Kadın ve Moda

Havlu Kenarı Örnekleri 2014

24.12.2013
Havlu Kenarı Örnekleri 2014

Özellikle ülkemizde ev hanımlarının el örgülerine merakı bir hayli fazladır. Bu sebeple ev hanımlarının en çok ördüğü el örgülerinden biri havlu kenarı örnekleri ve havlu süslemeleridir. Kızlarımız daha çocuk yaşta basit örgü örnekleri ile uğraşmaya başlarlar ve evlerimizde bolca kullandığımız en güzel havlu modellerine varana kadar hepsini nakış nakış işlerler. Özellikle misafirlerimiz için kullandığımız el havlularımızın kenar süslemelerini değişik motiflerde işleyerek misafirlerimize önem verdiğimizi gösteririz.

Her gün en az üç beş defa elimize aldığımız havlularımızı işleyerek en güzel havlu örnekleri ortaya çıkartarak hünerimizi ortaya çıkartırız. Yalnız birbirinden güzel havlu kenarı örnekleri bulmak ve yapmak kolay değil. İlk önce hoşumuza gidecek bir havlu kenarı örneği bulmamız gerekiyor. Havlu kenarı örneği bulduktan sonra havlumuzun kenarları için örmeye başlayabiliriz. Ama havlu kenarı örneği için kullandığımız ip rengi havlumuzun renk uyumları göz zevkimize hitap etmesi gerekmektedir.

Sizleri Havlu Kenarı örnekleri 2014 resim galerimizle baş başa bırakıyoruz.

Bunun için siz bayanlar iplik seçimi, havlı kenarı motifleri seçimi ve havlu modeli tercihiniz uyum içerisinde olması gerekiyor. Yapılan tercihler ve ortaya çıkacak olan havlular kesinlikle misafirlerimiz için çok daha etkileyici olacaktır. Bizde sizler için paylaşacağımız havlu kenarı motifleri ile basitçe yapabilirsiniz.  Birçok havlu kenarı çeşidi olması dolayısı ile sizlere bu çeşitlerden bolca hazırlamaya çalıştık ve havlu kenarı yapımılarınızda çok değişik motiflerde havlı kenarı yapmanız için yardımcı olmaya çalıştık.

Yapacağınız havlu kenarı örnekleri günlük kullandığınız yani ev işlerinde kullandığınız, misafirleriniz için kullandığınız ve dostlarınıza ve sevdiklerinize hediye etmek için yapabilirsiniz. Dolayısı ile böyle gösterişli havlu kenarlarını tabi ki günlük işleriniz için kullanamazsınız. Daha önceki yazılarımızdan motifli havlu kenarları, iğne oyası havlu kenarları örneklerine ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki resim galerimizde ise havyan motifli havlu kenarı örnekleri, çiçekli havlu kenarları, çeyizlik havlu kenarı örnekleri, hediyelik havlu kenarları, brezilya nakışlı havlu kenarlarıdantel havlu kenarları, kanaviçe havlu kenarı, değişik havlu kenarları gibi birçok çeşit havlu kenarına ulaşabilirsiniz.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. sevim dedi ki:

    havlu kenarı örnekleri çeyizliğim için çok iyi olacaklar acaba siz bun havlu kenarı örneklerini yapıyormusunuz diğer havlu kenarı yazılarınıza da baktım ve bir çok güzel havlu kenarları gördüm ve hepside süperler

  2. sevim dedi ki:

    eğer yardımcı olursanız bir çok havlu kenarı siparişi vericem teşekkürler

Tüm Hakları Saklıdır.