Kadın ve Moda

Ünlülerin Saç Renkleri

31.03.2022
Ünlülerin Saç Renkleri

Ünlülerin saç renkleri hangileridir? Bir kadının aksesuarı saçıdır. Ünlülerin saç renkleri seçim yaparız ama taban rengimiz aynı olmadığından aynı sonuçları alamayabiliriz. Makyaj, saç rengi ile bütünleşir ve kadın güzelliğini, zarafetini bu yönde keşfettiği için çok mutludur. Türkiye’de en çok satılan saç boyası renkleri ana doğal renklerdir. Evde saçlarını boyayan ve kuaföre giden kadınların renk seçimleri de değişmektedir. Saç renginizi tercih ederken kutu üzerindeki rengin sizin saçınızın dip renginden kaç ton uzaklaştığına bakmanız gerek. Ayrıca renk seçiminizde de sıcak ve soğuk tonları seçerken cilt alt tonunuzdan uzaklaşmamanızı tavsiye ederiz.

Kuaförde çok daha cesuruz. Yeniliğe hemen onay verebiliyoruz. Yeni bir renge geçiş için radikal değişiklik yapmamıza gerek yok.

Cesur kadınlar 2019’da kızılın sıcak tonu turuncuyu saçlarına kabul edecek. İddialı bir renk, mutlaka tamamlayıcı makyaj gerektirir. İsterseniz yine de size uygun pembe bir rujla deneyin, cesaretinizi, stilinizi vurgulayın.

Bal sarı tonlarında ki renginin kızılla karışımı ile ama yine de kızıldan daha çok sarı yansıması olan bir saç rengi ile çok dikkat çekersiniz.

[haber id=”32632″]

Geçtiğimiz sezon neon renklerini saçlarda kullandık. Şimdi tabanda buz rengi olacak. Üzerine pembeler, yeşiller kullanılacak ama renk kendini buzlar arkasından gösteriyor gibi olacak… Şimdi farklı renkleri kullanmak daha kolay.

Buzlu kahve renklerinin de çok tercih edildiği, son günlerde satışının arttığı söyleniyor. Ancak çikolata kahveyi tahtından indiren bir renk olmadı henüz. İşte ünlülerin saç renkleri konusunda merak edilenler!

Başlıklar

Serenay Sarıkaya Saç Rengi

Serenay Sarıkaya saç rengi başarısın da özel yapanlardan bir diğer şey ise saç rengi. Doğal saçları ile küllü sarı ya da saç uçları da doğal gibi açık renk tonlarında. Saç boyasın da markası olarak bu doğal saç rengine ulaşmanız için saç boyası markalarında değişmek ile birlikte genel olarak 7.1 veya 8.1 küllü sarı saç renklerini kullanırsınız.

Serenay Sarıkaya Saç Rengi

Daha koyu bir ton elde etmek için ise 6.1 gibi küllü açık kumral renk olarak kullanılan bir başka olan saç rengidir. Bu senenin saç renklerinde bir başka saç rengi olarak da Altın Kahverengi saç rengini de görmektesiniz. Bu saç rengini garnier boyası 7.0 / 8.0 ve 8 1/2.3 ile karıştırarak elde etmiş olursunuz.

Bensu Soral Saç Rengi

Güzel ve çekici yapan etmenlerin başında saç rengini sürekli değiştirmesi ve ten rengine ( Açık buğday tenli ) uyumlu saç renklerini tercih ettiğini söyleyebiliriz. Bensu Soral saç rengi doğal bir renk yani orjinal saç renginin küllü koyu sarı olduğunuda söyleriz. Kalın kaşları da fiziksel görüntüsünü ( Nasıl kaş şekli verdiği ile doğru otantılı ) etkileyen en önemli unsurlardan birisi. Ünlülerin saç renkleri söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı seçenekler çıkıyor.

Bensu Soral’ ın en çok kullandığı saç renklerinden birisi de Altın Karamel Kahve. Saç uçlarında daha çok Altın sarısı saç rengi ile ışıltılar kullanmayı seviyor.

Ona en çok yakışan saç renginin koyu küllü sarı ile yine sarı ışıltılar olduğunu düşünüyorum. Hem ten rengi ile çok uyumlu hem de kesinlikle çok doğal bir görüntü oluşuyor.

Çikolata kahverengi saç rengini de sıklıkla kullanan Bensu saç uçlarına hafif krepe Balyaj işe ışıltılar yapmayı da oldukça seviyor

Elçin Sangu Saç Rengi

Elçin Sangu saç rengi, saç tabanlarına da baktığınızda bakır saç rengi olduğunu ayrıca doğal saç rengi tonunun da bakır tonlarında olduğunu görüyorsunuz. Ten rengi de beyaz ve doğal saç rengi de bakır açık kahverengi tonların da olduğundan son derece farklı bir tarz ile karşımıza çıkmaktadır. Elçin Sangu Türkiye’de bakır saç rengini en güzel kullanan kadınlardan bir tanesidir.

Elçin Sangu Saç Rengi

Elçi Sangu bir röportajında saçlarının doğal renk tonlarında olduğunu belirtmiş fakat o kadar farklı tonlarda saç rengini gördük ki hangisinin doğal rengi olduğunu anlamadık açıkcası. Fakat en doğal olan saç rengi açık kahverengi duran renktir.

Çağla Şikel Saç Rengi

Çağla Şikel saç rengi sadece tek renklerde saç kullanan bir ünlü değildir zaman içinde birden çok saç rengi tercihi yapıp kullanmaktadır. Kullanmış olduğu saç renkleriyle küllü sarıyla, açık sarı tonlarıyla, fındık kabuğuyla, karamel ayrıca kumral tonları vardır. Bu dört rengi zaman içinde değiştirerek kullandı. Kimi zamanda tekrar eski rengine geri döndü. Ünlü manken şuan da fındık kabuğu saç rengini kullanmaktadır.

[haber id=”38943″]

Tercih ettiği saç boyaları her zaman ilgi odağı oldu çünkü gerçekten uyumu güzel yakalamış ve yüzüne yakıştırmıştı. Bunun yanında saç renklerine uygun makyaj seçmeyi de ihmal etmemişti çünkü makyaj tercihini de renge göre değiştirmek önemli. İşte kullandığı renkler;

Çağla Şikel Saç Rengi

• Açık Sarı

Sarı rengini daha fazla kullandığını biliyoruz kesinlikle kendine yakıştığını da söyleyebiliriz. Yalnız zaman içinde sadece bu renkte kalmadığını da söyleyebiliriz.

• Küllü Sarı 

Küllü renkler son dönemde moda. Bunun için güzel manken kendini güncelleyerek saçlarına sarının yanında küller ekledi bir dönem. Saçlardaki beyaz yansımaları olan renklere küllü deniyor bu da güzle yansıma oluşturuyor.

• Fındık Kabuğu Saç Rengi

Biraz fazla koyu özellikli saç rengini de kullanmış olarak teniyle müthiş bir uyum yakalamıştır. Son dönemdeki saç rengi budur, bunun altını çizelim.

• Kumral Saç Rengi 

Kumral saçlarla da onu gördük daha açık tercih edeceğini söyleyip bu rengi kullanmıştı. Sanki kumral renkte ona ayrı bir yakışmıştı. Kumral saçları ve cilt rengi bambaşka idi.

• Karamel Saç Rengi 

Karamel bayanların en sevdiği renklerin başında geliyor kesinlikle. Güzel yıldızda bu noktayı atlamayarak bir dönem saçlarında bu rengi kullandı.

Fahriye Evcen Saç Rengi

Fahriye Evcen saç rengi hangi kahve tonudur? Yalnız bu rengi kullanacaksanız ten renginizin uyumuna çok dikkat etmeniz gerekecek. Çünkü efsanevi kahve açık tonlarda güzel duruyor. Eğer açık bir ten renginine sahip iseniz sizlerde bu saç rengini rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Fahriye Evcen Saç Rengi

Eğer saçınızı kuaförde boyatacaksanız sadece efsanevi kahve tonu istiyorum demeniz yeterli olacak. Ama evde kendiniz saçınızı boyayacaksanız, marketten almanız gereken boyanın markası ve numarası 5,15 Paris Exceellence Creaamm serisidir. Bu rengi uygulamak istiyorsanız saç tonunuzun açık olması gerekiyor. Koyu renk saçlarda tutması için iki ay içinde en az dört kere boyamak gerekiyor.

Aslı Enver Saç Rengi

Saçlarının rengini nadir değiştiren güzel oyuncuyu en başından bu yana küllü kumral, ışıltılı veya sarı küllü kumral ile tanıdık.

Aslı Enver Saç Rengi

Aslı Enver saç rengi şuan ki yoğun bir şekilde tercih ettiği saç rengi küllü kumraldır. Farklı renkleri denemeyen ve tercih etmeyen oyuncu, saç rengi olarak genellikle küllü sarı ya da küllü kumralı tercih etmektedir.

Gülben Ergen Saç Rengi

Gülben Ergen saç rengi buğday ten renginden dolayıdır ki saçlarını genellikle ışıltılı Altın Sarısı saç rengi ile parlatmaktadır. Onu ünlü olduğu ve tanıdığımızdan bu yana neredeyse hep aynı tarz ve aynı saç rengi ile görmekteyiz.

Gülben Ergen Saç Rengi

Genellikle tabanı doğal kahverengi saçlar üzerine altın sarısı 10.3 gibi ışıltılı altın dore renkler kullanan Gülben Ergen balyaj – krepa balyaj yaptırdığı için sürekli bu saç tarzını devam ettirmektedir. Bu sene küt saç kesimi ile birlikte olan daha doğal ve güzel duran altın ışıltılı dore saç rengi ile kendisini görüyoruz.

Ünlülerin Saç Renkleri

Doğal Saç Renkleri Hangileridir?

Doğal saç renkleri gündeme geldiği zaman karşımıza çok sayıda farklı alternatif seçenek çıkmaktadır. Altın kahve saç renginin en çok beğenilen saç tonları arasında yer aldıklarını ifade edebiliriz. Yine doğallık konusunda iddialı bir saç rengi olarak karşımıza çıkan doğal kumral saç renginin de oldukça etkili bir renk olduğunu ifade edebiliriz.

Özellikle karamel saç renklerinin etkili bir görselliği ortaya koymak noktasında başarılı saç renkleri arasında yer aldıkları bilinmektedir. Türk kahvesi saç rengi, çikolata kahve saç rengiyle küllü kumral saç rengi de son zamanlarda sıklıkla tercih edilen doğal saç renkleri arasında yer almaktadır. Esmerlere Yakışan Ombre Modelleri yazısında tam da beklediğiniz bilgileri bulacaksınız!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar