Kadın ve Moda

Boyalı Saçların Bakımı

16.10.2013
Boyalı Saçların Bakımı

Kimisi saçlarına düşen akları kapatmak için kimisi görsel farklılık için saçlarına boya işlemi uygular. Fakat asıl problem saçı doğru boyamak kadar boyalı saçların bakımındadır.

Her ne kadar beyler de saçlarını boyasalar hanımlar için daha önceliklidir. Hanımlar saçlarını boyarken zor karar verirler kimileri için saç rengine karar vermek en önemli kararlardan bir tanesidir. Aslında bu konuda biz bayanların haklılık payı yok değil sonuçta boya kimyasal bir işlem ve istediğimiz sonucu alamadığımız gibi saçımızı yıpratırsak bir de eski halini alması oldukça zaman alıyor.

Bazen de saç boyama işlemini yapıp istediğimiz sonucu almamıza rağmen bunu korumak rengi daha uzun süre aynı canlılığında tutmak oldukça zor oluyor. Bu yüzden boyalı saçların bakımı ayrı bir özen istiyor.

Son yıllarda kozmetik firmaları şampuan, saç kremi ve bakım kremini bu yönde üreterek boyalı saçların bakımına yönelik ürünler piyasaya sürmekteler.

Boyalı saçların bakımını yaparken öncelikle ürünleri buna yönelik seçmeye gayret edin. Özelikle sabun kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ederiz. Saçlarınızı çok sık yıkamamaya gayret edin. Özellikle boyalı saçlarınız bir de kuru ve yıpranmışsa 2 günden önce zorunlu olmadıkça yıkamayın.

Boyalı saçların bakımında temizliğini sağlarken çok sıcak su yerine ılık su ile yıkamaya gayret edin. Özellikle kahve kızıl tonlarındaki boyalı saçların bakımında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise güneş ışınları. Özellikle yaz aylarında denizin tuzlu suyundan çıkıp güneşlenirken bir taraftan bronzlaşıp bir taraftan da saçınızın istenmeyen renklere bürünmesi mümkün.

Boyalı saçlar için bakım ürünlerine gelince boyalı saçlar daha çok nem ihtiyacı duyarlar. Bu yüzden nemlendirici ürünleri tercih edebilirsiniz.

Boyalı saçların bakımını yaparken bitkisel yağları da hafta bir iki kez kullanmanızı da önerebiliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. senem dedi ki:

  boyalı saçların bakımında yağmur suyunun etkisi ne kadar vardır ve boyanmış saçları hangi yönde etkiliyor.

 2. necmiye dedi ki:

  saçlarımı boyatmak istiyorum ama doğal saçlarımın bir daha geri gelmeyeceğinden korkuyorum saçlarımı boyattıktan sonra beğenmezsem ne olacak peki 🙁

 3. şaziye dedi ki:

  saçlarını boyatan arkadaşlar varsa lütfen boyalı saçlar ile ilgili tecrübelerinizi yazabilir misiniz.

 4. ılgaz dedi ki:

  boyalı saçların bakımı nasıl yapılır kızlar. yardımcı olur musunuz.

 5. dilara dedi ki:

  ben saçımı renkten renge sokuyorum gerçekten boyalı saçların bakımı gerekiyor. keratin bakım yaptırmayı planlıyorum ama nasıl olur bilmiyorum

 6. hatice dedi ki:

  normalde doğal saçlarıma asla boya vurmazdım saç rengim gerçekten çok güzel ama arada beyazlar çıkmaya başlayınca mecburen boyatmaya başladım

 7. şeniz-06 dedi ki:

  saçlarımı boyatmayı düşünüyorum ama bakımı zor mu

Tüm Hakları Saklıdır.