Kadın ve Moda

Ahşap Boyama

09.07.2013
Ahşap Boyama

İnsanlar sıkıldıklarında, boş zaman bulduklarında bir hobi edinmek ister kimisi ise el becerilerini yeteneklerini yansıtarak gelir sağlar. İşte biz de bu yazımızda en çok tercih edilen hobilerden biri olan ahşap boyamaya yer verdik.

Birbirinden farklı ahşap boyama ürünlerindeki modelleri paylaşarak sizinle paylaşmak istedik. Evin hemen her yerinde kullanılan ahşap ürünleri zamanla kendinizi geliştirerek zevkinize göre renklendirebilir sanat eserleri ortaya çıkarabilirsiniz.

Ahşap boyama aslında çok genel bir tabir olarak kalıyor. Ahşap boyama ile yapılabilecek ürünlerin çeşidindeki bolluk kadar tekniğinde de birçok çeşit vardır. Dekupaj tekniği, klasik çatlatma, transfer ve daha birçok çeşitte ahşap boyama teknikleri ile istenilen malzemeyi zevkinize uygun hale getirebilirsiniz.

Daha öncede söylediğimiz gibi ahşap boyama ile birçok farklı ürün elde edebilirsiniz. En küçük bir kutudan büyük bir dolap veya kapıya kadar boyama yapabilir. Dekoratif hoş görüntüler elde edebilirsiniz.

Ahşap boyama sonucunda hoş görüntüler elde etmek için tabi ki yetenek ve çabanın yanı sıra bir de kullanılan malzemenin kalitesi de oldukça önem taşıyor.  Kullanılan tutunda boyanacak ahşap eşyanın pürüzsüzlüğü ahşap boyamada önem taşıyor.

Bu yazımızda sizlerle ahşap boyama hakkında genel bilgiler ve birkaç örnek paylaştık. İlerleyen yazılarımızda daha ayrıntılı bilgi ve ürün çeşitleri paylaşacağız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. selim dedi ki:

    boş zamanları değerlendirmek için yapılabilir uğraşlardan biri bence ahşap boyama işi

Tüm Hakları Saklıdır.