Kadın ve Moda

Kına ile Saç Modelleri

07.08.2019
Kına ile Saç Modelleri

Kına geleneksel kültürlerimiz arasında çeşitli şekillerde yer alır. En çokta düğünlerde, gelin ve damadın kına gecelerinde ellerine yakılan kına adeti olarak çıkar karşımıza. Aynı şekilde farklı farklı şekillerde de uygulanabilir. Kınanın botanik adı, Lawsonia Inermis şeklindedir. Kına doğal bir içeriğe sahiptir. Bitkilerin yapraklarından toz haline getirilerek elde edilir.

2019 Kına ile Saç Modeli

Dünya genelinde en kaliteli kına tozunun ise Türkiye’de üretildiği belirtilmektedir. Bu nedenle şanslı olarak, kaliteli kınalar ile saçlarınızı boyayabilir ve doğal etkilerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Türkiye üretimi kına tozlarının hiçbir şekilde yan etkileri bulunmaz. Fakat kişiden kişiye, bağışıklık sisteminden kaynaklı alerjik reaksiyonlar gelişebilir. Herhangi bir alerjiniz yoksa, kına ile saç modelleri deneyebilir ve kınanın doğal etkisi ile saçlarınıza canlılık katabilirsiniz.

2019 Kına ile Saç Modelleri Yapma

Kına saçlara uygulandığında kalıcıdır. Kına okside olduğundan, dışa doğru genişler, kimyasal azaltıcı madde kullanmadığınız takdirde ve saçlarınızı kestirmediğiniz süre boyunca saçlarınızda kalır. Ayrıca kına ile saçlarınızı boyadığınız zaman, yeniden normal saç boyası kullanmak için en az iki ay beklemeniz gerekir. Bunu dikkate alarak kına uygulamanızı tavsiye edebiliriz. Kına herkeste, saçın doğal rengine bağlı farklı renk tonlarına dönüşebilir.

İstediğiniz bir rengi elde edebilmeniz için bir süre beklemeniz gerekebilir. Aynı zamanda birkaç defa da kına ile boyamanız gereken bir süreçtir. Kına ile saç modelleri, farklı renk tonlarına sahip olabilir. Saç renginin tonuna göre, açık ya da koyu renge dönüşecektir. Kına ile özellikle bakır rengi elde etmek isteyenlerde tercih edebilir.

2019 Kına ile Saç Modelleri

Başlıklar

Kına Nasıl Hazırlanır ve Nasıl Boyanır

Kına ile saç modelleri elde edebilmek için boyama aşaması da önem taşır. Püf noktaları ve tekniklerini öğrendikten sonra evlerinizde rahatlıkla deneyebilirsiniz. Öncelikle doğal ve kaliteli bir kına temin etmeniz gerekir. Karışım için kullanacağınız kına miktarı ise, saçlarınızın uzunluğu ve kalınlığına göre değişmektedir. Saçlarınız yaka uzunluğunuzda ise 100 gr kına yeterli olur. Belinize kadar saçlarınız varsa 400 gr. Ve omuz uzunluğundaki saçlar içinse 300 gr. yeterlidir. Kınanın miktarını kendinize göre belirledikten sonra boya karışımını hazırlayabilirsiniz.

2019 Kına ile Saç

Kına ile saç modelleri için, kına hazırlama; kınayı bir kasenin içine alın, saçlarınızın yağ oranını azaltmak amacıyla bir miktar limon suyu ekleyebilirsiniz. Fakat limon suyu kuru deriye sahip olanlara tavsiye edilmez. Karıştırın ve üzerine kınanın kıvam almasına yetecek kadar su ekleyin. Daha sonra tahta kaşıkla karıştırın. Metal kaşık kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Eldiven kullanın. Ayrıca yüzünüzü kınadan korumak adına vazelin sürebilirsiniz. Kına karışımını, yaklaşık 10-12 saat bekletin. Kına kıvam aldıktan sonra, temiz saçlarınıza uygulayın. Öncelikle saç köklerine sürün, daha sonra tüm saçınıza uygulayın.

[haber id=”39468″]

Karışım için, saç kremi vb. ürünler kullanmayın. Saçlarınıza kınayı uyguladıktan sonra, saçlarınızı kapatarak sarın. Renk tonuna göre de 2 ile 5 saat arası bekletebilirsiniz. Kına saç derisinde asla kaşıntı yapmaz. Doğal içeriğe sahip olduğundan derinize ve sağlığınıza zarar vermez. Beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızın daha güzel renk tonuna sahip olması için, yaklaşık 2-3 gün süresince saçlarınızı yıkamayın.

2019 Kına ile Saçlar

Kına ile Saç Modelleri

Kına ile saç modelleri; genellikle kırmızı ve bakır tonlarını kapsar. Tabii saçlarınızın doğal rengine göre değişir. Koyu saç rengine sahipseniz, ilk etapta daha koyu bir kırmızı tonu elde edersiniz. İlk boyama sonrası, öncelikle gölgeli bir saç rengine sahip olabilirsiniz. Fakat birkaç kına denemesinden sonra derinlemesine saçlarınız kınanın rengi ile özdeşleşir. Kına, kimyasal içerikli boyalar gibi saçlara ve saç derisine zarar vermez. Saçları besler ve daha canlı olmasını sağlar. Kına saç rengine hemen ulaşamazsınız, fakat kına doğal içeriğe sahip olduğundan, tekrar denemenizde de herhangi bir zararı bulunmaz.

Kına ile saç modelleri ile bakır, turuncu tonlara sahip saçlara sahip olabilirsiniz. Kızıl tonlarını kapsayan renkleri ile parlak ve renkli saçlara sahip olmanıza yardımcı olur. Saçları kızıl tonlarına ve bakır tonlarına yakın olanlar için, kına boyaması gayet uygun bir seçim olabilir. Kına ile saç modelleri; kızıl saç rengi, bakır tonları gibi saçlarınızın doğal rengine ve koyuluk oranına göre değişik renklerde saçlara sahip olabilirsiniz.

Kınanın Saçlar için Faydası

Kına saçlara çeşitli yönlerden fayda sağlar. Saç dökülmelerini önler. Doğal içeriğiyle saç sağlığını korur. Saç derisinin, PH normal sağlık düzeyinde olmasını sağlar. Düzenli olarak uygularsanız, saç kırılmalarının önüne geçebilirsiniz. Kepekleri önler. Saçlara parlaklık ve ipeksi bir dokunuş kazandırır. Saçlarınıza lapa kıvamında uygulanırsa, faydasını hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Ayrıca yeni saçların çıkmasını sağlar. Saç köklerini uyarır, besler ve köklerin daha sağlam olmasını sağlar. Saç derisini nemlendirir, kuruluğu önler. Yıpranmış saçları hızlı şekilde onarır. Saç dokusunu gürleştirir, sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Kına saçları, güneş ışınlarına karşı korur. Aynı zamanda, saç maskesi olarak bakım uygulaması olarak da kullanılabilir.

[haber id=”42479″]

Kına ile saç modelleri hakkında bilmeniz gereken, kırmızı tonları ve renk geçişlerine sahip bir saç rengine sahip olacağınızdır. Böylece kimyasal içerikli boyalar ile elde edeceğiniz renkli ve canlı saçlara, doğal kına ile katkı maddesi olmadan ulaşabilirsiniz. Ayrıca sağlıklı olduğu kadar uzun süre saçlarınızda da kalır. Bu nedenle denemenizi tavsiye edebiliriz. Saçları besleyen kınayı bir kere deneyebilir ve sonuca bizzat ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar