Kadın ve Moda

Buğday Tenlilere Yakışan Renkler

05.03.2022
Buğday Tenlilere Yakışan Renkler

Buğday tenlilere yakışan renkler ışıltı katan renk tonlarından oluşuyor. Her renk tabii ki herkeste aynı etkiyi yaratmaz. Renk nüansları, kişiden kişiye farklı bir görsel güzelliği bizlere sunar. Çünkü; herkes farklı ten rengine ve cilt alt tonlarına sahiptir. Beyaz tenlilere çok yakışan bir renk, esmerlerde hoş durmayabilir.

Renk nüanslarının yansımaları, hayatımızın her alanında karşımıza çıkar. Moda ve güzellik gibi kadınların özenle ilgisini çeken alanlarda, renk uyumu ve ahengi oldukça önemlidir. Bu açıdan, saç rengi ile ten renginin uyumu da güzellik üzerinde etki sağlar.

Buğday Tene Giden Renkler Hangileridir 2021

Ten renginize yakışan bir saç rengi ile daha hoş ve bakımlı görünmenizi sağlar. Peki, buğday tenlilere yakışan renkler hangileri? Kızıl tonları, açık-koyu kahve tonları, bordo tonları gibi renkler buğday tenlilere yakışır. Bu renkleri giyim ve saç renginizde uyumlu bir şekilde bir araya getirebilir ve hoş bir görselliğe sahip olabilirsiniz. Buğday ten; orta koyuluğa sahip bir ten rengidir. Yani ne çok koyu ne de çok açık bir cilt tonuna sahiptir.

2021 Buğday Tene Giden Renkler Hangileridir

Başlıklar

Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

Buğday ten rengine yakışan renkler; kızıl tonları, açık ve koyu kahve tonları, bordo ve sarının daha hafif nüanslarına sahip renkleri de sizlere yakışacaktır. Bu renkleri hayatınızın her alanında düşünebilirsiniz. Yani giyim-moda alanında tarzınızı yansıtırken ve tabii ki saç rengi seçiminizde özellikle tercih edebilirsiniz. Ayrıca açık ve soluk bir buğday ten rengine sahipseniz, daha açık ve ışıltılı tonları tercih etmenizi öneririz. Böylece ten renginizin soluk ve mat görünüşünü de gölgeleyebilir ve daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz. Saç renginizi, göz renginizi, giyim tarzınızla bütünleyebilir ve hoş bir stil sahibi olabilirsiniz.

Buğday tene yakışan saç renkleri

Küllü Kahve:

Doğal bir görünüme sahip kahve tonları, genel olarak her cilt tonuna yakışan tonlara sahiptir. Buğday ten rengine de oldukça yakışan kahve tonlarının özellikle, gir yansımaları olan küllü kumral rengini tercih edebilir ve ten renginizle ışıltısını bir araya getirebilirsiniz.

2021 Buğday Tene Giden Renkler Hangileridir

[haber id=”46309″]

Bakır Kızıl-Kızıl Tonları:

Kızıl tonları da buğday ten renginize yakışan, hoş bir görselliğe sahip olmanıza yardımcı olan tonlardandır. Özellikle kızıl nüanslarına sahip, bakır kızılını deneyebilir ve çekiciliğinizi üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Böylece girdiğiniz her ortamda da fark edilen bir ayrıcalığa sahip olacağınızı söyleyebilirim.

Mavi Siyah Saç Rengi:

Mavi yansımalara sahip, siyah saç rengi mavi ışıltısı ile hem tarz sahibi olmanızı hem de cildinize ışıltı katmanıza yardımcı olacaktır. Buğday ten rengine yakışan renkler adımında, tarzını değiştirmek isteyenler için, hoş bir seçim olabilir.

Buğday Tene Giden Renkler Hangileridir 2021

Siyah Saç Rengi:

Doğal saç renklerinden biri olan siyah rengini de gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz. Buğday ten rengine, siyah saçlarında uyum sağlayacağını söyleyebiliriz. Hafif ışıltılı olan renklerini deneyebilir ve saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sütlü Kahve Saç Rengi:

Kahve tonlarının genel olarak, buğday tene yakışacağını belirttik. Her tonunu deneyebilirsiniz. Ama buğday tonlarına sahip olsanız da, herkesin cilt alt tonu farklılık gösterebilir, bu nedenle bunu dikkate alarak, kahvenin de koyu ya da sütlü kahve gibi açık tonlarını deneyebilirsiniz. Ya birden farklı tonunu; ombre, balyaj gibi saç teknikleriyle deneyimleyebilirsiniz.

Fındık Kabuğu:

Fındık kabuğu saç rengi, kumral nüansları içerir. Ayrıca buğday tene yakışan saç renkleri arasında hoş ve farklı bir yere sahiptir. Buğday ten renginize, daha açık ve ışıltılı bir renk arıyorsanız, fındık kabuğu hoş bir seçim olabilir.

Altın Kahve:

Buğday ten rengine yakışan renkler listesinde; özellikle soluk ve mat bir buğday ten rengine sahip olanlar için, altın yansımalarına sahip altın kahve tonunu da önerebiliriz. Böylece ten renginiz, saçlarınızla ışıltı kazanır.

Mor Tonları:

Tarzınıza göre, daha dikkat çekici mor rengini deneyimleyebilirsiniz. Tabii mor gibi iddialı renkleri herkes sevmez. Özellikle dikkat çekici ve farklı olmayı sevenler için ideal diyebiliriz.

Mocha Kahve:

Son dönemlerin dikkat çeken popüler saç renklerinden biri de mocha kahve saç rengidir. Hoş ve bakımlı bir görünüm
kazanmanıza fazlasıyla yardımcı olur. Buğday tenlilere de hoş bir güzellik katar. Dilerseniz tüm saçlarınızı mocha kahve yapabilir ya da balyaj, ombre gibi uygulamalar ile belirli bir bölümünde deneyebilirsiniz.

Buğday Tenlilere Yakışan Ombre Modelleri

Buğday tenlilere yakışan ombre modelleri için tavsiye olarak, buğday tenlilere yakışan tüm renk tonlarını ve diğer tonları önerebiliriz. Örneğin kahve tonlarındaki saçlarınız için, mocha kahve gibi özel bir saç rengini ombre ile deneyebilir ve daha bakımlı bir görünüm kazanabilirsiniz. Aynı şekilde, bakır tonlarının da birkaç rengini ombre tekniği ile hoş bir uyum yakalar. En çok yakışan ombre modelleri ise; küllü kumral-kahve tonları, mocha gibi aynı rengin farklı nüanslarına sahip saçlardır.

[haber id=”46308″]

Buğday Tenlilere Yakışan Renkler Kıyafetler

Orta tonlarda bir koyuluğa sahip buğday ten rengine, hemen hemen her rengin hoş ve uyum sağlayacağını söyleyebiliriz. Özellikle, buğday tenlilere yakışan renkler kıyafetler, moda alanında da tarzınıza göre bir seçim olması gerekir. Çünkü giyim alanında, her renk farklı tonları içerir. Buğday ten rengi de ara bir ton olduğu için, her renk size yakışacaktır. Ama tabii renklerin tonları, parlak ya da mat gibi özelliklere sahip olduğu için; bu konuda seçim yapmak gerekir. Hafif-mat sarı, bordo tonları, kırmızı tonları, kahve tonları, siyah gibi her renk size yakışacaktır.

Buğday Tenliler Nasıl Giyinmeli?

Buğday tenli kişiler güneşin etkisi ile tenlerinde bronzlaşma eğilimine sahiptirler. Bu yüzden gardıroplarında geniş renk yelpazesi bulundurmalıdırlar. Buğday tenlilerin giymeleri gereken renkler arasında soluk bej rengi, mercan rengi, koyu mor ve tüm koyu renkler vardır. Buğday tenlilerin giymekten kaçınması gereken renkler ise canlılığıyla dikkat çeken hardal rengi, fıstık yeşili ve sarıdır. Ayrıca fosforlu renkleri tercih etmemeleri bilinmelidir.

[haber id=”46307″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar