Kadın ve Moda

Beyaz İş Pike Takımları

26.07.2013
Beyaz İş Pike Takımları

Bugün ki yazımızda sizlerle beyaz iş ( delik işi ) pike takımlarına örnekler paylaşacağız. Genellikle adı gibi beyaz olan zarif beyaz iş pike takımlarını beğeneceğinizi umuyoruz.

Peki, nedir beyaz iş ve ya diğer ismiyle delik işi? Bu teknik özel bir kumaşa beğenilen desenin makine ile işlenmesi ile başlanır.  Daha sonra bu desenlerin kesilecek yerlerinin özenle ve dikkatle ince uçlu bir makasla kesilir. Daha sonra beyaz işte kesilen yerlerin üzerinden tekrar kaçmaması için makine dikişi yapılır.

Görüldüğü gibi oldukça zahmetli olan beyaz iş pike takımları ise boyutları bakımından düşünüldüğünde daha bir kıymetli oluyor. Fakat zarif ve şık görüntüsü ise bu zahmeti ortadan kaldırıyor.

Beyaz iş pike takımları gösterişli olması sebebiyle çeyiz sandıklarında diğer el emeği pike takımlarının yanı sıra bulundurulur. Yine işlenecek desenleri uygun biçimde seçildiğinde çocuklarınız veya bebekleriniz için de beyaz iş pike takımı modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Beyaz iş pike takımları tercihinize bağlı olarak uygun kumaşlarla ismine bağlı kalınmayıp farklı renklerde de hazırlanabilir. Veya beyaz iş pike takımlarının altına yerleştireceğiniz farklı renklerdeki astarlar ile oldukça şık görüntüler elde edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. kerime aydın dedi ki:

    pike takımı çeyizlikte olması gerekiyo mu

  2. gülizar dedi ki:

    beyaz iş pike takımları çok güzeller. ben çeyizime yaptırmıştım çok rahat kullandım. annemin sandığından kalma beyaz işleri yeniden yaptırdık ve çok da güzel oldu tavsiye ederim

Tüm Hakları Saklıdır.