Kadın ve Moda

Ense Dövmeleri

30.03.2022
Ense Dövmeleri

Ense dövmeleri çok küçük ve nadir olan dövme şekilleridir. Ense dövme modelleri anlamlı dövme ya da minik figürler ile yapılmaktadır. Dövme seçimi aslın da herkes için de zordur. Bütün bir ömür boyu taşınacağı için önem ile de karar verilmesi gerekir.

Başlıklar

Ense Dövme Modelleri

Kadın ve de erkek arasın da fark vardır. Ense dövme modelleri de erkekler çoğunluk ile büyük model yapılmaktadır, kadınlar ise de çoğunluk ile küçük minik figürler yapmaktadırlar. Bu dövme modellerin de seçim ve yapılacak modeller çok çeşit bulunmamaktadır.

Ense Dövme Çeşitleri En Güzel

Ense Dövmeleri Bayan

Modeller için de ense dövmeleri bayan tasarımları farklı olmaktadır. Ense dövme modelleri küçük ve minik tercih etmektedirler çoğunluk ile minimal dövmeler ya da istediğiniz gibi de yapılmaktadır. Bayanlar da dövme tasarım modelleri birden çok yapıldığı dolayı da seçimleri istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

[haber id=”40456″]

Ense Dövmeleri Erkek

Modelleri için de ense dövmeleri erkek tasarımları farklı olmaktadır. Ense dövme modelleri erkekler için daha gösterişli büyük tercih ediliyor çoğunluk ile ense den omuzlara doğru uzanan şekil de yapılmaktadır. Erkeler de çoğunluk ile de yapılan yazı dan çok erkekler figür ve şekil verilmektedir.

Farklı Ense Dövme Çeşitleri

Martı Dövmeleri: Martı dövme tasarım şekline dövme yaptırmak isteyen kişilerin pek de sık aklına gelmeyen bir dövme modeli olmaktadır. Fakat iyi düşünüp tasarlandığı zaman da, dövmeyi yaptıran kişilerin vücudun da çok güzel görünmektedir ve de iyi bir tercih olduğunu her defasın da kanıtlamaktadır. Bundan dolayı da eğer vücudunuza bir kuş dövmesi şekli yaptırmayı düşünüyor iseniz size martı dövmesini de tercihleriniz arasına almanızı öneriyoruz. Özgürlüğüne düşkün olanlar için tam bu dövme güzeldir. Martı şekilleri de, kartallar ya da şahinler gibi yırtıcı kuş grupları arasın da değillerdir. Bunun yanın da da bir serçe kadar naif de olmazlar.

[haber id=”22765″]

Martı dövme tasarımı yaptıracak olan kişilerin martının özelliklerinden ziyade, bu kuşların onlara çağrıştırdıkları şeyler için yaptırmaktadırlar bu modeller dövmeleri. Bir yer olan, bir olay olan, bir kişi ya da bir anının sembolü martılar onlar için olmaktadır. Özellik ile de deniz kenarların da yaşayanlar ya da deniz ile ilgili anısı olanlar için de ayrı bir simge bu modelde mevcuttur. Deniz ve özgürlük denilince her zaman akla gelen semboller de biri olan martılardır. Bunun yanın da ise martı dövme tasarımı farklı simge anlamlar da taşımaktadır. Ayrıca da birden kaç martının bir arada bulunmuş olan bir model aileyi temsil etmek de olur.

Ense Dövme Çeşitleri Yeni

Ay Dövmeleri: Ay dövme model tasarımları dövme severler arasında son yıllarda sıkça tercih edilen dövme modelleri arasında yerini almıştır. Bu model tasarımları çoğunluk ile gökyüzünün gücünün etkilerine inanan kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Bazı kişiler de sadece ay tasarım modelleri tercih edilirken bazı kişiler de ay dövmelerini farklı modeller ile de bunula birlikte kullanmayı tercih etmektedirler. Bu tamamen, dövmeyi yaptıracak kişinin kişisel zevkine ve nasıl dövmelerden hoşlandığına göre farklılık gösterir.

2019 Ense Dövme Çeşitleri

Bazı dövme sevenler önce bir ay modeli yaptırarak sonrasın da da bu model tasarımlarına eklemeler de de bulunulur. Farklı tasarımlar ile harmanlanmış ay model tasarımları, çok yönlü tasarımlar ile farklı simgeler anlamlar elde edilmektedir. Ay dövme modeller tasarımların da en çok birlikte kullanıldığı tasarım şekillerin de hayvan şekilleri ve de diğer gökyüzü şekilleridir. Hayvan şekillerinden en çok kurt ve kedi ile birlikte kullanılan ay dövme modelleri güneş ve yıldızlar ile de birlikte kullanılır. Diğer dövme modfelleri gibi, ay dövme model tasarımları ile de siyah ya da renkli tercih edilmektedir. Renkli olan tasarım modellerin de çoğunlukla mavi ve kırmızı renk tonları kullanılmaktadır. Fakat kırmızı ve mavi tonlarından çok farklı renkler kullanan kişiler de vardır. Bu da her zamanki gibi dövmeyi yaptıracak kişinin kişisel zevkine ve tercihlerine göre değişiklik gösterebilir. Ay modelleri her zaman farklı modellerle de kullanılmaz. Bazen kendi içlerinde de çeşitlilik gösterirler. Bazı insanlar da ayın evrelerini vücutların da görmek istemektedirler. En çok da kullanılan ay tasarım model şekil hilal şekli, dolunay şekli ve ayın evreleri şeklin de de olanlardır. Bu tasarım modeller de yine siyah ya da renkli şekil de tercih ediledebilir ya da istenilen tarz ya da model de tercih edersiniz.

Ense Dövme Çeşitleri 2019

Küçük dövme şekil modelleri, dövmeler arasın da en çok aranmış olan modellerin başın da gelmektedir. Çoğunluk ile de ilk kez dövme yaptırmak isteyen kişiler çoğunluk ile küçük dövme araştırması yapıp ilk dövmelerini bulmaya çalışmaktadırlar. Biz de bundan dolayı da sizler için küçük dövmeleri bir arada bulabileceğiniz bir yazı yazalım dedik. Bu yazımız da küçük kol dövme modelleri, küçük bilek dövme modelleri, küçük ayak dövme modelleri, küçük sırt dövme modelleri ve de diğer küçük dövme modellerini vardır. Küçük dövme modelleri, kadınlar arasında çok fazla aranan dövme modellerinin en başın da gelir. Dövmeler özellik ile de kadınlar da çekiciliğin ve farklılığın en büyük işaretleri olmaktadır. Kadınların geneli dövme modellerini çoğunluk ile bir aksesuar olarak görmektedir. İşte biz de sizler için çok fazla kullanılan stil ve tarz sahibi bayanların tercih ettikleri birbirinden şık ve gözleri üzerine çeken modeller vardır.

Ense dövmeleri çok küçük ve nadir olan dövme şekilleridir. Ense dövme modelleri anlamlı dövme ya da minik figürler ile yapılmaktadır.

En Farklı Ense Dövmeleri Hangileridir?

Vücudunu süslemeyi sevenler bedenlerinin değişik bölgelerine dövmeler yaptırabilirler. Bu dövmelerin belli anlamları olabileceği gibi figür olarak beğenilen dövmeler de bulunmaktadır. Enseye yapılan dövmeler diğer bölgelere göre biraz daha ön plana çıktığı için özenle seçilmeye çalışılır. En farklı ense dövmeleri incelendikten sonra yaptırılacak olan dövmeye karar verilebilir.

Enseye yapılacak dövmeler uzun saçlı olanlarda saçın altında kalacağı için boyutu ona göre seçilmeli. Kısa saçlılar enseye yaptıracakları dövmeler konusunda biraz daha seçici davranmalı. Bunun sebebi dövmeler her an görüleceği için anlamlı ve estetik dövme seçilmeli. Dövmeler aşırı marjinal ve fikriniz değiştiğinde pişman olmayacağınız şekilde dövmeler olmalı. Böylece sonrasında pişmanlık duyulmayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar