Kadın ve Moda

Yuvarlak Yüz için Gözlük Modelleri

12.07.2019
Yuvarlak Yüz için Gözlük Modelleri

Bugün size yuvarlak yüz için gözlük modelleri bahsedeceğiz. Çerçevelerin yüzü daha da uzun ve ince göstermesi gerekmektedir. Çoğul anlam da da aranması gereken yüz şeklinin en geniş kısmına eşit ya da çok az daha geniş çerçeveler olmaktadır. Yüksek olan çerçeveler daha uzun bir yüz etkisi vermektedir. Kaş çizgili olan çerçeveler de (kalın ya da belirgin üst çerçeveler) gözü çekik göstermektedir ve de bu etki yüzün daha da uzun görünmesini sağlamaktadır. Yüz tipiniz yuvarlak ise, genç yüz hatlarına sahip birisiniz demektir. Yuvarlak yüz tipiniz ile kontrast oluşturacak geometrik çerçeveleri bir denemenizi öneririz. Özellik ile de yüzünüzü uzun gösteren dikdörtgen çerçeveler size çok yakışır. Çerçeve konusun da dikkatli olmanız gereken diğer bir özellik ise, seçiminde ki yüzünüzü daha uzun gösteren ince çerçevelerden yana kullanmanız sizin için iyi bir tercih olacaktır.

Yuvarlak Yüzler için Gözlük Modelleri 2019

Yüz tipleriniz oval, kalp, kare ya da yuvarlak şekil de olabilir. Merak etmeyin her yüz tipine uygun birden çok çeşitleri çerçeve modelleri mevcuttur. Öncelik ile, yüz tipinizin hangisi olduğunu tespit etmek işe başlamalısınız. Ardından da tespit edilen yüz tipine uygun çerçeve modelleri önerileri doğrultusun da seçimlerinizi yapmalısınız.

[haber id=”2738″]

Başlıklar

Yüz Tipini Nasıl Tespit Edersin?

Her yüz şeklini diğerlerinden farklı kılan bir şekli ve özelliği vardır. Hangi çerçeve olursa yüzünüz ile bir ahenk yaratacağını bilir iseniz, belki de yalnızca daha net görebilmek için kullanılan numaralı gözlükleriniz ile ilişkinizi daha da manevi boyuta taşırsınız bizden söylemesi siz bilirsiniz yine de. Adeta uyurken de bununla bile ayrılmak istemezsiniz.

Yuvarlak Yüzler için Gözlük Modelleri

Oval Yüz Şekli

Oval yüz de hemen hemen her çerçeve uyum gösterir. Yumuşak köşeleri olan ve de şakaklara doğru yükselen kare şeklin de olan çerçeveler oval yüzlere özellik ile de yakışmaktadır hem de çok. Yüz tip şekliniz oval mi? O halde şöyle derin bir nefes alabilirsiniz ve de çekebilirsiniz. Sizi temin ederiz ki kesinlikle çok şanslısınız. Neden mi diceksiniz? Çünkü, nerede ise istediğiniz her model de gözlük çerçevesi yüz tipinize uyum sağlar. Oval yüz tipleri için en ideal yüz tipi denebilir aslında. Bence siz en iyisi gözlük çerçevesi seçimi yaparken de ince olan ve de kalın olan ya da şekline takılmadan da, çerçevenizin renk ve desenlerine yoğunlaşmalısınız. Nasıl olsa seçiminiz ne olursa olsun yüzünüz de çok güzel duracağından kesinlikle eminiz.

[haber id=”41509″]

Kare Yüz Şekli

Bu tip yüz şeklin de kuvvetli bir çene çizgisi mevcuttur, geniş bir alnınız ve de elmacık kemikleri bulunmaktadır. Köşeleri de yumuşatmak için yumuşak olan, kıvrımlı çerçeveleri de seçip yüze anlam verirsiniz. Klasik oval çerçeveler de bu yüz tiplerine yakışmaktadır.

2019 Yuvarlak Yüzler için Gözlük Modeli

Elmas Şekilli Yüz

Bu yüz tipin de de geniş ya da yüksek elmacık kemikleri ile de, dar alın ve çene bulunmaktadır. Oval çerçeveler yüzün kenarlarını yumuşatmaktadır ve de yumuşak kıvrımları olan kare çerçeveler de aynı etkiyi yaratmaktadır. Her durum da da çerçevenin elmacık kemikler de ki genişliğinden daha geniş olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Uzun Yüz Şekli

Yüz de ki olan en en geniş yerinden de daha geniş olunmayan bir çerçeve ile yüzün olduğundan da daha geniş ve kısa görünmesi sağlanması gerekmektedir. Bu tip yüz şeklin de de yuvarlak ve de kare çerçeveler çok başarılı olmaktadır. Enine hatları kısa olan, boyuna hatları uzun olan çerçeveler de bu yüze görmektedir.

Yuvarlak Yüzler için Gözlük Modeli 2019

Üçgen Yüz Şekli

Yüz de ki göz bölgesi vurgulanıp yüzün alt kısmın da ki vurgu azaltılması gerekmektedir. Şakaklara da doğru sivrilen çerçeveler ile bu dengeyi sağlamak da yardımcı olmaktadır. Alt çerçevesi olmayan gözlüklere metal modeller de denenmesi gerekmektedir.

Kalp Yüz Şekli

Kalp şeklin de olan yüz tipin de çıkık elmacık kemikleri bulunan (şanslısınız), geniş bir alın ve de dar bir çene ön plan da olmaktadır. Alnınızdan da daha geniş bir çerçeve seçip hoş bir görünüm elde edersiniz. Aynı zaman da da, gözlük çerçevenizin alt kısmının daha ince olmasına dikkat etmelisiniz de bu saye de de yüz simetrisini iyi bir şekil de ayarlayabilmiş olmalısınız.

Yuvarlak Yüz Hattına Uygun Saç Renkleri

Kumral saç renkleri de yuvarlak yüz hatları sahip olan kadınlar da için oldukça idealdir. Üzerine ışıltılı da gölgeler atılmış olan kumral saçlar buğday tenli kadınlar da oldukça estetik görünür. Yüz hatlarınızı geri plana atmak için ışıltılı kumral saç tonlarını da kullanabilirsiniz.

Yuvarlak Yüzler için Gözlük Modeli

Kumral saç renk tonu mavi gözler kadınların keskin bakışlarını fresh bir görünüme sokar. Bu neden ile de çok açık mavi göz rengine sahip iseniz ve bakışlarınızın keskinliğini yumuşatmak istiyorsanız kumral saç renk tonunu da kullanabilirsiniz. Küllü kumral renkler de size uygun renk tonlarıdır. Alnınız geniş ise saçlarınızı sürekli de serbest bırakmak zorun da kalırsınız. Alnınızı kapatmak için de kahkül kestirmenize gerek yok. Bunun için de saçlarını koyu kumral tonlarına boyayıp doğal görünümlü bir profil de yaratabilirsiniz. Düz kesimli de saçlar sizin için daha uygundur yani. Kumral saç tonları ile keskin ifadeyi de yok edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar