Kadın ve Moda

Kısa Mezuniyet Elbise Modelleri 2019

06.03.2019
Kısa Mezuniyet Elbise Modelleri 2019

2019 yılı mezunlarını vermesine az kaldığı şu zamanlarda mezuniyet kıyafeti araştırmaya çoktan başladılar bile. Birçok marka uzun kısa mezuniyet kıyafetlerini beğeniye sundular. Her çeşit her model ve renkte çiçeği burnunda mezun adaylarını mezuniyet kıyafeti beklemektedir.

Mezuniyet balosunda birbiriyle şıklık yarışında olan bayanların en önemli detayı mezuniyet kıyafetleri olacaktır. 2019 mezuniyet kıyafetleri ile bu heyecanlı günlerine renk katarak unutulmaz yapacaklardır.

Bu şıklık yarışında kimi bayan uzun mezuniyet kıyafetlerini seçerken kimi bayan kısa mezuniyet elbise modellerini tercih etmektedir. Özellikle bacaklarına güvenen ve bacaklarının güzelliğini yansıtmak isteyen bayanlar balolarında kısa mezuniyet elbiselerini tercih etmektedirler.

Kısa Mezuniyet Elbise Modelleri 2019

Kimisi asimetrik kesimlere sahip kısa mezuniyet elbiseleri, kimisi taşlı kısa mezuniyet elbise modelleri, özellikle genç bayanların tercihlerinde ise belden genişleyen kemerli kısa mezuniyet elbise modelleri ilk sırayı alıyor.

Yine bu yılın moda rengi olan parlament mavisi oldukça kullanılan ve tercih kısa mezuniyet elbise modelleri renklerinden. Dar kesimli kalem etekli süper miniler kısa mezuniyet elbise modelleri arasındaki yerini almış. 2019 yılı modasının gözdelerinden danteller de kısa mezuniyet elbise modellerinde ayrı bir sadelik ve zarafet katmış.

Biz de u yazımızda sizler için birçok farklı modelde kısa elbise modellerinden örnekler paylaşarak bu heyecanlı gününüzde yardımcı olmak istedik. İşte sizler için seçtiğimiz kısa mezuniyet elbise modelleri resim galerimizde sizler için hazırladık.

 

Hazır Mı Özel Dikim mi?

Bir dönemin bitip yeni bir dönemin başladığını ifade ettiğinden dolayı mezuniyet geceleri çok önemlidir. Yeni başlangıçları şık yapmak isteyen bayanlar o gece için ayrıca özenerek hazırlık yaparlar. Hazır elbise  modelleri arasında oldukça güzel ve göz alıcı modeller bulunmaktadır. Vakti olmayanlar ve vücut yapısı uygun olanlar hazır elbiseleri tercih edebilir. Zaman kaybetmeden mezuniyet hazırlığı yapmak için hazır dikim kısa mezuniyet elbiseleri oldukça idealdir.

Kısa Mezuniyet Elbise Modelleri 2019

Fakat vücut yapısına uygun elbise bulamayanlar veya herkesten farklı olmak isteyenler özel dikimleri tercih edebilir. Özel dikimlerde vücuda oturmama veya bol durma gibi sıkıntılar yaşanmayacaktır. Mezun olacak kişinin isteğine ve tarzına göre elbise üzerinde değişiklikler ve yenilikler yapılabildiğinden dolayı özel dikimler daha avantajlı olacaktır.

 

Kısa Mezuniyet Elbise Şıklığı

Mezuniyette giyilecek elbise modelleri giyecek kişinin yaşına göre şekillenmektedir. İlkokul mezuniyetinde olan bir kız çocuğuna üst kısmı kapalı, balon veya katlı prense etekli şeker pembe, turkuvaz mavisi gibi renkler uygun olur. Lise veya üniversite mezuniyetlerinde ise biraz daha farklı modeller tercih edilebilir. Straplez, askılı veya düşük askılı kısa elbiseler oldukça güzel duracaktır. Bel kısmında gül, pırlanta sıralı zincir gibi aksesuarlar kullanılabilir.

 

Her yılın  moda renkleri değişmektedir. Mezuniyet elbisesi seçerken yılın moda renklerine dikkat edilmelidir. Fakat moda diye ten rengine yakışmayacak elbiseler alınmamalıdır. Elbise çok şık olsa da uyumu yakalayamadığınız için size yakışmayabilir. 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. sıla dedi ki:

    mezuniyetimde kısa mezuniyet elbise modeli tercih ettim çok hoştu gözler üzerimdeydi. bu kısa mezuniyet modelleride çok güzel keşke bu sayfaya daha önce baksaydım

  2. hülya34 dedi ki:

    kıza mezuniyet elbise modelleriniz güzel geçen yaz mezuniyet için elbise aradığımda yokmuydu bu elbiseler allah aşkına çok aradım çok.. kısa elbise modelleri yazınıza ulaşabilseydim çok güzel örnek olabilirdi bana.

Tüm Hakları Saklıdır.