Kadın ve Moda

Erkek Modası Kombinleri

01.03.2019
Erkek Modası Kombinleri

Bayların giyim tarzı geçmiş yıllara göre değişti. Değişikliği anlayabilmek için babanızın gardolabı ile genç kardeşinizin gardolabını karşılaştırmanız yeterli olacaktır. Dolaplardaki bu dönüşümün altında yeni neslin davranış dinamikleri en büyük etkendir. Erkek modası kombinleri gençleşme iksirlerinin bileşenlerinden oluşmuş gibidir. Kendini genç hisseden veya genç hissetmek isteyen baylar yılın modasını takip etmelidir.

Her yıl değişen moda trendleri yeni yılda geçmişi, şimdiyi ve geleceğin dengesini kurmaya yöneliktir. Tarz sahibi erkeklere sokakta rastlamak oldukça zordur. Oysaki bir erkek günlük hayatında bile çok şık ve stil sahibi kıyafetler giyinebilir. Nötr renkleri ve basic parçaları birleştirmek yeterli olacaktır.

En Şık Kombinasyonlar İçin İlk Yapılması Gerekenler:

Erkeklerin modayı yakalaması için yapması gereken bazı şeyler vardır.  Erkek modası kombinleri konusundan önce yapılması gereken öneriler şunlardır:

·         Vücudu tanımak kıyafetin yakışması için önemlidir. Bacak boyu kısa olanlar kısa paçalı pantolon giymemelidir. Boynu uzun göstermek için V yaka tişört tercih edilmelidir. Slim fit giyebilmek için fit bir vücuda sahip olmak gerekir.

·         Giyilmeyen veya modası geçen kıyafetlerin dolaptan temizlenmesi ve yerine moda kıyafetler alınması modaya göre kombin oluşturma konusunda yardımcı olacaktır. 

Erkek modası kombinleri

·         Kıyafetin güzel durması için kaliteli kumaş, kaliteli dikim ve tarz kesim olmasına dikkat edilmelidir.

·         Bunu asla giymem demeyin mutlaka deneyin çünkü olmaz denilen kıyafetler çok yakışabilir.

·         Slim fit pantolon altına bilekli ayakkabı giyilebilir. Bilekli ayakkabısı olmayanlar bu yıl için bir tane edinmelidir.

Yeni Tarzınızı Yakalamak İçin Yapın

Takım elbise içine sadece gömlek giyenler vardır. Oysaki bir gün basic tişörtle takım elbiseyi giyen kişi, erkek modası kombinleri arasında aslında kendine özel tarzı keşfetme fırsatı bulacaktır.  Detaylar kombini etkili kılan en önemli unsurlardır. Bundan dolayı kemer ve ayakkabı uyumuna ayrıca özen gösterilmelidir. Uyumsuz aksesuar tercihi bütün büyüyü bozmaya yetebilir.

Erkek modası kombinleri

Çoraplara önem verin. Bütün kombin parçalarını belirledikten sonra en son çorap seçimine geçilmelidir. Küçük gibi görünse de çorap detayı dikkat çekicidir. Erkeklerin büyük çoğunluğu parlak derili ayakkabıları pek tercih etmezler. Toplumumuzdaki bakımlı denilen erkeklerin bile büyük kısmı boyalı ve temiz ayakkabı giyer fakat parlaklardan uzak durur. Bu sene bir farklılık yapıp tercihi rugandan yana kullanmak tarzınızı parlatacaktır.

Yeni Kumaşlar Keşfederek Başlayın

Bay kıyafetlerinde terzilik ve usta işçilik, kıyafetin duruşunda büyük farklılık meydana getirir. Erkek modası kombinleri usta ellerden çıkan parçalardan oluşmalıdır. Düz kumaşlar yerine jakarlı kumaşlarla kullanılabilir. Fırça izlerinin bulunduğu saten kumaşlardan gömlekler, vücuda oturan deri ceketler,  graffiti jakarlı takım elbiseler oldukça farklı bir tarz oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Erkek modası kombinleri

Dar pantolon üzerine uzun etekli ve tek düğmeli trençkotlar şık bir kombin oluşturacaktır. Bazı lüks markaların en son defilesinde görülen desenli ipekler ve siyah dantellerden tasarlanmış parçalar oldukça dikkat çekicidir.

Beyaz Çoraplar Renkli Takımlar

Sökülmüş denim ceketler, vintage kolejli kazaklar, açık pileli denimvari jarse pantolonlar, beyaz çoraplarla erkek modası kombinleri arasında yerini almış durumda. Gül rengindeki takım elbiseleri, beyaz çoraplarla birleştirilip aksesuarlarla tamamlanabilir. Yaz kombinlerinde ise basketbol şortları, deniz kıyafetleri ve milliter parçalar daha ön plana çıkmaktadır. Kadife ve brokarlar ise bu yılın trendleri arasında yerlerini almış durumdalar.

Erkek modası kombinleri

Rahat Tarzınızı Tulumlarla Yaklayın

 

Hayatın koşturmasından kaçıp kendini tatil rüyasının bir parçası görmek isteyen erkeklere bel çantası, balıkçı şapkalar, tulumlar, spor sandaletler, küban gömleklerden oluşan bir kombin tavsiye ediyoruz. Bomber ceketler, takım elbiseler ve deri bluzler hafifliği ile içinde yaşanacak bir kombin olurken karşı konulmaz bir görünüm yakalamak isteyen erkekler için idealdir. Yumuşak omuzlu çift düğmeli ceketler, geniş pantolonlar, uçuk desenli bluzler, gömlekler ve minimak parkalar ise farklılığı benimseyenler içindir. 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.