Kadın ve Moda

Tığ Oyaları Yeni Çıkan Oya Modelleri

30.03.2022
Tığ Oyaları Yeni Çıkan Oya Modelleri

Tığ oyaları yeni çıkan oya modelleri geçmişten günümüze kadar uzanan süreçte sıklıkla tercih edilmektedir. Çeyizlerimizin nadide parçaları ve kültürümüzün bir parçası olan tığ oyalı tülbentler, havlular, seccadeler günümüzde yeniden yükselen bir trend haline geldi. Hanımlar; rengârenk, çeşit çeşit tığ oyası modelleriyle şık ve zarif bir görüntü yakalıyor.

Günümüzde taşlı, pullu tığ oyası modellerinin yerini daha şık ve sade modeller aldı. Çeyiz hazırlığındaki genç kızların çeyizinde mutlaka tığ oyaları bulunmalıdır. Tülbentlerin, havluların ve seccadelerin kenarına ya da yatak örtülerine bin bir emekle işlenen tığ oyası modelleriyle siz de şıklığınıza şıklık katacaksınız.

Günlük kullandığınız ürünlerde daha kolay ve süssüz modeller tercih etmek daha kullanışlı olacaktır. Çeyizlik tığ oyalarındaysa çiçek motifli ve taşlı, püsküllü son derece gösterişli modeller tercih edilmekte. Siz de son trend tığ oyası modelleriyle çeyizinizi tamamlayabilir dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Özellikle tığ oyaları mükemmel bir görsellik noktasında son derece başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır.

Tig Oyalari Yeni Cikan Oya Modelleri1

Başlıklar

Tığ Oyaları Yeni Çıkan Oya Modelleri Hangileridir?

Tığ oyası yapmak oldukça zahmetli ve maharet gerektiren bir iştir. Tığ oyası yapan hanımlar yeni modelleri sizlerle paylaşmakta. Son model tığ oyası modelleri arasında fıstıklı tığ oyası modelleri ve püsküllü modeller sayılabilir. Tığ oyası tülbent kenarına, havlu kenarına, seccade kenarına, yatak örtüsü kenarına yapılabilmektedir.

Hanımlar başlarına örttükleri tülbentlerin kenarına mutlaka tığ oyası yaptırırlar. Tülbentlerin, seccadenizin ya da havlunuzun rengine ve desenine göre birçok tığ oyası modeli bulunmaktadır. Yatak örtülerinin kenarına işlenebilen modeller de son zamanlarda sıkça aranmaktadır. Özellikle püsküllü tığ oyası modeli ile çeyizlik bir set oluşturabilirsiniz.

Özellikle genç kızlar tarafından son zamanlarda çok beğenilen bu modeli işlemesi de oldukça zevkli. Burada farklı tasarımlarla desteklenen tığ oyalarının ustalık işi olduğunu da ifade edebiliriz. El emeği göz nuru olan bu tarz tasarımlar manevi olarak da üzerine kıymet biçilen ürünler olarak dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Klasikle modern tasarımları buluşturmayı başaran tığ oyalarının son zamanlarda sıklıkla tercih edildikleri de biliyor.

Tig Oyalari Yeni Cikan Oya Modelleri2

Yeni Çıkan Oya Modelleri Nasıl İşlenir?

Tığ oyası genellikle ev hanımları tarafından işlenir. Tığ oyası işleyebilmek için yapacağınız modele uygun tığ ve iplik seçmelisiniz. Yapacağınız modeli belirlerken işleyeceğiniz şeyin kumaşına ve desenine dikkat etmelisiniz. Çok eğlenceli ve keyifli bir hobi olan tığ oyasını işlerken öncelikle zincir çekmek, tülbent kenarı kıvırmak gibi temel birkaç şeyi öğrenmelisiniz.

Kendileri işleyemeyen hanımlar ücret karşılığı tığ oyalı örtüleri satın alabilirler. Tığ oyası zahmetli bir iş olduğundan modelin zorluğuna ve işlenecek örtünün büyüklüğüne göre fiyatlar değişebilmektedir. Tülbent örtülerin fiyatı 100 TL’den başlamakta ve modele göre artış göstermektedir. Tığ oyaları yeni çıkan oya modelleri farklı fiyat seçenekleri halinde karşımıza çıktığı gibi bu tür ürünlerin özel tasarım olarak da yapılabildiği bilinmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar