Kadın ve Moda

Kısa Saç Röfle Modelleri

03.06.2019
Kısa Saç Röfle Modelleri

Kısa saç röfle modelleri ile uzun saç röfle modelleri arasında fark bulunmamaktadır. Röfle işlemi saçların uzun ya da kısa olmasına göre değil, saç ve ten rengine göre belirlenir. Bu nedenle saçlarınızın kısa olması, röfle modellerinde size herhangi bir kısıtlama getirmemektedir. Uzun saçlara yapılan röfle tonları, kısa saçlara daha kısa bir uzunlukta uygulanır. Bu durumda, genel itibariyle röfle modellerini değiştiren bir şey söz konusu değildir. İlgi çekici röfle modelleri; küllü gümüş röfle, çilek balı röfle, zengin bakır röfle, mantar kahvesi röfle, platin röfle renkleri, altın rengi vurgular, gül, ateşli kırmızılar şeklindedir. 2019 yılında trend olan röfle modelleri kapsamında kısa saçlarınıza da ilgili modelleri tercih edebilirsiniz. Uygulama işlemi, saç uzunluğunuz kapsamında biraz farklılık gösterebilir. Yani, uzun saçlara uygulanan renk yoğunluğu ve ton aşamaları, kısa saçlara daha kısa mesafede uygulanır. Fakat daha öncede belirttiğimiz gibi, röfle rengi kapsamında bir farklılık söz konusu değildir. 2019 yılının trend röfle renk tonları doğrultusunda sizlerde, bakımlı röfleli saçlara sahip olabilirsiniz. Bunun için doğru renk tonunu tercih etmeniz yeterlidir.

Kısa Saç Röfle Modelleri

 

Başlıklar

Kısa Saça Röfle

Kısa saça röfle seçenekleri ile uzun saçlara röfle renk tonları arasında herhangi bir değişkenlik bulunmuyor. Görsel olarak ve renk yoğunluğu açısından, farklı gibi görünebilir tabii ki fakat aynı röfle modeli uygulanabilir. Bu açıdan herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Önemli detaylar, doğru röfle rengini belirlemek olduğu gibi usta ellere saçlarınızı teslim etmenizdir. Açık tenliler ve esmerler için röfle renk tonu farklılık gösterir. Aynı şekilde kahve saçlara sahip biri ile kızıl saçlara sahip biri içinde röfle tonları tabii ki farklılık gösterecektir. Röfle ile balyaj saç uygulamaları, bazı durumlarda karıştırılabiliyor. Fakat, röfle işlemi; saç rengini biraz yumuşatmak için, ayrıca doğal renk tonu doğrultusunda ayarlanan boyama uygulamasıdır. Bu nedenle saç rengi, doğru röfle işlemi için esas alınır. Kaliteli ve hoş bir görünüme sahip olmak, bu aşamada oldukça önem taşır. Doğru röfle renk tonu uygulaması ile saçlarınız daha bakımlı bir görünüm kazanacaktır. Röfle modelleri; küllü gümüş röfle, çilek balı röfle, zengin bakır röfle, mantar kahvesi röfle, platin röfle renkleri ve vb. modeller kapsamında en doğru tercih yapmaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Kısa Saç Röfle Modelleri

Röfle Saç Bakımı

Röfle saç bakımı en az doğru röfle renk tonu seçimi kadar önemlidir. Röfleli saçlarınızı daha uzun süre kullanabilmek için, belirli periyotlarda bakım işlemleri yapmanız gerekir. Röfle işlemi sonrası, saçlara uygulanan boya işlemleri doğrultusunda saçlar nem kaybeder ve yıpranır. Kaybettiği nemi kazanması ve saçlarınızın yıpranmaması için gerekli bakım aşamalarını yaptırmalısınız. Belirli aralıklar ile saç maskesi yaptırabilirsiniz. Böylece nem dengesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde, röfleli saçlar için özel şampuanları tercih edebilirsiniz. Fakat, röfleli saçlarda saç diplerinde bir işlem yapılmadığı için, ilgili şampuanlar dip bölgelerde yağlanma yapabilir, bu nedenle dip bölgelere fazla uygulamamanızı tavsiye ediyoruz. İşlem görmüş saçlarınızın daha fazla yıpranmaması için, ısı uygulamaları yapmadan önce saçlarınıza mutlaka koruyucu kremler uygulayabilirsiniz. Keratin içerikli doğal ürünleri bu aşamada tercih edebilirsiniz. Saçlarınız renk açıcı işlemleri gördüğünde mutlaka, ilgili bakım işlemlerini uygulamalı ve gereken özeni göstermelisiniz. Besleyici bitkisel yağlar, keratin özlü kremler, şampuanlar, saç maskesi vb. bakım aşamalarını, röfleli saçlarınızı korumak ve sağlıklı bir şekilde kullanmak için mutlaka yapmanızı tavsiye ediyoruz. Röfle modelinin saçlarınızı bu bakım aşamaları ile daha canlı göstereceğini söyleyebiliriz.

[haber id=”38784″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar