Kadın ve Moda

Bebek Örgü Elbise Modelleri Nasıl Örülür?

07.12.2018
Bebek Örgü Elbise Modelleri Nasıl Örülür?

Örgü ören her bireyin hayatında; kendi bebeği ya da bir arkadaşı ya da bir akrabası için olsun, bir bebek için örgü yapmanın zamanı gelir. Bazı insanlar, yalnızca örgü örmeye başlamakla bile motive olurlar; çünkü, yeni bir şeyler örmek isterler.

Ancak, tüm bebek örgü modelleri aynı değildir ve eski bir proje, her zaman ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir. Bebek örgü elbise modelleri arıyorsanız, düşünmeniz gereken bazı ipuçlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İplik Seçimi

Bebekler için örgü modelleri

Pamuk ve yıkanabilir yün, bir örgü bebek elbisesi için muhtemelen en popüler seçimlerdir. Çünkü, bakımı kolaydır, ancak seçenekler oldukça fazladır. Bambudan kaşmire kadar yün seçenekleri bulacaksınız. Daha lüks dokuya sahip örgülerin çoğunun bakımı kolay değildir. Bu nedenle, elinizde yıkamak zorunda kalmayacağınız ya da leke tutmayan bir ürünü seçmeden önce, seçimlerinizi iyi yapmalısınız. Bir bebek için örgü örüyorsanız, makinede yıkanabilir olan iplikleri seçmeye çalışın.

Doğru Planlama

Örgü bebek elbisesi modelleri

Bebekler ve küçük çocuklar için yapılacak bir örgü söz konusu olduğunda; eşyaların nasıl planlandığı konusunda dikkat etmeniz gereken iki temel nokta vardır: giyme ve çıkarma ve güvenlik sorunları. Bebeklerin başlarından kıyafet geçirme konusunda zorlanabileceğinizi unutmayın. Örgü bir hırka ya da kimono tarzı bir hırka iyi bir seçim olabilir. Ayrıca, bebekler hassas bir cilde sahiptir. Bu nedenle, seçtiğiniz iplik ne kadar yumuşak olursa o kadar iyi olacaktır.

En güzel örgü bebek elbiseleri

Planlama konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de güvenlidir. Uzun bağları olmayan örgü kıyafetler iyi bir seçimdir. Çünkü, bağlar küçük alanlarda sıkışabilir ve bebeğiniz için boğulma riski oluşturabilir. Düğme kullanacaksanız, bunları çok güvenli bir şekilde diktiğinizden emin olmalısınız. Düğme yerine fermuar kullanmak, bir düğmeyi çekip yutulabilen küçük çocuklar için daha mantıklı olabilir.

Renk Seçimi

Örgü bebek elbiseleri

Bir bebek için örgü örecekseniz, bazı renkleri bebeğinizin hayatında sınırlamak isteyebilirsiniz; ya da, çocuğunuz dünyaya gelene kadar cinsiyetini bilmiyor olabilirsiniz. Bu nedenle, seçtiğiniz rengin, bebeğin anne ve babasının tercihlerine uygun olduğundan emin olmalısınız. Hediye edeceğiniz örgü elbise ya da hırkanın rengini beğenmeyen bir ebeveyn, onu asla kullanmayacağı bir elbise olmasına neden olabilir.

Kullanım Sıklığı

Örgü bebek elbiseleri

Bebek elbiselerini düşünürken dikkat edilecek son önemli nokta, gündelik bir şey örmek isteyip istemediğinizdir. Günlük kullanılacak bir örgü hediye edecekseniz, makinede yıkanabilir iplikler kullanmanız daha iyi olacaktır. Daha özel bir proje düşünüyorsanız, daha fazla dikkat gerektiren bir iplik seçebilirsiniz.

Bebeğine örgü öreceğiniz kişi ile olan ilişkiniz ve projeye harcayacağınız zaman miktarı, örgünün tam olarak nasıl örüleceğine ve günlük bir elbise mi yoksa daha kıymetli bir şeyler mi olduğuna karar vermenizi sağlayacaktır.

Bir proje, her ikisi de olamaz. Bir proje her ikisi de olamaz. Bu nedenle, en uygun deseni ya da güzel bir iplik bulduğunuz zaman, en mantıklı seçenek olmasa bile, bir gün onu örmeniz gerekebilir. Bu da, bir proje seçmenin iyi bir yoludur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.