır. Platin röfle modelleri de diplere istenilen tonlarda koyu renkler uygulanması ve uçlara platin tonlarının uygulanması ile elde edilir.

Röfle Modelleri Fiyatları

Röfle uygulaması oldukça zahmetli bir işlemdir. Genellikle minimum 1 saatlik bir uygulama gerektirir. Kullanılan malzemeler içerisinde de genellikle birden çok boya kullanılır. Bu yüzden röfle fiyatları diğer boyama işlemlerine göre daha pahalı olabilir. Fakat evde röfle uygulama yapılabilmesi için hazır röfle setleri bulunmaktadır. El becerisine güvenenler bu şekilde daha az maliyetli bir röfle uygulaması yapabilirler.

Kuaförlerde uygulanan platin röfle modelleri ise bazı unsurlara göre değişebilmektedir. Saç boyu röfle fiyatını etkileyen en önemli etkendir. Saçın boyu ne kadar uzun olursa uygulanması o kadar uzun sürer ve kullanılan boyalarda miktar olarak artar bu yüzden uzun saçlarda röfle fiyatları kısa modellere göre daha pahalıdır. Kısa saçlarda daha uyguna gelen röfle fiyatları minimum 200 liralardan başlamaktadır.

Röfle fiyatları oldukça geniş bir aralığa yayılmıştır. Bunun sebebi saçların uzunluğu, kullanılan malzeme miktarı ve kullanılan malzemenin kalitesidir. Kullanılan malzemelerim maliyeti ne kadar uygun olursa röfle fiyatı o kadar düşmektedir. Fakat değerlimiz olan saçlarımıza uygun fiyatlı malzemeler ile yapılan röfleler saçlarda hasarlara sebep olabilir.

Platin Röfle Modelleri

Evde Röfle Yapılabilir mi?

Röfle yaptırmak oldukça maliyetli olduğu için röfle yapmanın evde mümkün olup olmadığı oldukça merak edilmektedir. Evde röfle işlemi yapan birçok kişi vardır. Eliniz yatkınsa bu işlemi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Tüm boya markalarının genellikle röfle setleri bulunmaktadır. Bu setler sayesinde uygun maliyetler ile harika saçlara ulaşabilirsiniz.

Platin röfle modelleri için de boya markalarının röfle setleri bulunuyor. Bu röfle setlerinden temin ederek kutunun içerisinde bulunan talimatları sıra ile uygulamanız halinde hayalini kurduğunuz renklere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu setlerin bazılarının içerisinde saçlarınızı ayırmanız için lastikler ve bir röfle fırçası çıkmaktadır.  Röfle uygulaması için röfle fırçası işini kolaylaştıracak bir malzemedir.

Fırça yardımı ile ara ara uygulayacağınız boyayı saçlarınıza daha eşit miktarlarda yedirmeniz kolaylaşacaktır. Eşit miktarlarda uygulanmayan boyalar saçlarda dalgalı bir ton değişimine sebep olacaktır. Bu yüzden fırça yardımız ile boyayı saçınıza yedirmenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda yine setlerin içerisinde bulunan lastikler sayesinde saçlarınızı eşit parçalara ayırarak daha sağlıklı uygulamalar yapabilirsiniz.

Röfle Uygulamasında Renk Uyumu

Röfle yaptıracak olanların en çok endişe duyduğu nokta saçlarında geçiş sağlayacakları tonların uyumudur. Bu noktada saç dipleri ile saç uçlarında bulunan renklerin birbiri ile hoş bir kombin yaratıyor olması arzulanır. Bu yüzden renk kararlaştırılırken bu uyum göz önünde bulundurulur. Saçlara uygulama yapılmadan sonuç hakkında tam bir fikir yürütmek zor olsa da renk önerileri ile bu durumu daha kolay kararlaştırabilirsiniz.

Platin röfle modelleri genellikle kumral tonlar ile uygulanan bir renktir. Platin sarı renk olarak oldukça dikkat çekici ve canlı bir renk olduğu için her renk ile aynı uyumu yakalayamayabiliyor. Bu yüzden genellikle çok keskin geçişler olmaması için platin sarılar röflede kumral, açık kumral ve koyu sarı renkler ile kombinlenebiliyor. Böylelikle daha doğal ve soft geçişler sağlanmış olabiliyor.

Röflede en çok uygulanan tonlar ise kahve tonları ile karamel tonlarıdır. Kahve rengi saçlarda karamel tonları güzel bir geçiş yakalayabiliyor. Siyah renkle ise genellikle bakır ve kızıl tonlar röfleye konu olabiliyor. Bu tonlarda çarpıcı ve etkili sonuçları ortaya çıkarıyor. Küllü sarılar ise yine küllü kumral tonları ile çok hoş bir uyum sağlayabilmektedir.

Platin Röfle Modelleri

Kısa Saçlarda Röfle Uygulaması

Kısa saç modellerine sahip olan kişilerde röfle uygulamaları biraz daha zor olabiliyor. Saç boyları kısa olduğu için dipler arasında geçiş kısa mesafede sağlanması gerekiyor. Bu noktada dikkatli ve tecrübeli bir uygulama sayesinde yine de harika sonuçlar elde edilebiliyor. Özellikle kısa modellerde platin röfle modelleri oldukça çarpıcı ve dikkat çekici olabiliyor.

Önler uzun olan kısa saç modellerinde özellikle önlerde yoğun olarak uygulanan röfle kısa saçların çok daha hoş görünüm kazanmasını sağlıyor. Kısa saçlarda yoğunluklu olarak sarı röfleler tercih ediliyor. Kısa saçların röfle uygulamasına uyum sağladığı en kolay renk ise platindir. Platin röfle modelleri kısa saçlarda daha hoş röfle sonuçları yaratmasını sağlıyor.

Yine kısa saç modellerinin katlı kesimlerinde bir hareket içerisinde olan saçlar röfle uygulandığında çok daha hareketli ve çok daha dikkat çekici bir hal almaktadır. Bu yüzden kısa saçlarda düz renklerdense röfle uygulaması tercih edilebilir. Kısa oluşu ile zaten iddialı olan saçlar röfle uygulaması ile çok daha iddialı bir hal almaktadır.

Platin Röfle Modelleri

Platin Röfle Modelleri Bakımı

Platin sarı rengi her saç renginde yakalamak için açma gerektiren bir renktir. Bu yüzden platin saç rengini yakalamak için saça yapılan işlemler saçlarda kuruluğa ve yıpranmaya sebep olabilmektedir. Bunun için platin röfle modelleri özellikle yıpranmaya ve kurumaya yatkın olan saç uçlarına uygulandığı için bu şikayetleri artırabiliyor. Bu noktada saçlara yapılacak olan röfle uygulaması anında ve sonrasında saça yapılacak bakımlar hayati önem taşımaktadır.

Röfle öncesi saçlara ya ile bakım yapmakta fayda var. Boya sırasında saçlarda oluşabilecek yıpranmayı bir nebze azaltmaktadır. Platin röfle modelleri için röfle uygulaması yapıldıktan sonra özellikle platin uygulanan bölgelerin kurumaması için sürekli yağ veya bakım kremleri ile bir süre nemlendirilmesi gerekir. Bu sayede kalıcı kuruluk yaşanmamış olur. Temel bakımda kullanılan şampuan ve saç kremleri de boyalı saçlar için üretilenlerden seçilmelidir böylelikle saçların ihtiyaç duyduğu bakımı her yıkamada karşılanabilir.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.