Kadın ve Moda

Brezilya Nakışı Havlu Modelleri

19.07.2013
Brezilya Nakışı Havlu Modelleri

Bugün bu yazımızda sizlerle farklı ve bir o kadar da hoş bir nakış tekniği olan brezilya nakışı havlu modellerinden örnekler vereceğiz.

Brezilya nakışı havlu modellerine geçmeden önce ismini ülkesinden alan brezilya nakışı nasıl yapılır, nedir ne değildir ona bakalım ilk olarak.  Oldukça zahmetli ve zor gözüken brezilya nakışı ortaya çıkan ürünle bu zahmeti yok ediyor.  Brezilya nakışı yine diğer birçok nakış çeşidinde olduğu gibi iğne iplik birlikteliğine dayanıyor. İğnenin üzerine dolanan belli sayıdaki ve şekildeki iplerin işlenmesiyle ortaya çıkıyor. Brezilya nakışı aynı zamanda üç boyutlu bir görüntüye sahiptir.

Nasıl ki dantel örnekleri yaparken belli sayılarda zincir çekip batıyorsak brezilya nakışında da buna benzer fakat daha zahmetli ve yeni başlayanlar için biraz can yakıcı olabilir.

Gelelim brezilya nakışı havlu modellerine havlularını sadece dantel veya iğne oyasıyla süslemekle yetinmeyen bayanlar için oldukça iyi bir seçenek olabilir. Özellikle havlularınızda sade bir nakış üzerine küçücük bir brezilya nakışı yaparak hareketli ve şık brezilya nakışı havlu modellerine sahip olabilirsiniz.

Sizler için seçtiğimiz bu farklı nakış modeli olan brezilya nakışı havlu modellerini beğenmeniz dileğimizle.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. sevim dedi ki:

    brezilya nakışı havlu kenarları da güzelmiş

  2. kurdele dedi ki:

    brezilya nakışı çok güzel duruyor

  3. şerife dedi ki:

    çok güzel ellerinize emeğinize sağlık bende yapmak istiyorum hiç demedim zor gibi görünüyor yapabilirmiyim acaba

Tüm Hakları Saklıdır.