Kadın ve Moda

Tahriş Olan Cilde Ne İyi Gelir

10.09.2019
Tahriş Olan Cilde Ne İyi Gelir

Çeşitli kimyasal maddeden ve yapay kokulardan yapılan kozmetik ürünleri ve ev temizlik ürünleri cildin tahriş olmasına sebep olur. Bu gibi etkenleri göz önüne aldığınızda, tahriş olan cildinizi; hazır kozmetik ürünü yerine, evde bulunan doğal ürünlerle tedavi edebilirsiniz. Tahriş olan cilde ne iyi gelir diyebilirsiniz. Örneğin; zeytinyağı, badem yağı, yoğurt, vazelin gibi çeşitli ürünler tahriş olan cildinizi doğal bir şekilde tedavi eder.
Doğal içerikli ürünler ile tahriş olan cildinizi iyileştirdiğiniz gibi sağlıklı bir cilde de sahip olursunuz. Önemli olan cildinizdeki tahrişe sebep olan etkendir. Bunu net olarak belirledikten sonra, sizlere tavsiye edeceğimiz doğal ürünlerden alerjik reaksiyona sebep olmayacak uygun ürünü kullanabilirsiniz. Tahriş olan cilde iyi gelen sayısız doğal ürün bulunur. Evinizde bulunan ürünleri bu yönde sizlerde değerlendirebilirsiniz.

Tahriş Olan Cilde Bakım Önerileri

Başlıklar

Tahriş Olan Cilde İyi Gelen Uygulamalar

Cilt üzerinde, genellikle yüz bölgesinde çeşitli nedenlerden dolayı tahriş oluşabilir. Örneğin; sürtünme kaynaklı, kolye, bilezik gibi takıların oluşturduğu hassasiyet, ağda sonrası, çamaşır suyu kullanımı, tıraş sonrası veya benzeri dış etkenlere bağlı olarak tahriş türleri gelişebilir. Tahrişler; acılı kızarıklık, deride soyulmalar, kabarmalar, kaşıntılı ve pişik benzeri ortaya çıkabilir, hepsine çözüm olarak doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz. Tahriş olan cilde iyi gelen mucizevi bir ürün olan zeytinyağını, gönül rahatlığı ile her türlü tahriş durumunda kullanabilirsiniz. Aynı zamanda doğal yöntemler gibi çeşitli tahriş kremlerini de doktor tavsiyesine göre kullanım sağlayabilirsiniz.

Tahriş Olan Cilde İyi Gelen Doğal Yöntemler

Tahriş olan cilde ne iyi gelir; zeytinyağı, maden suyu, vazelin, badem yağı, kantaron yağı, domates, aspirin, çay, yoğurt gibi her evde en az birinin bulunduğu ürünler ile tahrişe doğal çözüm sağlayabilirsiniz.
Zeytinyağı: Özellikle egzama gibi deri rahatsızlığı olan ve bu yönde gelişen tahriş gibi durumlara iyi gelir. Bileşen yapısında zeytinyağı bulunan kozmetik ürünlerini de bu yönde kullanabilirsiniz. Fakat etkili ve sağlıklı bir çözüm olarak, orijinal zeytinyağını direk olarak tahriş olan bölgeye uygulayabilirsiniz. Tahriş kaynaklı oluşan kaşıntı, kızarıklık gibi sorunları yok edeceği gibi cildinizi de besler ve daha parlak olmasını sağlar.

Tahriş Olan Cilde İyi Gelen Besinler

Tahriş Olan Cilde İyi Gelen Besinler

Maden suyu: Kızarıklıklar ve kaşıntı gibi durumlara karşı etkili olan, doğal yöntemlerden bir diğeri de maden suyudur. Kaşıntıları hafifletir, cildin daha fazla tahriş olmasını engeller.

Vazelin: Doğal bir nemlendirici olan vazelin, ciltteki tahriş olmuş bölgelerin kurumasını önler ve tahrişin ortaya çıkardığı sorunları ortadan kaldırır.

Badem Yağı: Badem yağı da zeytinyağı gibi cildi besler ve onarır.

[haber id=”775″]

Kantaron Yağı: Sarı ve kırmızı kantaron yağının cilde faydaları oldukça fazladır. Tahriş olan cilde iyi gelen

kantaron yağı özellikle vücuttaki kızarmalar ve tahriş gibi durumları tedavi eder. Bu yönde etkili ve kesin çözüm olduğunu da belirtebiliriz.

Domates: Tahriş olan cilde iyi gelen domates içerdiği A ve C vitaminleri sayesinde, cildi besler ve onarır, cilde sayısız fayda sağlar. Özellikle cildi sıkılaştırır. Domatesin peltesini, cildinizin herhangi bir bölgesinde haftada 3-4 gün rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tahriş Olan Cildi Onarma

Aspirin: Özellikle sivrisinek ve böcek sokmalarından dolayı oluşan tahriş için, aspirini toz haline getirin ve sürün.

Zencefil: Zencefil içerikli doğal sabunları kullanabilirsiniz. Ya da zencefilin suyunu direk olarak uygulayabilirsiniz. Cildi tamamen rahatlatır ve iltihap olan bölgelerin iltihabını azaltır.

Çay: Yeşil veya siyah çayın içinde bulunan phytonutrients maddesi, hafif yanıklardan sonra zarar gören damarları rahatlatma üzerinde etki eder. Tahriş olan bölgenize soğuk çayı uygulayabilirsiniz. Sıcak olan çay cildinize zarar verebilir.

Yoğurt: Genellikle güneş yanıklarından sonra kullanılan ve bu yönde rahatlatıcı özelliğe sahip olan yoğurt, doğal bir besin kaynağıdır. Yanıklardan dolayı tahriş olan bölgenize yoğurdu sürün ve yaklaşık 30 dakika kadar bekleyin.

Cildi Yatıştıran Tahriş Kremlerin Kullanımı

Tahriş olan cilde iyi gelen seçeneklerde, doğal yöntemler olduğu kadar hazır krem ürünleri de yer alır. Özellikle tahriş giderici krem denildiğinde akla ilk gelen isim, Hametan Kremidir. Cildi besleyen bu krem, bebeklerin tahriş olan cildi içinde güvenle kullanabileceğiniz bir kremdir. Deriye zarar vermez ve cildi yatıştırır. Aynı zamanda yan etkisi olmayan krem, hücre yenileme özelliğine de sahiptir. Dokuları onarır ve hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Dokuyu onarırken, yeni dokunun oluşması adımını gerçekleştirme adımında yardımcı olur.

Aynı zamanda; Bepanthol Sensiderm krem, Oksizinc krem, Mustela krem, Teramisin merhem vb. krem seçenekleri de tahriş ya da bebeklerinizin pişik sorunlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. İlgili krem seçenekleri deri sorunları üzerinde oldukça etkilidir. Tahriş olan cildiniz için, sadece bu kremleri kullanabilir ya da doğal yöntemler ile beraber uygulayabilirsiniz. Her iki seçeneği de değerlendirdiğiniz takdirde, daha hızlı ve kesin çözüm alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Tahriş Olan Cildi Yenileme Yöntemleri

Yüzdeki Tahriş Kaç Günde Geçer?

Çeşitli nedenlerden dolayı oluşan tahriş problemleri kısa sürede geçer. Yüz bölgesinde gelişen tahriş de aynı şekilde, altında yatan nedene bağlı olarak belirli bir sürede iyileşir. Tabii tedavi sürecinde kullandığınız ürünün güçlü etkisine bağlı olarak, ya da soruna teşkil eden sebebe göre; bir-iki gün veya 4-5 gün içinde tahriş sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Kısa sürede kurtulabilmek adına, düzenli bir şekilde doğal yöntemleri uygulayabilir ve krem seçeneklerinden ekstra yardım alabilirsiniz. Böylece hızla sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

[haber id=”39469″]

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar