Kadın ve Moda

Büyükler İçin Örgü Yelek Modelleri

24.02.2019
Büyükler İçin Örgü Yelek Modelleri

 

Neden örgü yelek giyeriz?

Bazen kendimize neden örgü ördüğümüzü sorabiliriz. Hiç soğuk havalar görmesek, yaşadığımız yerde kalın bir yeleğe ihtiyacımız olmasa bile büyükler için örgü yelek modelleri üretiriz ve öreriz. Aslında örgü örmek bir çeşit miras ya da gelenek gibidir, kuşaktan kuşağa aktarılır. Örme sanatı nesilden nesile aktarılan bir beceridir aslında. Anneannelerimiz, babaannelerimiz örer, motifleri, modelleri kendi kızlarına, gelinlerine öğretir; onlarda kendi olanlarına öğretir, böyle sürer gider… Meraklı olanlar örmeyi ve giymeyi sürdürür, bazılarında ise merak ve istek yoktur.

 Büyükler için örgü yelek modelleri

Neden yelek örmeliyiz?

Örgü örmek ve örgüden bir şeyler giymek nedense sadece yaşlılar ile özdeştirilir. Oysaki her yaştan, her cinsiyetten ve her seviyede örgü becerisine sahip birey örgü yelek örebilir.

Örgü yelek modelleri üretmenin sağlıklı yanları…

·         Rahatlatır; gevşemek ve boş zamanı değerlendirmek için iyi bir yoldur.

·         Kaygı ve depresyon için ilaçtır; sakinleşmeye iyi gelir. Zihni rahatlatır ve çalıştırır.Düşüncelere dalmamızı önler, çünkü kendimizi modele, motiflere ve örmeye veririz.

·         Beynimizi çalıştırır; yeni büyükler için örgü yelek modelleri çıkartırken beynimiz uğraşır. Örgü örerken beynimiz ellerimize komut verir, öğrendiğimiz motifleri düşünür ve sonra üretiriz.

 Büyükler için örgü yelek modelleri

Örgü yelek modelleri üretmenin motivasyonel tarafları…

·         Ödüllendirir; internetten okuyarak ya da video izleyerek öğrenilen büyükler için örgü yelek modelleri ile yaratılan ya da üretilen yeleklerden sonra kendimizle gurur duyarız.

·         Daima orijinal oluruz; kullandığınız örgü yelek modelini herkes kullanamaz. Ya da örgü yeleğinizle yaptığınız kombini kimse yapamaz. Böylece pişti olmayız; çünkü orijinal bir şey giymişizdir.

·         Sınırsız seçenek sunar; seçtiğimiz örgü yelek modeli, motifi, ipliği vb. her ne olursa olsun kendimize özgü şeyler yaratabiliriz; onu özelleştirebiliriz.Örgü yelek modelleri üretmenin sosyal fırsatları…

·         Her yerde yapılabilir; yanımızda taşıyacağımız yün, iplik, tığ ya da şiş ile boş kalmayız, örgü yelek motiflerini üretmeye devam edebiliriz.

 Büyükler için örgü yelek modelleri

·         Herkes yapabilir;  örgü bilgisi ne düzeyde olursa olsun kendisini buna veren ve isteyen herkes yelek örebilir.

·         İyi bir iletişim başlatıcısıdır; örmek için katıldığımız kurslarda ya da kulüplerde arkadaşlıklar yaratır; model, iplik vb. sormak için, motif çıkarmak için tarif isterken sohbet başlatır.

·         Asla sıkılmazsınız; örgü yelek örmenin kolay olduğunu söyleyemeyiz ancak uğraşıldığında ve istendiğinde ödüllerini alırız. Sıkılmayız çünkü sonunda ortaya çıkmasını istediğimiz ve kullanmak için sabırsızlandığımız bir yelek vardır.

·         Eğlencelidir;  örgü yaparken sürpriz gelişmeler de olabilir. Bu özellikle yeni başlayanlar için daha sık olur ve bazen başarısızlık gibi algılansa da eğlenceli yanı da vardır.

Örgü yelek modelleri ile şık görünmek kolaydır…

 Büyükler için örgü yelek modelleri

Beceri düzeyi ve tarz her ne olursa olsun,severek alıp kullanacak ya da örülecek bir örgü yelek modeli mutlaka vardır…Dolabımız için yeni bir parça arıyorsak örgü yelekler bunun için biçilmiş kaftandır; tişörtler, gömlekler, bluzlar ya da elbiseler üzerine yapacağımız kombinlerle şıklığı yakalamak mümkündür hem de yaptığımız örgü yeleklerle…

Marifetli hanımlar için bakarak yelek örneği çıkarmak rekabet unsuruyken, boş zamanlarına renk katmak isteyen yeni başlayan hanımlar için ise sadece eğlence kaynağıdır. En basitinden en zoruna kadar kullanıldığında tarz yaratan büyükler için örgü yelek modelleri moda olmaya devam etmektedir.

Mevsimlere, modaya ve zamana meydan okuyan örgü yelek modelleri küçükten büyüğe herkes için …

 Büyükler için örgü yelek modelleri

Mevsime göre seçeceğimiz iplik türleri ve modelleriyle günün her saatinde ve her ortamda kullanabileceğimiz büyükler için örgü yelek modelleri hem şıklık hem rahatlık sağlayacaktır.

Tığ ile ya da şişle örebileceğiniz örgü yelek modelleri hem erkek hem kadın için kullanışlı bir parça olarak dolaplarımızda yerini alır. Çocukluğumuzdan beri sağlıklı olduğu ve bizi soğuktan koruduğu için kullanmaya alıştığımız örgü yelek, nesilden nesile ancak yeni motifler, modeller eklenerek var olmayı sürdürmektedir.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.