Kadın ve Moda

Yüksek Bel Etek Kombinleri

20.11.2020
Yüksek Bel Etek Kombinleri

Yüksek Bel Etek Kombinleri

Çeşitli kumaş türlerinden üretilen yüksek belli eteklerin özelliği eteğin bel kısmının normalden biraz daha yukarıda olmasıdır. Yaz aylarında şifon tarzında terletmeyen kumaşlarda üretilir. Kış aylarında ise dökümlü duran fakat sıcak tutan kumaşlar tercih edilir. Yüksek bel etek kombinleri son zamanların en beğeni alan kombinleri arasındadır.

Kısa ve uzun olarak tasarlanan yüksek belli etekler tişört, gömlek, kazak veya bluz ile kombin yapılabilir. Hoş ve zarif bir görüntü oluşturan yüksek belli eteklerin uzunları son derece dikkat çekmektedir. Topuklu ayakkabı ile giyildiğinde uzun boy yüksek belli etekler, giyen kişiyi olduğundan daha uzun gösterir.

Kısa veya mini boy yüksek belli etekler daha çok sonbahar aylarında kazakla kombin yapılarak kullanılır. Mini Yüksek bel etek kombinleri içine opak çorap eklendiğinde daha tren bir tarz ortaya çıkarılır. Yükse belli etekler vücudun kıvrımlarını daha belli eder. Kalça kısmını toparlar. Fazlalıkları ört bas edebilir. Fazlalıkları kapatabilmesi için doğru kumaşın seçilmesi gerekir. Yüksek belli uzun etekler boyunuzu daha uzun gösterebileceği gibi yanlış seçimleriniz neticesinde aksi de olabilir. Profesyonel tercihler burada çok büyük önem arz eder.

Yüksek Bel Etek Kombinleri

Yüksek Bel Uzun Etek Kombinleri

Genellikle uzun kesim eteklerde tercih edilen yüksek belli etekler doğru tercihlerle harika bir görüntü ortaya çıkarır. Uzun kesim yüksek belli eteklerin altına yüksek topuklu ayakkabılar giyildiğinden daha uzun ve daha zarif görünmek mümkün olur. Ayakkabıların topuk uzunluğu 10 ila 15 cm olabilir. Etek kısmı uzun olduğundan ayakkabıları örter ve ayakkabı kaynaklı uzunluk fark edilmez. Yaz aylarında ise sandalet veya düz ayakkabılarla giyilebilecek uzunlukla yüksek belli etekler tasarlanır. Yüksek bel etek kombinleri yapılırken kullanılacak diğer parçalar önemlidir.

Yüksek belli etekler birçok parça ile kombin yapılabilen harika kıyafetlerdir. Klasik düğmeli gömleklerle çok sık kullanılır. Gömleğin rengi ile etek uyum sağladığında şık bir kombin olacaktır. Dikkat edilmesi gereken husus gömleğin alt kısmının bele sokulmasıdır. Bele sokulduğunda kötü bir görüntü olmaması için gömleğin bol olmaması gerekir. Üzerine takılan kolye ve altına giyilen şık bir ayakkabı ile kombin tamamlanır.

Yüksek Bel Kısa Mini Etek Kombinleri

Genellikle gençlerin tercih ettiği mini yüksek bel etek kombinleri, yaz aylarına uygundur. Sıcak günlerde ve yaz akşamlarında kullanılacak çok rahat bir parçadır. Spor ayakkabılar, topuklu ayakkabılar, tişörtler, bluzlar, ince gömlekler gibi birçok parça ile kombin yapılabilir. Sizi sınırlandırmayacak, istediğiniz gibi giyip çıkabileceğiniz yüksek belli mini etek avantajını günlük ve özel zamanlar için kullanabilirsiniz.

Bacakları fazlaca ortaya çıkardığından dolayı herkes tarafından çok kolay giyilememektedir. İddialı tarzı bulunanlar ve kendine güvenenler için güzel bir parçadır.

Yüksek Bel Etek Kombinleri

Yüksek Bel Mini Etekleri Kimler Tercih Etmeli?

Yüksek belli mini etekleri genellikle bacakları kısa ama bel kısmı uzun olan bayanlar tercih etmektedir. Çünkü böylece bacaklar normalden daha fazla uzun gözükür. Yüksek bel kısmı kıvrımları netleştirir.                  Omuzları dar ve küçük olan bayanlar da aynı şekilde mini yüksek bel etekleri tercih edebilir. Mini yüksek bel etek kombinleri yaz ayları için daha zengin seçenekler sunmaktadır. Yüksek belden aşağı kloş veya çan şeklinde inen etekleri, uygun parçalar ile kombin yaparak yaz günlerini ve akşamlarını rahat geçirmek mümkün olmaktadır.

Yüksek Bel Mini Etek Nasıl Giyilir?

Yüksek bel mini etekleri kombin yaparken eteği ön plana çıkarmaya özen göstermek gerekir. Şayet giyerken ince belinizi vurgulamak istiyorsanız, eteği kapatmadan ama bel kısmını ortaya çıkaracak kombinleri tercih etmelisiniz. Bluz veya bady ile yapacağınız kombin güzel bir seçenek olabilir. Kısa kollu tişörtler, kolsuz gömlekler, crop top bluzlar ve dar gömlekler kombinde kullanılabilir. Mini yüksek bel etek kombinleri diğerlerine göre çok daha kolaydır. Önemli olan eteği kapatmamak ve beli ortaya çıkaracak parçaların seçilmesidir.

Yüksek Bel Etek Giyerken Dikkat Edilecekler

Bayanların son zaman trendleri arasında bulunan yüksek belli etekleri giyerken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Şayet dikkat edilirse kişi olduğundan çok daha uzun ve zarif görünecektir. Dikkat edilmediğinde ise istenilen sonuç elde edilemeyecektir.

  • Eteğin üstüne giyilecek olan kıyafetin vücudu sarmalı. Saran üstlerle etek çok daha derli toplu ve güzel görünecektir. Şayet geniş üstler giyilirse bel bölgesinin kıvrımları tam olarak ortaya çıkmadığından aranan zariflik elde edilemez. Zaten yüksek belli eteklerin hedefi de beli öne çıkarmak olduğundan saran üstler seçilmesine dikkat edilmeli.
  • Feminen bir tarz yakalamak için yüksek bel etek kombinleri yüksek topuklu ayakkabılarla yapılmalıdır. Ayakkabının yüksekliği 10 ila 15 cm bile olabilir. Etek yukarı kaldırılacağı için kişinin bacakları daha uzun duracaktır. Topuklu ayakkabıların burnu yuvarlak olursa daha iyi olur. Stiletto tarzındaki ayakkabılar pek tercih edilmez.
  • Kısa topuklular veya düzler boyunuzu kısaltacaktır. Eminiz hiçbir bayan boyunun kısa görünmesini istemez.

Yüksek Bel Etek Vücut Tipini Tanımak

Her kıyafet her vücut yapısına uygun değildir. Kişinin vücudunu tanıyarak giyeceği kıyafete karar vermesi gerekir. Her moda olanı giymek doğru değildir. Asıl moda kişinin kendine yakışanı ve kendini iyi hissettiğini giymesidir. Moda olan kıyafetlere vücut yapınız uygunsa neden giymeyesiniz? Üst beden boyu, alt beden boyuna göre kısa olanlar yüksek bel etek kombinleri giymekten kaçınmalıdır. Yüksek bel etek giymeye müsait olan vücut yapısı; üst bedeni ile alt bedeni orantılı olanlardır. Orantılı hatlara sahip olan bayanlar giydiğinde etek ve bek kısmı daha çok öne çıkacaktır.

Alt bedeni kısa fakat üst bedeni uzun olanlar da bu etekleri kullanabilirler. Fakat kalem etek modelinde olup yüksek bele sahip olan etekler üst bedeni uzun olanlar için çok uygun değildir. Yüksek bel etek giymenin hakkını verebilmek için kesinlikle üst kıyafetinizi eteğin içine sokmalısınız. İçine sokmak istemeyenler bele kadar uzanan bir üst giymelidir. Ayrıca yüksek bel etekleri giyebilmek için göğüs ölçüsünün beden ile orantılı olması gerekir. Büyük beden göğüslü bayanlar bol bluzları tercih ederler. Şayet bol bluzla yüksek bel etek kombinleri yapılacaksa muhakkak bluz eteğin içine sokulmalıdır.

Yüksek Bel Etek Kombinleri

Yüksek Bel Eteklerde Bele Dikkat

Yüksek belli etekler şayet bel bölgesini sıkarsa zoraki bir tercih olmuş gibi duracaktır. Şayet giydiğiniz eteğin bel kısmı oturduğunuz zaman sıkıyorsa yanlış tercihte bulunduğunuzu gösterir. Göğüs ile mide arasında katlanmalar olacaktır. Bu katlanmalar ise hiç hoş olmayan görüntülere neden olacaktır. Yüksek bel etek alırken beden kaygılarınızı bir kenara bırakın. 38 beden bir bayan 40 bedende rahat edecekse ve 38 belini sıkıyorsa kesinlikle 40 almalıdır. Sıkan 38 bedeni giymek nahoş katlı görüntülerden dolayı sizi şık yapmayacaktır.

Vücudu saran veya dar olan üstlerin tercih edilmesi yüksek bel etek kombinleri için çok önemlidir. Trikolar veya kazaklar eteğin içine sokulduğunda biraz kabarık durabilir. Bundan dolayı eteğin belinin başladığı noktaya kadar uzanan boyda olması çok daha doğru olur. Bluz veya gömlekler dar olduğunda eteğe sokulması durumunda ciddi bir sorun oluşturmaz. Önü kısa arkası uzun olan gömlekler veya trikolar da kesinlikle yüksek bel eteklerle kullanılabilir.

Ayrıca yüksek belli etekleri giyecek olan bayanların bel kısımlarının kalın olmaması çok önemlidir. İnce olması daha hoş bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Belinizi daha ince ve zarif göstermek için kemer detayını kullanabilirsiniz. Kalın kemerlerin kullanılması belin kıvrımlarını daha belirgin yapacağından yüksek bel etek kombinleri içinde kesinlikle kullanılmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.