Kadın ve Moda

Jelgo Jel Nedir Ne İçin Kullanılır Ne İşe Yarar, Yan Etkileri Nelerdir?

20.03.2022
Jelgo Jel Nedir Ne İçin Kullanılır Ne İşe Yarar, Yan Etkileri Nelerdir?

Jelgo jel nedir? İskelet sisteminde meydana gelen ağrılar için kullanılan jelgo jeller aynı zamanda kas ağrılarına da iyi gelmektedir. Tripharna ilaç şirketi tarafından üretilen bu ilaçların içerisinde portakal yağı, disodyum ve alkollü saf su bulunmaktadır. Bu ürün genel olarak iki farklı formda üretilmektedir. Bu formlar tüp ve tablet formalarıdır.

En yaygın kullanılanı ise 50 gramlık tüp formudur. Genellikle sporcular tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bazı durumlarda ise çürümeler ve ezilmelerin tedavisinde de kullanılabilmektedir. Jelgo Jel etkili bir ağrı giderici özelliğine sahip bir ilaç olduğu kadar; yaşam standardının arttırılması konusunda üst düzeyde bir etkiye sahiptir.

Jelgo Jel Nedir Ne Icin Kullanilir Ne Ise Yarar Yan Etkileri Nelerdir2

Başlıklar

Jelgo Jel Ne İçin Kullanılır?

Vücudumuzda ki ağrıları oluşturulan yapının adına mentol adı verilmektedir. Mentol, derideki duyuları kaslara ve eklemlere iletmektedir. Jelgo jeller genel olarak bu mentol dokusunun onarılmasında kullanılmaktadır. Bu sayede kişinin ağrıları kısa süreli olmaktadır. Vücutta ki her türden ağrı için bu ilaçlar kullanılabilir. Ancak yanık veya 3. dereceden kaynaklanan ağrılarda bu ilaç kullanılmamaktadır.

Öte yandan jelgo jeller sinir yapısının tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu sayede sinir ağı onarılmış kişilerde tutulma, romatizma ve kas sıkışması rahatsızları tedavi edilmiş olunur. Ağrı gidermek konusunda üst düzeyde bir etkiye sahip olan Jelgo jel nedir? Sinir sistemine yönelik tedavilerde uygulanan bir ilaçtır. Peki, Jelgo jel ne işe yarar? İşte merak ettiğiniz bütün detaylar!

Jelgo Jel Nedir, Ne İşe Yarar?

Bu ilaç ağrılar dışında hematom hastalığının tedavisine de iyi gelmektedir. Öte yandan siyatik rahatsızlıkların birçoğunda da bu jel kullanılmaktadır. İlacın tam olarak işe yaraması için cilde az oranda uygulanması oldukça önemlidir. Fazla kullanımı durumunda çok fazla yararı olmamaktadır. Burada bu jelin geniş kapsamlı bir şekilde kullanım özelliğine sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Jelgo Jel Nedir Ne Icin Kullanilir Ne Ise Yarar Yan Etkileri Nelerdir3

Öte yandan ilacın uzun süreli kullanımı da yan etkilere neden olabilmektedir. Ağrı veya diğer cilt hastalıklarının tedavi edilebilmesi için günde en fazla 4 kere kullanılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca kullanımdan önce mutlaka ellerin ve sürülecek bölgenin yıkanmasına dikkat edilmelidir. Peki, Jelgo jel nedir? Yan etkileri nelerdir? İşte merak edilen ayrıntılar!

Jelgo Jelin Yan Etkileri Nelerdir?

Bu cilt ilacının nadirde olsa bazı yan etkileri olabilmektedir. İlacın içerisinde ki maddeler deriye hemen nüfus edecek şekilde üretilmiştir. Bu nedenle genellikle hassas ciltlerde bazı yan etkiler oluşabilmektedir. En sık karşılaşılan yan etkiler ciltte kızarıklık, dökülme, pullanma ve kaşıntıdır.

Nadir olarak ise şişlik ve ağrı artışı da olabilmektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka ilacın kullanımı bırakılmalı ve mutlaka doktora başvuru yapılmalıdır. Ayrıca bu ilaç özellikle gebe olan kadınlarda yan etki oluşturmaktadır. Bu nedenle gebe olan kadınların kullanmaması tavsiye edilmektedir. Jelgo jel nedir? Sorusuna kapsamlı bir şekilde yanıt vermiş olduk.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar