Kadın ve Moda

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

06.03.2022
Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık kumral saç rengi nasıl elde edilir günümüz zamanın da sarı saçlardan sonra en sık kullanılan saç rengidir. Sarı saç ve kahverengi saç renklerinin ortak karışımı sonucun da beraber ortaya çıkan ve çok doğal bir görünüme sahip olan saç renk tonlarıdır. Ancak bu saç renk tonuna sahip olmak sandığınız kadar kolay değildir eğer kullanmak isterseniz sahip olduğunuz saç rengini bu renge ayarlamanız gerekiyor.

Açık kumral rengi kolay elde edilebilen bir saç renk tonu değildir. Saçlarınız koyu renk tonuyla eğer örneğin (siyah tonların da bir saça sahipseniz) açık kumral saç renk tonu elde etmek için birkaç defa boyama işlemi yapmanız gerekir. Çünkü siyah renk üzerine direkt boyama işlemi yaparsanız istediğinizden farklı bir saç renk tonu elde etmiş olursunuz.

Bakır renk tonları, karamel renk tonları, koyu kumral saç renkleri ve açık renk tonları getirmek daha kolay hale gelmiştir. Siyah saç renk tonuna sahip olanlar gibi çok fazla uğraşmanıza gerek kalmaz. Siyah saç renkleri olanlar saçlarını 6 ay sonra ancak açık kumral rengine dönüştürür ve bu zaman zarfın da bakır ve karamel saç renk tonu olanlar için değişkenlik gösterir.

Açık kumral saç renk tonun da kumralın en göze çarpan renklerinden biride budur. Kumral saç renk tonunun pek çok alt tonu bulunur. Ayrıca kumral renk tonu da, pek çok renk arasında bir geçiş tonu da sayılır. Bu şekilde anılmasının nedeni ise ombre ile yaptığı çıkıştan kaynaklanır. Koyu kumral saç renk tonu biraz daha esmer olan insanlara yakışırken, açık kumral saç renk tonu, açık ve buğday tenli insanlara yakışmaktadır.

Başlıklar

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık Kumral Saç Boyama

Açık kumral saç renk tonu için saçlarınız koyu renkteyse öncelikle saçlarınızı açmanız gerekir. Orayal yardımı ile saç renk tonunu daha açık hale getirebilirsiniz. Saçlarınız eğer ki açık renk tonunda ise açma işlemi yapmanıza gerek yoktur.

Açık Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Saç renk tonlarımız girdiğimiz yerler de bizi öne çıkaran ve dikkat çeken en önemli detaydır. Bundan dolayı da saç tonlarımızın yapay görünmesinden çok doğal görünmesine dikkat etmemiz gerekir. Doğal saç renk tonları ile de daha canlı ve yapaylık olaydan uzak durmasından dolayı çok sık tercih ediliyor. Bu renk tonlarından en öne çıkanı da açık kumral saç renk tonuna sahiptir. Bu renk tonuna ten rengi buğday olan ve açık ten rengine sahip olanlarla daha uyumlu olur. Esmer ten rengine sahip olanlar da yapay bir görünüm sergilenir. Açık kumral saç rengi kimlere yakışır sorusuna cevap verelim. Yüz hattınız yuvarlak şekil de ve belirgin bir şekil de ise kumral renk tonlarını kesinlikle tercih etmelisiniz çünkü seçiminiz ile beraber yüz hatlarınız geri planda kalarak saçlarınızı ön plana çıkaracaktır. Kahverengi olan göz rengine sahip ve gözleri büyük olan kadınların kumral renk tonuna yönelmelidir çünkü diğer renk tonlarına göre gözler daha fazla öne çıkacak ve göz renginiz daha farklı bir görünüme sahip olur. Kahverengi olan göz renkleriniz için kumralın her tonunu rahatlık ile kullanırsınız ve de saçlarınızın aralarına biraz da ışıltı kullanarak daha da canlı ve parlak bir görünüm elde edersiniz.

[haber id=”39466″]

Açık Kumral Saç Elde Etme

Açık Kumral Saç Rengi Bakımı Nasıl Olmalı?

Açık kumral saç rengi bakımı nasıl olmalı size şöyle anlatalım. Çevre koşulları, fön çektirme işlemi, düzleştirme işlemi, maşa işlemleri gibi etkenlerden oldukça etkilenmektedir ve de kırılmalara neden olur bu sebep saç tiplerine uygun en az haftada bir kere saçlarınıza bakır kürü işlemini yapmanız gerekir. Saçlarınızı da çevre etkenlerine karşı korumanız için öncelik ile olarak değiştirmemiz gereken şey en önemli şampuan markanızdır. Şampuan marka seçimlerinizi ve de argan yağı içeren şampuan seçtiğiniz takdir de 2 ya da 3 yıkama da saçlarınız parıl parıl parlar ve de boya olduğu zaman canlı ve yumuşak bir görüntü elde edilir.

Açık Kumral Saç Kime Yakışır

Açık Kumral Saçlara Hangi Modeller Daha Uygun Olur?

Açık Kumral Saç Kimlere Yakışır

Açık kumral saçlara hangi modeller daha uygun olur sizlere bu yazımızdan bundan bahsedeceğiz. Bu saç renk tonuna sahip olan genel olarak düz ve bu senenin modası halin de olan kabarık saç detayları ön planda tutulur. Saçlarınızı düz yaparak ve de uç kısımlarına maşa yaptığınız zaman da daha modern bir görünüm elde edersiniz. Bunların dışında da örgü severler için örgü modelleri seçeneklerinden de yapabilirsiniz bir yandan da örülen örgüler oldukça hoş bir görüntü halin de olacaktır.

[haber id=”39446″]

Açık Kumral Saç Renginin Avantajları Nelerdir?

Açık Kumral Saç Nasıl Elde Edilir

Size bur da açık kumral saç renginin avantajları nelerdir bunları anlatalım. Doğal bir görüntü ortaya koymasından dolayı genel olarak tercih listelerinin en başında gelir. Yapay bir görünüm de durmamakla beraberin de hem ten renginize uygun olarak hem de doğal durarak kendi saç renginizmiş havası verir. Saç renk tonlarınız bu canlılık kazandırmakla beraberin de saçlarınıza hareket kazandırmalıdır. Bu kumral saç renk tonları da diğer saçlardan ayıran en büyük özellik ise mevcut hale gelen bütün yüz şekillerine uzun, oval olan, bunun gibi yüz şekillerine uyum sağlar. Günümüzde olan yaygın durum da kullanılan ombre saç renk tonuna en uyumlu renk olarak gösterilir ve de ara ara geçişlerde ki görüntüsü sebebiyle güzel ve sıcak bir görüntü elde etmemizi sağlar.

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık Kumral Saç Rengi Kaç Numara?

Açık kumral saç renginin numarası 8.1’dir. Küllü açık kumral 8.0’dır. Doğal açık kumral 9.0’dır. Çok açık kumral 8.11’dir. 8.77 ise yoğun açık kumral rengi numarasıdır. Açık kumral saç rengi neredeyse bütün kadınlara uyacak bir saç rengidir. Buğday ve esmer ten rengine sahip kadınlar tarafından daha çok tercih edilir. Buğday ten rengi ile açık kumral saç rengi harika kombinasyon meydana getirir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar