Kadın ve Moda

Omuz Hizasında Orta Boy Saç Modelleri

25.03.2022
Omuz Hizasında Orta Boy Saç Modelleri

Omuz hizasında orta boy saç modelleri özgün tasarımsal özellikleriyle dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Geçmişten günümüze neredeyse popülerliği hiç değişmeyen bir model olan omuz hizasında kesim sade modellerden hoşlanan hanımların her zaman tercihi olmuştur. Saçı dalgalı olan hanımlarda da düz olan hanımlarda da bu model oldukça hoş durmaktadır. Üstelik düzelttirmek için berbere gitmenize de gerek yoktur.

Evde biraz el beceriniz varsa kendiniz de bu işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca farklı şekiller vermekte mümkündür. İsterseniz fön çekip dümdüz kullanın isterseniz bağlayın ya da su dalgası modeli yapın hepsi için uygundur. Bu özelliği sayesinde tarzınız nasıl olursa olsun orta boy saç kullanabilirsiniz. Birçok renk tonuyla uyumludur. Eğer orta kesim ile rahat edemezseniz saçlarınızı kısa kesime geçirebilir ya da özel günlerinizde kaynak yaptırarak uzun saç olarak kullanabilirsiniz.

Başlıklar

Omuz Hizasında Orta Boy Saç Modelleri Hangileridir?

Orta boy saç kesimi modellerinde isterseniz saçlarınızı dalgalı ve bağlamadan kullanabilirsiniz. Bu sayede genç ve dinamik bir görünüm elde etmiş olursunuz. Üstelik saçlarınızı bu şekilde kullanmanız oldukça kolaydır. Basit bir saç şekillendirici yeterli olacaktır. Dalgalı modeller günlük kullanım için oldukça uygundur. Çok fazla tercih edilmese de orta kesim saçlarınızı fön yaparak da kullanabilirsiniz.

Ama unutulmamalıdır ki fön işlemi saçlara oldukça zarar vermektedir. Klasik saç modellerinden hoşlanan hanımlar içinse orta boy saç kesimi ile tokalar kullanabilirsiniz. Basitçe saçlarınızı kulaklarınızın arkasına atarak sade ve güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Eğer saçlarınız sönükse krepe yöntemi ile saçlarınıza biraz hacim katmak saçınızın daha hoş görünmesini sağlayacaktır. Çabuk elektriklenen saçlara sahipseniz sabitleyici ürünlerde kullanabilirsiniz. Burada saç modelinin uygulanışı sırasında, mutlaka saçın sağlıklı kalmasına dikkat etmek şarttır.

Omuz Hizasinda Orta Boy Sac Modelleri1

Omuz Hizasında Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Oldukça basit bir kesim olan omuz hizasında saç modelinin uygulanmasında dikkat edilecek nokta alt kısımların aynı hizada kesilmesidir. Eğer önceden saça katlı kesim uygulanmışsa bunu yapmak çok daha zor olacağından dolayı kuaförünüzü seçerken dikkatli olmanızı öneririz. Yapılacak işleme öncelikle saçın ıslatılmasıyla başlanır. Böylece saçın hizalanması çok daha kolay olacaktır. Omuz hizasında orta boy saç modelleri konusunda detaylı bir araştırma sürecini takip etmek, beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Ardından müşteri ile saçın ne kadar kesileceğine karar verilir. Genelde omuz hizasında kesimde omuzdan iki parmak aşağıda saç kesilmektedir. Böylece saç bağlanabilecek kadar uzunluğa sahip olmaktadır. Fakat bazı hanımlar omuzlarına dökülecek kadar uzunlukta ya da omuzlarına ucu ucuna değecek kısalıkta bir kesimde isteyebilmektedir. Saçın ölçüsüne de karar verilmesinin ardından kuaför tarak yardımıyla saçı hizalar ve makasla dikkatli şekilde kesimi gerçekleştirir. Tüm bu bilgiler ışığında omuz hizasındaki orta boy saçların kendine özgü mükemmel bir görselliğe ev sahipliği yaptığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar