Kadın ve Moda

Kıvırcık Saç Modelleri

13.09.2015

Kıvırcık saç modelleri hakkında hem trend olan kesim modelleri ve renkleri hem de bakımı ile ilgili ipuçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bununla beraber, saç toplama teknikleri ile ilgili olarak da çeşitli tavsiyelerimiz olacak.

Kıvırcık saç modelleri kesimi hakkında değişik tasarımları aşağıdaki galeride sergileyeceğiz. Son yıllarda nelerin öne çıktığı ve trend olduğu da bu resimlerden anlaşılacaktır. Konumuzda bizler de değineceğiz ve bilgilendiğiniz bir yazı ortaya çıkacaktır, diye düşünüyoruz. Hem kıvırcık saç resim galerisi hem kıvırcık saç bakımı hem de kıvırcık saç toplama hakkında detaylı bilgiler, yazımızda yer almaktadır. Ancak daha öncesinde sizlere sitemizdeki konulardan olan ve dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüz linkleri paylaşacağız.

Perma Saç Modelleri

Maşalı Saç Modelleri

Yeni Saç Modelleri

Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık saç bakımı konusunda bazı ayrıntılar gözden kaçabilir. Bu durumlara dikkat ettiğinizde çok daha sağlıklı kıvırcık saçlarınız olduğunu göreceksiniz.

Duştan yeni çıkıldığında, havlu ile sert bir şekilde saçın kurutulması oldukça zararlıdır. Özellikle kıvırcık saçlar için bu durum çok daha hassas hale gelmektedir. Bu sebepten, saçlarınızı havlu ile kuruturken üzerindeki ıslaklığı almanız yararlı olacaktır. Sıkı bir şekilde kurulamaya çalışmayınız.

Kıvırcık saçların kestirilmesi sırasında ise dikkat edilecek olan en önemli konu saçların ıslak olup olmadığıdır. Bilindiği gibi kıvırcık saçlar ıslak olduğunda çok daha kısa görünecektir. Bu durum, sizin istediğinizden çok daha kısa saçlara sahip olacağınız anlamına gelir.

saçlarınız, saç kremi ile yıkanmış dahi olsa kabarmalara görünebilir ve bu, tarama sırasında hem zorlanma hem de yıpranmaya neden olabilir. Saç tarama işinin hemen duş bitiminde yapılması en doğru seçim olacaktır.

Saçlarınızın kurulanmasına dönersek, saç kurutma makinesinin de zarar vereceğinin altını çizmemiz gerekir. Yüksek ısı özellikle oldukça fazla yıpranmaya zemin hazırlayacaktır. Mümkün olduğunca az sıcak ayarı yerinde olacaktır. Tabi en iyisi saçların kendi kendisine kuruması ancak onun da önünde çeşitli engeller bulunuyor.

Kıvırcık saçlar hep saç düzleştirici ile anılmaktadır. Tabi bu durum da zararlıdır. 🙂 Saçların ciddi anlamda dökülmesi ve sağlıksızlaşması anlamına gelecektir. Bu gibi olaylar, saçlarınıza oldukça zarar verip, daha az sağlıklı olmasına sebep olacağından, dikkatli olunması yerinde olacaktır.

Kıvırcık Saç Toplama

Kıvırcık saç toplama hakkında sizlere sunacak olduğumuz resimlerin oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu resimlere bakarak kıvırcık saç nasıl toplanır sorusuna cevap bulabileceksiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.