Kadın ve Moda

Esmere Saç Rengi

02.03.2022
Esmere Saç Rengi

Esmere Saç Rengi hangisidir? Esmer tenli kadın olmak Türkiye’deki kadınlar arasında %18’e girmek demek. Dolayısıyla esmere saç rengi arayışı da oldukça fazladır. Özellikle de esmerler cilt sağlığı ve güzelliği bakımından da buğday tenlilere ve de beyaz tenlilerden daha şanslı olduklarını belirtmemiz gerekir. Hal böyle olunca da esmer tene uygun saç renklerini merak ederiz. Biz de bu yazımızda esmer kadınlar için; esmere yakışan saç renkleri isimlerini ele aldık.

Türkiye’de Esmer Tenli Kadınların Sayısı ve Oranı Türkiye’de yapılan bir araştırmada Türkiye’deki kadınların %18’i esmer tenlilerden oluşuyor. Türkiye 2018 Nufüsunun 80 Milyon olduğunu biliyoruz. Nüfus oranını kadın erkek olarak %50 aldığımızda Türkiye’de Esmer tenli kadın sayısı yaklaşık 7.2 milyon bayan olarak görmemizi sağlıyor.

Bu arada da aynı araştırmada. buğday tenli bayanların oranı %57 ve beyaz tenli kadınların oranı ise %25 Bunu da belirtelim.

En Güzel Esmer Saç Renk Tonları

Esmer tenli kadınların doğal saç renkleri genellikle kahverengi, siyah ve bazen de kestane saç rengidir. Esmere saç rengi tabikii de bu doğal saç renkleri hiç kuşkusuz ki esmerlerin kendisine en çok yakışan saç renkleri olmasıyla birlikte saç rengini değiştirmeyi istediğiniz düşündüğünüz hangi saç rengini tercih etmeniz gerektiğini iyi bilmenizde gerekmektedir bu çok önemlidir.

Başlıklar

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri İsimleri

Esmerlere yakışan saç renkleri isimleri listesinden ilk sırada hiç kuşkusuz ki tabiki de koyu saç rengi olan kahverengi gelmektedir. Esmerlere saç rengi iddialı, güzel ve dikkat çeken bir ten rengine sahip oldukları için o nedenle esmer tenliler saç rengi tonlarına dikkat etmeleri gerekir ve de en uyumlu saç rengi kahverengi ve bu tonlardır.

• Kahve Köpüğü Saç Renk Tonu

• Çikolata Kahverengi Saç Renk Tonu

• Küllü Kahve Saç Renk Tonu

• Dore Kahve Saç Renk Tonu

Küllü Saç Tonları

Küllü saç rengi tonları da esmer tenli kadınlara en çok yakışan saç renkleri arasında yerini almaktadır. Ten renginizin oldukça dikkat çekmesi daha cansız ama uyumlu görünen kumral tenleri ile çok iyi bir etki gösterebilir.

[haber id=”39466″]

Küllü kumral, küllü kahverengi. Şayet saçlarınızı sarı tonlarında boyamak istiyorsanız yine en iyi seçim küllü koyu sarı 7.1 gibi olmalıdır.

Esmere Yakışan Saç Rengi Tonları

Esmer Tenlilere Yakışmayan Saç Renleri

Esmer tenlilere kuşkusuz ki iddialı saç rengi tonları yani ton farkı çok fazla olan, çok fazla parlak olan çok aşırı fazla renkli her saç rengi esmer tenli kadınlar için olumsuz ve güzel olmayan bir biçimde görülmektedir.

• Platin – saçık ve altın sarısı saç renkleri

• Bakır saç renkleri

• Açık renk kızıl ( irlanda kızılı, hürrem kızılı, sultan kızılı vb )

• Balköpüğü ve karamel ( Ancak profesyonel uygulamalar ile sizde de çok yakışabilir. ) renk tonlamasını çok iyi yapmak gerekiyor.

[haber id=”32607″]

Esmerlere Yakışan Ombre Modellleri

Esmer Tenliler İçin Krepe Balyaj – Balyaj – Röfle ve Ombre saç işlemlerinde esmerlere yakışan ombre modelleri hangileri bakalım. Aslında karamel saç rengi esmer bir kadında pek güzel durmayabilir ancak profesyonel bir krep saç balyajı ile ve de sırıtmayacak renk ton geçişleri olduğu zaman saçta başarılı bir saç rengi elde etmek mümkün durumdadır. Aynı zaman da ombre saç işleminde de doğru renkler kullanılırsa güzel sonuçlar elde edilir.

Esmere Yakışan Saç Rengi Tonu

Esmer Tene Uygun Saç Renkleri

Kadınlar da esmer tene uygun saç renkleri listesinden ilk sırada hiç kuşkusuz ki tabiki de koyu saç rengi olan kahverengi gelmektedir. Esmerlere saç rengi iddialı, güzel ve dikkat çeken bir ten rengine sahip oldukları için o nedenle esmer tenliler saç rengi tonlarına dikkat etmeleri gerekir ve de en uyumlu saç rengi kahverengi ve bu tonlardır

Esmerler İçin Saç Rengi

Aslında esmer tenli kadınlara yakışan saç renklerini bulmak seçmek sandığınız kadar zor değildir. Esmer kadınların ten rengini ön plana çıkarması ve cildin tonuna uygun renkleri seçtiğinizde saçlarda havalı bir görüntü yakalamanız mümkündür. Esmerler için saç rengi doğal saç renkleri öncelik olarak sonrasın da ise hiç kuşkusuz kahverengi tonları sıralamada birinci gelir. Esmer tenli kadınlara yakışan renkler içinde en yanlış yapılan sorun esmer kadınlara açık tonların yakışmama sorunudur. Doğru olan saçın alt tonu bulursanız da esmer tenli kadınlara açık tonlar da yakışmaktadır.

Esmere Gidecek Saç Renkleri

Esmere gidecek saç renkleri aslında belli başlı tonlarda bulunmaktadır. Esmer kadınların ten rengini ön plana çıkarması ve cildin tonuna uygun renkleri seçtiğinizde saçlarda havalı bir görüntü yakalamanız mümkündür. Esmer kadınlar için saç rengi doğal saç renkleri öncelik olarak sonrasın da ise hiç kuşkusuz kahverengi tonları sıralamada birinci gelir. Esmerler için saç renkleri  içinde çok tutulmamasa bile ombre ve de sarı balyaj da yer almaktadır. Fakat saçların doğal renk tonunu koruması ve de üzerine sarı tonlarında balyaj yaptırmak esmerler için kusursuz görünümün sağlar ama çoka aşırı sarıya kaçmadan yapılması gerekir.

Esmere Yakışan Saç Renkleri En Güzel

Esmer ten rengine sahip kadınlara yakışan kumral saç rengi tonların da en çok yakışan saç renginin başında kumral da gelmektedir. En önemlisi ise küllü renk tonlarında seçtiğiniz kumral renk tonunu, esmerler de oldukça doğal görünüme sahip olacaktır. Yaz mevsimine doğru saçlarının uçlarını açtırarak ombre de yaptırabilirsiniz tabi. Hemen hemen herkesin her cilt rengine yakışan bu işlem, saçlarına ışıltı katacaktır. Esmer tenli kadınlar için kumral saç boyası önerisi istiyor iseniz Loreal Paris Casting Creme 700 arlak kumral rengini denemeni öneriyoruz.

Esmer Tene Hangi Saç Rengi Daha Çok Gider?

Esmer ten rengine sahip kadınlara uygun kahve saç renkleri de esmer tenli kadınların bronzlaştığı zaman en çok yakışan renkler arasında bir de koyu kestane renk tonu vardır. Fahriye Evcen kullandığı bu saç rengi olan efsanevi kahve renk tonunu bu yaz mutlaka denemenizi öneriyoruz. Fahriye Evcen de favorisi haline gelen Loreal Paris Excellence Creme Saç Rengi 5.15 Efsanevi Kahve renk tonu hem parlak hem de canlı gösterir ayrıca bu renk, bu yılında en çok tercih edilen saç renk tonunun başında yer almaktadır. Bu güzel saç renginle uyum sağlayacak en güzel saç modellerinede göz gezdirebilirsin.

Esmer ten rengine sahip kadınlara yakışan siyah saç renkleri ve tabii ki siyah rengini de unutmamak lazım. Esmer tenli kadınlara en çok yakışan saç renkleri arasın da bir de siyah saç rengidir. Siyah saçlarınız daha asil duruşunu ve de esmer tenli kadınlarda bir harika görünmektedir. Eğer ki saçlarında çok iyi bir görünüm, çekicilik ve iddialılık bir görünüm arıyorsan parlak siyah saçı mutlaka denemen gerek. Evde kendin saçlarını siyah rengine boyamak istersen eğer garnier saç boyası siyah rengini denemeni öneririm. Beyaz saçları tamamen gizleyen bu saç boyası esmer tenlilerde ışıl ışıl duracak.

Esmer için Saç Rengi Yeni

Esmer ten rengine sahip kadınlara yakışan renkli saçlar çılgın deli görünmek isteyen esmer tenli kadınlar için göz alıcı renkli saç rengi tonların da koyu mavi ya da gri saç rengini de deneyebilirsiniz. Esmer kadınlara yakışan kızıl saç renk tonları sayesinde de saçlarında enerjik ve dinamik bir görüntü yakalayabilirsiniz. Esmer tenli kadınlar için kızıl renk tonların da dikkatli olmalılardır. Altın ışıltıları olan kızıllar esmer tenliler de daha canlı ve enerjik görünüme sebep oluyor.

Esmer Tene Hangi Saç Rengi Daha Çok Gider?

Esmere yakışan saç rengi daha çok koyu renkle uyumlu renklerden oluşmaktadır.  Esmer tenliler için saç rengi söz konusu olduğunda özellikle çikolata kahvesi renginin ön plana çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Bununla birlikte koyu kahve saç renginin de esmelerde harika bir etkiye sahip olduğu biliniyor. Çünkü hem koyu kahve rengi hem de çikolata kahvesi rengi son derece göz alıcı bir görselliği ön plana çıkarabiliyor.

Esmerler için saç rengi tercihlerinde siyah seç geçmişten günümüze kadar uzanan süreçte sürekli bir şekilde popülerliğini korumaktadır. Kestane saç rengi ve koyu kızıl saç rengi de esmerler için harika bir etkiye sahip olan renkler olarak adından sıklıkla söz ettirmektedir. Bununla birlikte son zamanlarda patlıcan moru renginin de esmerler arasında popüler olduğunu söyleyebiliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Pinar dedi ki:

    Ya benim saclar berbat ettim esmerim ben sac oneri bana verirseniz binnartar kalirim

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar