Kadın ve Moda

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

30.07.2018
Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

O büyük ve uğurlu gün geldi, beyaz atlı prensinizi kolundan tuttuğunuz gibi dünya evine giriyorsunuz, ne mutlu size. Ama bu büyük günü hayal kırıklığı şeklinde yaşamamak için elbette dikkat emeniz gereken bir yığın şey var. En başta da gelinlik seçimi… Genç kızlığınızdan beridir hayalinizi süsleyen o masalsı gelinliği bularak ‘işte bu’ diyebilmeniz için Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli içeriğimizi okumalısınız.

Bunun için sadece muhteşem görünen gelinliklerin görüntüsüne aldanmak yetmez, seçtiğiniz gelinlik; içinde rahat edebileceğiniz, konforu da bulabileceğiniz bir model olmalı kesinlikle. Çünkü düğün gününüzün hiç bitmeyecek kadar uzun süreceğine garanti veririz.

Başlıklar

Gelinlik Formlarına Bir Göz Atalım

Gelinlik modelleri; kabarık gelinlik modelleri, balık etekli modeller, kraliyet gelinlik modelleri, prenses model, A forma sahip gelinlik modelleri ve dar model şeklinde kategorilere ayrılır.

Kabarık gelinlik modelleri; genç kızların sıklıkla tercih ettiği yegane modellerdendir. Bunun en büyük sebebi bu formun oldukça ihtişamlı ve gösterişli olmasından kaynaklanır. Belinizi sarmalayan ve kabaran eteklerle aşağı doğru inen bu model üst bedeninizi gözler önüne sereceğinden ince belli ve güzel omuzlara sahip bir bayansanız, tercih edebileceğiniz bir formdur.

Kraliyet gelinlik modelleri; adı üzerinde saraylarda yapılan düğün törenlerine layık bir ihtişamı bünyesinde barındıran bu modelde genellikle üst kısımlar dar olarak gövdeye otururken aşağıya inen etek kısımların büyük bir aşırılık ve abartı söz konusudur. Gösterişi seven ve kendine güvenen gelin adaylarına önerilebilir.

Prenses model gelinlik formu; yine üst kısmı bedene 0 oturan bu model, A formunda bombelenerek etek kısımlarına aşağıya doğru iner.

Balık etekli gelinlik modeli; bu gelinlik formu diğerlerinden farklı olarak dizlere kadar dar gelişir ve diz noktasından aniden yere kadar genişleyerek devam eder. Balık kuyruklarını andıran bir eteğe sahip olduğundan adına da balık model denir. Tipiniz ve fiziğiniz güzelse gözler önüne sermek için kesinlikle kullanmalısınız. Ayrıca yukarı doğru beyaz bir silüet formunda göründüğünden boyunuzu da uzun gösteren bir modeldir. Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli konusunda tüm bu detaylara dikkat etmeniz önerilir.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

Gelinlik seçerken en önemli konu vücut tipinizden haberdar oluşunuzdur. Bu yüzden bu konuyu ilk kez ele alıyorsanız, öncelikle mutlaka internetteki sayfaları karıştırarak ve aynanın karşısına geçerek vücut tipinizi belirlemenizi öneririz. Sonrasında da vücut tipinize önerilen gelinlik modellerine yönelmelisiniz.

Narin yapılı bayanlar; bu bayanlar mutlaka vücutlarını saran balık formlu modellere yönelmelidir. Aksi taktirde alt tarafı kabarık bir model alt bedeninizi boğarak sizi daha da küçük gösterecektir.

İri kemikli gelin adayları; kabarık gelinlik modelleri iri kemikli bayanlar için yaratılmış modellerdendir diyebiliriz. Örneğin kabarık etekli bir gelinlik seçtiğinizde tüm kalça, popo fazlalıklarınızı ya da kalın bel kemiğinizi gizleyebilirsiniz. Kilolu ve geniş bir bayansanız yine size önerimiz kabarık gelinliklerin olacak. Örneğin kalın bacaklarınızı ve iri bir baseni içinde gizlemek çok kolay olacaktır. Yanı sıra geniş omuzlarınızı gözler önüne seren straplez bir gelinlik ya da kayık yaka bir gelinlik tüm algıyı üst noktalara vererek size muhteşem bir look katabilir.

Öte yandan büyük göğüslü bayanlar, üst tarafı aşırı dekolteli – askılarla dikilmiş modeller yerine yarım kollu ve kare yaka gelinlikleri tercih etmelidir. Uzun boylu gelin adaylarıysa volan katlarıyla inen, devrik / kayık yakalı gelinlik formlarından yararlanmalıdır.

Gelinlik Provalarınızda Bunlara Dikkat!

Gelinliğinizi hazır almayacaksanız ve bir moda evine diktiriyorsanız, ilk provayı en geç düğününüzden bir buçuk ay önce yaptırmanız gerekir. Aksesuarlarınızı, giyeceğiniz ayakkabınızı ve kullanacağınız iç çamaşırı, korsesinden – sütyenine kadar önceden belirlemeli ve provalara bu eşyalarınız yanınızda gitmelisiniz. Sizlere Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli konusunda önemli bilgiler sunduk.

Yazımız bitmeden hatırlatalım;

Eğer okumadıysanız;

Gelinlik Modelleri

Kısa Gelinlik Modelleri ve Trendler

Uzun Gelinlik Modelleri Örnekleri

Taşlı Gelinlik Modelleri Örnekleri

Yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

2018 Gelinlik Modelleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar