Kadın ve Moda

Bebek Hırka Modelleri ve Yapılışı

01.02.2019
Bebek Hırka Modelleri ve Yapılışı

Bebek hırka modelleri annelerimiz tarafından özene bezene yapılan ve bebek giyim eşyasının en önemli parçasını oluşturmaktadır. Biz de bu nedenle kış ve bahar aylarında soğuk havalarda çokça tercih edilen bebek hırka örnekleri konusunu sizler için ele aldık. Bebeklerimiz için faydalanabileceginiz bir yazı oldu, keyifli okumalar dileriz.

Başlıklar

Bebek Hırkası Modelleri Anlatımlı

Hırka, kışın soğuktan korunmak için giyilen, içi pamuktan veya yünden yapılan üst giysidir. Çeşitli modellerde üretilmiş olan hırkalar vardır. Büyükten küçüğe her yaşa hitap edecek şekilde üretilmiş olan giysidir. Büyüklerin olduğu gibi bebeklerinde kışın soğuktan korunma ihtiyacı vardır ve bu ihtiyaç onlara yönelikte hırka üretme gereği uyandırmış ve bu yönde bebeklere uygun hırka modelleri üretilmeye başlanmıştır. Bebek hırkalarını daha çok büyükler el işi örgü şeklinde farklı renk ve desenlerde yaparlar ve torunlarına, yakınlarına hediye ederler. El emeği göz nuru yapılmış olan el işi örgü hırkalar emek verildiği için hazır alınandan daha çok değerlidir. Günümüzde kızların çeyizlerinde de bu tarz bebek hırkalarıyla karşılaşabiliriz. Anneler kızlarına veya oğullarına bebekken ördükleri hırkaları güzelce muhafaza edip torunlarının da faydalanması için çocuklarının çeyizlerinde bulundururlar. El örgüsü hırkalar şişle yapılabileceği gibi tığ kullanılarak da yapılabilir. Tığ ile yapılan daha zarif duruş sergiler. Tığ örgüye göre daha ince iple yapıldığından ortaya çıkan hırka çok kalın olmaz fakat hanımların ev gezmelerinde bebeklerinin elbiselerinin üzerinde çok şık bir şekilde kombinlenerek kullanılabilir.

El örgüsü bebek hırka modelleri ve yapılışı

Eğer siz de bebekleriniz için en güzel hırka modellerini arıyorsanız, bu yazımızın size faydalı olacağını düşünüyoruz. Çünkü fotoğraf galerimizde, bebek örgü ceket modelleri ve yapılışları ile birlikte birbirinden minnoş hırka modelleri ve yapılışları bulunuyor. İsterseniz kendi bebeğiniz için, isterseniz torunlarınız için, isterseniz de yalnızca ticari amaçla yani örüp satmak için olsun bu bebek hırka modellerini gerçekten çok beğeneceksiniz.

2018 yılına özel ve özellikle kış mevsiminde en sevdiğimiz, canlarımız için biri birinden güzel örgü hırka ve hırka-bere setlerini aşağıda galerimizde derledik. Bebek hırkası modelleri anlatımlı yapılışları için;

İşte Muhteşem Galerimiz – Tıklayın ve Ayrıntılı Şekilde Hırka Modellerini İnceleyin

Kış Aylarında Bebeklerin Koruyucusu bebek örgü ceket modelleri ve yapılışları

Bebeklerin büyüklerden daha çok korunmaya ihtiyacı olduğu için büyüklere oranla daha uzun süre hırka kullanırlar ve bebeklerin hırkaları soğuktan koruması için genellikle daha yünlü yapılır. İnce triko tarzında üretilmiş olan hırkalar da bulunmaktadır. Bu tarz hırka modelleri daha çok davetlerde veya özel günlerde kullanılır, çok kalın olmadıkları için soğuktan çok fazla koruyamazlar. Günümüzde anne-kız, baba-oğlan elbise kombinleri moda olmuş ve birçok ebeveyn çocuklarıyla aynı renk ve modellerde kıyafet almaya başlamışlardır. Bundan dolayı tekstil firmaları bebeklere de çok farklı modeller üretmeye başlamışlardır. Hırka modellerinde de aynı şekilde büyüklere üretilen hırka modellerinin aynısı bebeklere de üretilmeye başlanmış ve bunun sonucunda çok şık bebek hırkaları ortaya çıkmıştır. Bebekler ve çocuklar için baklava desenleri ile yapılmış olan hırkalar, örgü desenli hırkalar, delikli model yapılmış olan ve birçok modelde yapılan hırkalar bulunmaktadır. Elinden bu tarz iş gelen, boş vakti olan anne veya anne adayları stres atmak ve boş zamanlarını değerlendirmek için bebeklerine giysi örebilirler. Kız çocuklarına pembe tonlarda, aralarda çiçek motiflerinin de yer alacağı, erkek çocuklarda ise her renkte baklava desenli veya örgü desenli el örgüsü hırka yapılabilir. Hem kullanışlı hem de şık bir sonuç ortaya çıkar. El emeği yaptığımız bu hırka modellerini çok uzun bir süre kullanabilir veya başkalarına da hediye edebiliriz. Eğer yaptığımız el işlerimiz herkes tarafından beğenilir ise bunu ticarete dökebilir, belirli bir miktar karşılığında arzu eden kişilere satabilir ve ev giderlerine katkı sağlayabiliriz. Hırkalarla aynı renk ve modelde küçük bir de bere yaparsak bebeklerimizi kışın soğuktan korumuş oluruz.

Her anne bebeğine en güzel giyim eşyalarını örmeyi ister ve öylede yapar.

Renklerini seçerken veya modellerini oluştururken en güzel olanı bulmaya çalışır. Bebek hırka modellerinde de bu uğraş değişmez ve en şık bebek hırka modellerini örmeye çalışırlar. Siz annelere bebek hırkalarını örerken tavsiyemiz hırkalarınızda birçok rengi bir arada kullanarak rengârenk hırkalar örebilirsiniz. Bunun yanı sıra tek renk ip kullanarak hırkalarınıza hayvan motifleri veya çiçek motifleri işleyerek bebek hırkalarınızı daha da hoş bir hale getirebilirsiniz.

İster erkek bebek örgü ceket modelleri ve yapılışları olsun ister kız bebek örgü ceket modelleri ve yapılışları için olsun yazımızın devamında bulunan diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

El örgüsü bebek hırka modelleri ve yapılışı için diğer yazılarımız;

Kapüşonlu Bebek Hırka Modelleri için tıklayınız.

Bizde sizler için bebeklerinize şık ve en güzel motiflerde hırka modelleri örebilmeniz için çok güzel bir çalışma yaparak bebek hırka arşivini oluşturduk ve beğeninize sunduk. Hazırladığımız bu bebek hırka modelleri arşivinde birbirinden renkli ve desenlerde örgü bebek hırkalarını bir araya getirdik.

Tunus işi Bebek Hırka Modelleri için tıklayınız.

Bebek hırka modelleri arşivimizde tığ işi bebek hırka modelleri den tutunda kapşonlu hırka modellerine, yün hırka örneklerinden sade desenli hırka modellerine kadar birçok türde bebek hırka modelleri sizler için toparlanmış ve düzenlenerek arşivimize konulmuştur.

Bebek Örgü Hırka Modelleri için bakınız.

Bebek hırkası modelleri anlatımlı tarifler için yukarıda belirttiğimiz linkleri ziyaret edebilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 27 YORUM
 1. beyza dedi ki:

  tığ işi kırmızı hırka modeli ne kadar da güzelmiş çok hoşuma gitti modeller.

 2. aylin dedi ki:

  tığ işi örneği olsun elde örülmüş olan el emeği göz nuru olan bayanların örmüş olduğu birbirinden güzel örgü modellerini çok ama çok beğendim.

 3. nehir dedi ki:

  birbirinden güzel el örgüsü bebek hırka modelleri var çok beğendim.

 4. zeynep dedi ki:

  bence şimdiden bu güzel hırkalardan örmek isterim. Çünkü önümüzde kış devam ederken birbirinde güzel hırka modellerinden çocuğumuza giydir meliyiz.

 5. deniz dedi ki:

  ne kadar da güzel örgü modelleri var yahu.

 6. gülnurcan dedi ki:

  çok hoş örgüler var bilsem de keşke bende çocuğuma örsem.

 7. nehir dedi ki:

  el örgü hırka modellerini çok beğendim özellikle de tığ işi kırmızı delikli hırka modeli.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar