Bepanthen Plus Krem Yüze Sürülür Mü?

15.06.2019
20.428
A+
A-
Bepanthen Plus Krem Yüze Sürülür Mü?

Bepanthen kremini hiç kullanmadım kullanmıyorum diyen mutlaka yanılmış olmalılar. Hiç hatırlanmayan bebeklik günlerinde pişik giderme sorunun da ya da olmamamız için herkesin annesinin kullandığı tek kremdir. Sıcaktan gerçekleşen isiliklerde ve de ufak tefek olan yaralanma izlerinde etkisini bilmeyen yok elbette. Ayrıca da oluşan sıyrıklar ile de, kesikler de, yanıklar da ve de buna bağlı oluşan deri yangılarında da , emziren anneler de çatlak meme uçlarında, ameliyat yaralarının tedavisin de , yatan hastaların vücudunda oluşan yataklak yaralarının bir numaralı tedavi edici ilacı halindedir. Bepanthen plus krem yüze sürülür mü sorusuna verilecek cevap evet kesinlikle kullanılır. Vücudunuz her bölgesin de kullanılan bu krem yüze sürülüp daha canlı, parlak, kendini yenilemiş bir halde görünmenizi sağlar kesinlikle.


Bepanthen Plus Krem

Eczaneler de satılan için ilaç olarak düşünürsek de yediden yetmişe herkese ya da kimseye yan etki göstermemiştir, her evin olmazsa olmazı hatta demirbaşları arasında yer alır. Onarıcı ve yenileyici özelliklerinin olmalarının yanı sıra nemlendirme özelliği ile de artık büyüdüğümüzde de imdadımıza koşmaktadır. 

Fito Krem Nedir

Fito krem nedir derseniz, yanık ve yara, çizik gibi deri üstü hafif yaralanmaların tedavisinde etkili bir şekilde kullanılan yara geçirici ve iz giderici bir merhemdir Hücre...

Bepanthen Krem Cilde Faydaları

Bepanthen krem cilde faydaları bulunmuş olan doğal bir içeriğe sahip bir krem halindedir. TPD’ nin tarafında yapılan ve onaylanmış olan bu krem içeriğinde bulunan Pro vitamini ve Lanolinin sayesinde de etkisini kısa sürede gösterip cildin ekstra çok daha iyi bakımını sağlar, Ayrıca da doğal bitkisel içeriğe sahip olur. İşte Bepanthen kremin faydaları şöyledir;

Bepanthen Plus Krem

• Bepanthen krem cildi nemli tutar, nem oranını düzenler. Pul pul dökülen, çatlayan ve kuru bir cildiniz varsa düzenli olarak cildinize sürdüğünüzde, cildin tekrardan kaybettiği nem kazanarak yumuşacık bir cilde sahip olmanızı sağlar. Cildin kendini yenileme sürecini hızlandırır.


• Bepanthen kremi hassas cilt bariyerinin güçlenmesine destek verir. Cildi sağlıklı ve nemli tutmaya yarar.

• Bepanthen merhemin içeriğin de bulunan bu krem cildin nefes almasını sağlıyorlar ayrıca bebekler de pişiği geçirmek için de çok etkili bir yöntemdir. Bebekte olan cildin konusunda duyarlı olan annelerin ya da anne adaylarının kesin denemesi gereken bir kremdir.

Madecassol Krem

Madecassol krem, Güzel kokusu ve ekonomik olması sayesinde de cilt tahrişlerinin tedavisinde kullanılan rakipleri arasında öne çıkan Madecassol, Bayer firması tarafından...

• Bepanthen krem yanık olan yerlerin kısa zaman da iyileşmesini sağlamaktadır, hücreleri onaran yenileyen bu krem ayrıca yanık olan bölgenin acısını azaltmaktadır.

Bepanthen Krem Çeşitleri

Bepanthol Kremi; Yağlı cilt tiplerin de kurtarıcısı olarak bilinen bu krem, tahriş olan yerlerde kızarıklığı alması sonucun da ve onarıcı özelliği ile ön plana çıkarmaktadır.

Bepanthen Plus Krem

Bepanthen plus kremi: Normal olan, kuru olan ve karma olan cilt tiplerin de kullanılır. Plus olarak adlandırılmasının nedeni ise normal bepanthen kremlerine göre daha yoğun olması ve içeriğinin çok daha fazla zengin olmasıdır. Yeni oluşan yaraların üzerine uygulandığı zaman cilde yardımcı olarak iyileşme hızına çok daha hızlı oluşur.

Bepanthen merhemi ; Bu merhem sıkıldığın da az olarak sarı bir sıvı gelir ki bu da yağlı olduğunu göstermektedir. Bebek ve çocuk pişik, yara , yanık, kesiklerde kullanılmaktadır. Bölgesel olarak uygulanması gerekiyor.

Ergenlik dönemin de oluşan sivilce ve sivilce yaraların da çok iyi bir tedavi edici özelliği, hekimlerin de sıkça tavsiye etmesinden dolayı sivilce giderici de denilebilir. Bepanthen tüylenme sorunu olsa da , aslında yüzde var  olan ince tüyleri beslediği için bu oluşum gerçekleşir. Cildinize uygun olanı da seçerseniz etkisini görürsünüz. Yıllar önce oluşan sivilce lekeleri bile düzenli kullanım sayesinde yok olduğunu fark edersiniz.

Bepanthen Krem Nasıl Kullanılır?

Bepanthen krem nasıl kullanılır şimdi anlatacağız, cildinizi uygun temizleme solüsyonu ile temizledikten sonra tonikleyerek günlük bakımınızı yapın. Öncelik ile akşam yaptığınız cilt temizliğinden sonra kullanmanız daha uygun olacaktır. Ciltte kozmetik bir ürün olmadığı için emilimi biraz zaman almaktadır. Gündüz zamanların da, makyaj yapmanızı geciktirebilir. Yarım saat süre kadar beklemeniz gerekir. Miktarı bakımından sadece nohut büyüklüğü kadar alıp kullanmanız yeterli oluyor. Gün için de 2 defa kullanılması yeterli olacaktır. Göz çevrenize de rahatlık ile uygulama yapabilirsiniz. Güneş lekesi ve diğer lekelenmelerinde de uzun vade de olsa yok edildiği de biliniyor.

Bepanthen Plus Krem

Kışın soğuktan ayaz da oluşan dudak çatlamaları kötü bir görüntü yaratmaktadır buna çözüm olarak akşam vaktin den sürerek yatarsanız sabaha eskisinden daha güzel dudaklarla uyanırsınız. Topuk çatlakların da, diz ve dirseklerde ki kurulukta, vücut nemlendiricisi olarak da kullanırsınız. Cildinize ilk sürdüğünüzden itibaren yenileyen ve onarım yapan bepanthen krem yaşlılık karşıtı olarak da bilinmektedir. Zamana karşı yarışan ciltlerin bepanthen kullanarak gençleştiririsiniz ya da yaşlanmayı ertelersiniz. Su bazlı olan oluşu aynı zamanda b vitamini içeriğini ve bu denli başarılı olmasını sağlamaktadır. Sadece cilt de değil kırılmış saç uçlarına bile uygulama yapabilirsiniz. 

Bepanthen Bepanthol Farkı

Bilinenlerin aksine 2 krem de aynı içeriğe sahiptir hatta aynısıdır. Bazı insanlar bu iki kremi farklı firmaların çıkardığını düşünmektedir. Ülkemizde 50 yıldan bu yana satılan bepanthen krem isim değişikliğine gitmiş ve bepanthol krem ismini almışlardır. Yenilenmiş ve güçlenmiş olarak akrşımıza çıkan bepanthen merhem artık eczanelerden bepanthol krem yada merhem olarak satın alınabilir..

Bepanthen Plus Krem

Bepanthen Krem Hakkından Bilmeniz Gerekenler

Çok iyi etkili bir bakım kremi olan bepanthen krem bazı durumlarda kullanılması sakıncalı halde olabilir.

• Hamilelik- Gebelik döneminde kullanılması tavsiye edilmemiştir

• Kesinlikle cilde sürülmeden önce cildin yıkanması ve temizlenmesi gerek

• Bepanthen krem ayrıca meme ucu çatlaklarına iyi geldiği biliniyor. Bebeğinizi emzirdikten sonra sürmeniz yeterli halde olacaktır.

• Göz çevresine sürerken çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Bepanthen Plus Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

1. Bu ilacın etken maddelerine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmemektedir.

2. Yatalak yaraları  ve bacak ülserleri gibi kronik yaralar da deri iltihabın da, deri çatlakların da, yanıklar da, kesikler de, sıyrıklar da ve çizikler de oluşan bunun gibi enfeksiyon riski taşıyan tüm yüzeysel yaralar da emziren annelerde meme başı çatlaklarıyla cilt enfeksiyonları ile doku hasarı ve ameliyat yaraları tedavisinde kullanılmaktadır.

3. Güneş yanıklarında kullanılması kesinlikle önerilmemesi gerek.

4. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. İlacı bir spatula yardımı ile tedavi edilecek yerin tamamını kaplayacak şekilde sürmeniz gerekiyor.

5. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini gerekli görülmesi halinde bir gazlı bez ile ya da ped ile kapatınız.

6. Eğer çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmayınız. Çocuk bezini bağladığınız bölgeyi temiz ve kuru tutunuz. Çocuğun bezini sık sık değiştiriniz.

7. Tedaviniz süresince edilen bölgeye diğer deri ilaçlarını uygulamaktan kaçınınız.

8. Meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz.

9. Gözlerinize, ağız içine ve vajinaya kaçmasından sakınınız. Kaza ile oluşan bu yerlere teması halinde ilgili yeri  bol su ile yıkamalısınız.

10. Tedavinin esnasın da, cildiniz de tahrişe neden olabilecek, sertli sabunlardan, sert şampuanlarla, saç boyalarıyla tüy dökücüleri ve alkol içeren cilt ürünleri kullanmamanız gerek.


FOTO GALERİ / Bepanthen Plus Krem Yüze Sürülür Mü?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.