Kadın ve Moda

El Örgüsü Battaniye Modelleri

El Örgüsü Battaniye Modelleri

El örgüsü battaniye modelleri son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Havaların serinlemesi ile birlikte yavaş yavaş TV karşısında otururken üzerimize battaniye almaya başlıyoruz. Dizi izlerken, film izlerken o battaniyenin verdiği sıcaklık ve  huzur bir başka oluyor. Hele ki bu kendi ördüğünüz bir battaniye modeliyse çok daha keyifli olacaktır.  Bu nedenle biz de bu yazımızda el örgüsü battaniye modellerine yer verdik. Rengârenk birbirinden farklı ve oldukça şık duran bu el emeği göz nuru örgü battaniye modellerini sizlerin de beğeneceğinden eminiz.

Başlıklar

Örgü Battaniye Modelleri

Her ne kadar piyasada oldukça farklı çeşitte kalitede ucuzundan pahalısına hazır battaniyeler olsa da el örgüsü battaniyelerin yeri bir başkadır. El emeği olmasından kaynaklanıyor olsa gerek örgü battaniye modelleri sanki daha sıcak tutmaktadır.

El örgüsü battaniyeler üşüdüğümüz zamanlarda hem sıcak tutmasının yanı sıra oldukça şık görüntüye de sahipler. Sadece uyurken üstümüzü örttüğümüz bir eşya değil aynı zamanda yatak örtüsü olarak da örgü battaniye modelleri çok şık bir görüntü veriyor.

Her ne kadar hazır alınan ürünler daha pratik olsa da, el örgüsü ürünler değerini asla kaybetmeyecek. İsterseniz kendiniz için artan ipleri kullanarak rengarenk bir model tercih edebilir, isterseniz tamamen bir örnek üzerinden giderek hediyelik bir battaniye örebilirsiniz.

El örgüsü battaniye örnekleri yine battaniye modeliyle takım biçiminde örülen kırlent kılıflarıyla birlikte koltukların kanepelerin üzerinde şık bir aksesuar olarak yerini alıyor. Biz de sizlerle bu şık el örgüsü battaniye modellerinden en çok gözümüze çarpanlarını paylaşıyoruz.

Yine günlük herhangi bir yerde kullanmak için artan iplerinizi değerlendirmek için iyi bir yol olarak battaniye örebilirsiniz.

Örgü battaniye modelleri resimli

Örgü battaniye modellerini ister şiş ile ister tığ ile beğendiğiniz modele göre örebilirsiniz. Malum battaniyelerin boyutları şişlere göre bir hayli büyük olduğundan genellikle parça parça daha doğrusu motifler yardımıyla örgü battaniye modellerini elde edebilirsiniz.

Tığ veya şiş fark etmez basit örneklerle oldukça güzel battaniye modelleri ortaya çıkarabilirsiniz. Birçok mağazada gördüğünüz modelleri çok daha ucuza kendi ellerinizle kolaylıkla örebilirsiniz. Sizlerin de kendi el emeğinizle sahip olabileceğiniz örgü battaniyelerinizle mutlu günler geçirmenizi dileriz.

El örgüsü battaniye modelleri

El Örgüsü Battaniye Nasıl Yapılır?

Soğuk günlerde içinizi ısıtacak battaniyeleri kendi elinizle yapmak istemez misiniz? Battaniye yapımı zor gibi görünse de uygun malzemeler ve yöntemlerle çok hızlı bir şekilde örülüp bitirilebilir. Kendi battaniyenizi kendiniz yapmaya karar verdiyseniz şimdi hangi malzemelere ihtiyacınız olduğunu araştırmalısınız. El örgüsü battaniye nasıl yapılır? Sorusunun ilk cevabı uygun bir ip almak olacaktır. Battaniye için kullanılacak ipler öncelikle yumuşak ve esnek olmalı.

Battaniyeyi bebeğinize yapıyorsanız kullanacağınız ip bebekler için hazırlanmış özel yünlerden olmalı. İpi belirledikten sonra ipin kalınlığına göre tığ ve şiş almalısınız. İpleri alırken ipin üzerinde tavsiye elden tığ ve şiş numarasına bakarak bu malzemeleri alıp battaniyenizi örmeye başlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar