Kadın ve Moda

Anneler Günü Şiirleri 2019

Anneler Günü Şiirleri 2019

2019 anneler gününe yaklaştığımız bu günlerde annemize nasıl bir hediye alalım diye düşünmeye başladık. Sakın üzülmeyin çünkü bir önceki yazımızda sizlere anneler günü hediyeleri ile ilgili fikirler vermeye çalıştık. Bu yazımızda ise sizlere anneler günü şiirlerinden bahsedeceğiz.

Anneler Günü Şiirleri 2019

Birçok insan anneler gününde annesine muhakkak bir hediye alır ya da özel bir konuşma veya güzel bir şiir okuyabilir. Bu yazımızda bu güne kadar annelere yazılmış en güzel şiirleri göreceksiniz. Birçok tanınmış şairlerden derlediğimiz anneler günü şiirlerini anneler gününde şiir okuyacaklar için bir araya getirerek anneler gününüz de sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Anneler günü şiirleri Anneler günü için özenle hazırlanılan bir akşam yemeği için annenize şiir okumanız unutulmaz olacaktır. anneler çocuklarının yaptığı herşey için mutlu olurlar. Ama onları değerli hissettiren anları asla unutmazlar. Küçük bir şiir küçük bir mesaj sevgi dolu bir sarılma unutulmaz anlar yaşanmasına sebep olacaktır.

Bu arada başkasına ait şiirleri ezberleyip annenize okumak hoş olacaktır tabi ama kişinin kendi duygu ve hislerini anlattığı ve kendi kelimelerini yansıttığı dörtlükleri annesine okuması unutulmaz olabilir.

Anneler Günü Şiirleri 2019

 Aşağıda sizler için şiirler paylaştığımız gibi yine anneler gününe uygun mesajlarda paylaştık. Annenize hislerinizi tercüme ederken bu dörtlüklerin işinize yarayacağından eminiz.Bazen hislerimizi anlatmak hemen aklımıza gelmediği için bu gibi şiirlerlerden yararlanmak faydalı olacaktır.

ANAMA Dokuz ay koynunda gezdirdi beni Ne cefalar çekti ne etti Anam Acı tatlı zahmetime katlandı Uçurdu yuvadan yürüttü Anam Anaların hakkı kolay ödenmez Analara ne yakışmaz ne denmez Kan uykudan gece kalkar gücenmez Emzirdi salladı uyuttu Anam Doğurdu beni Sivas ilinde Sivralan Köyünde tarla yolunda Azığı sırtında orak elinde Taşlı tarlalarda avuttu Anam Ben yürürdüm Anam bakar gülerdi Huysuzluk edersem kalkar döverdi Hemen kucaklayıp okşar severdi Çirkin huylarımı soyuttu Anam Çocuğudum Anam bana ders verdi Okumamı çalışmamı ön gördü Milletine bağlı ol da dur derdi Vatan sevgisini giyitti Anam Tükenmez borcum var Anama benim Onun varlığından oldu bedenim Kimi köylü kızı kimisi hanım Ta ezel tarihte kayıtlı Anam Veysel der kopar mı Analar bağı Analar doğurmuş ağayı beyi İşte budur sözlerimin gerçeği Okuttu öğretti büyüttü Anam ÂŞIK VEYSEL   ANACIĞIM Nasıl hatırlamam anacığım nasıl Kaç geceler bana ninni söylerdi Hasta olunca oydu başucumda bekleyen Biraz yorulmayayım, üzülmeyeyim, hemen Alır kucağına okşardı, saçlarımı öperdi. Nasıl hatırlamam anacığım nasıl Uzun kış geceleri masal masaldı Güzel çoban kızları, iyi kalpli sultanlar Bir suyun akışı gibi geçip gitti zamanlar Şimdi ne o dünkü çocuk, ne de o masal kaldı. Nasıl hatırlamam anacığım nasıl Yıkayan oydu mürekkep lekeli parmaklarımı Akşam biraz geciksem yollara düşerdi Sokağa çıkarken «Yavrucuğum üşütme» derdi. Hemen bir kazak örerdi biraz boş kaldı mı. Nasıl hatırlamam anacığım nasıl Bilirim yine kalbinde yerim anacığım Selam sana Anneler Günü İstanbul’dan Yeni dönmüşçesine bir akşam okuldan Vefalı ellerinden öperim anacığım. ÜMİT YAŞAR OĞUZCAN   ANNEM Annelerin en güzeli, Sensin, benim güzel annem. Ilık esen bahar yeli, Sensin, benim güzel annem. Güneş yüzlü, altın kalpli, Ağır başlı, tatlı dilli, Meleklerin eşi sanki Sensin, benim güzel annem. Açan çiçek, çağlayan su, Gülümseyen engin duygu, Evimizin mutluluğu Sensin, benim güzel annem. H. LATİF SARIYÜCE   MELEK Annesi dün Zeynep’e “Melek yavrum” diyordu. İşitince bu sözü Kız merak etti sordu; “Melek yavrum, ne demek Doğrusu anlamadım. Melek kanatlı olur, Hani benim kanadım?”   Cevap verdi annesi: “Üç yavrum daha vardı Onlar kanatlanarak, Elimden uçmuşlardı. Hepsi yalnız bıraktı. Bu talihsiz kadını, Bari sen uçma diye Kopardım kanadını”   FARUK NAFİZ ÇAMLIBEL

Anneler için mesajlar

Tatlı annemiz sen bizim için çok değerlisin. Güzel annemiz iyi ki varsın. Senin varlığın bizim için en güzel mutluluk sebebidir.

Anneciğim seni çok seviyorum

Tüm kalbimle bunu hergün hissederek yaşıyorum

Keşke her zaman yan yana olsak

Benim canım anneciğim

Anneciğim hergün senin kokunu duymak istiyorum

Aldığım hediyeler sana olan sevgimi anlatmaya yetmez

Sana ancak kalbimin sevgisi yeter

Benim annem güzel annem sen hep sarıl bana senin sarılman dünyalar kadar güzel gelir bana. Ne desem az sana olan sevgimi anlatmaya. Ne desem az sana olan özlemimi anlatmaya iyi ki benim annemsin güzel annem

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar