Kadın ve Moda

Aynısafa Bitkisinin Cilde Faydaları

11.09.2019
Aynısafa Bitkisinin Cilde Faydaları

Bitkisel ürünler, güzelliğin doğal dokunuşunu bizlere sunar. Kozmetik sektöründe de Tıp alanında olduğu gibi bitkisel ürünlerin şifalı etkilerinden yararlanılır. Bitkisel ürünlerin geçmişe uzanan şifalı hikayeleri günümüze de büyük oranda yansır. Çoğu bitki iyileştirici özelliğinin yanı sıra doğal güzelliğinin sırlarına da sahiptir. Bu nedenle kozmetik sektöründe; kremler, temizleyici ürünler, makyaj ürünleri, parfümler vb. saç bakımı ve cilt bakımı gibi daha birçok alanda bitkisel ürünlerden yararlanılmaktadır.

Aynısafa Bitkisinin Cilde Faydaları

Aynısafa bitkisi de bu özel şifalı bitkilerden biridir. Aynısafa bitkisinin cilde faydaları ile alakalı bilgi edindikten sonra, sizlerde bilinçli bir şekilde kullanabilirsiniz. Aynısafa bitkisi, turuncu çiçeklerinin rengi ile güzelliğinize güzellik katar. Aynısafa bitkisini; ot, krem, sabun gibi çeşitli şekillerde temin edebilirsiniz.

Aynısafa Bitkisi Nedir?

Aynısafa bitkisi, turuncu renkli çiçek açar. Genellikle her bahçe karşımıza çıkan bir türdür. İla. Sektöründe ve kozmetik sektöründe özenli bir şekilde tercih edilir. Dayanıklı ve güçlü bir bitki olan aynısafa çiçeği, gerekli bakım yapıldığı takdirde, boyunun yarım metreye kadar ulaşacağını söyleyebiliriz. En çok sevdiği toprak türleri ise; kumlu, killi ve güneş alan topraklardır. Aynı zamanda güneşi sevmesinde, doğanın bir sırrı da yatar. Günün ilk saatlerinde aynısafa bitkisinin yaprakları kapalı ise büyük ihtimalle o gün yağışlı olacaktır. Gerekli ilgi ve bakım yaptığınız sürece, bahçenizde kolaylıkla geliştiğini görebilirsiniz. Böylelikle güzelliğiniz için doğal bir dokunuş yapabilirsiniz.

Aynısafa Bitkisinin Cilde Faydası

Aynısafa Bitkisi Ne İşe Yarar?

Aynısafa bitkisi çeşitli sektörlerde kullanılan özel bir bitkidir. İlaç sektöründe, kozmetik sektöründe hemen hemen her alanda kullanılan aynısafa çiçeği faydaları ile göz doldurur. Çiçeklerinden yağ elde edilebilir, sabun olarak kullanabilir ya da otunu direk olarak kullanabilirsiniz. Aynı şekilde nemlendirici krem olarak da kullanabilirsiniz. Tüketime de uygun olan aynısafa çiçeğini, bitki çayı kategorisinde de gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.
Aynısafa bitkisi; çeşitli hastalıklar için ilaç niyetine ve de kozmetik sektöründe bakım nedenli kullanılır. Yağı ile çeşitli bakım uygulamaları yapabilirsiniz. Aynı şekilde otundan bitki çayı yapabilir ve şifasından faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda krem, sabun gibi hazır ürünleri ile cilt güzelliğinizi ve sağlığınızı koruyabilirsiniz.

• Aynısefa Sabunu: Makyajınızı doğal ve sağlıklı bir şekilde temizlemek için, aynısefa sabununu tercih edebilirsiniz. İçerdiği antioksidanlar sayesinde, cildinizi ölü derilerden derinlemesine arındırır. Ayrıca düzenli kullandığınız takdirde; sivilce vb. cilt lekelerinizden tamamen kurtulursunuz.

• Aynısefa Kremi: Eczanelerden aynısefa kremini temin edebilirsiniz. Aynısefa kremi, baş ağrılarına karşı da bire birdir. Başınız ağrıdığında, şakaklarınıza kremle masaj yapmanız etkisinden faydalanmanıza yardımcı olacaktır. Cildinizin herhangi bir bölgesinde kaşıntı varsa, aynı şekilde aynısefa kremi ile masaj yapabilirsiniz. Aynı zamanda mantarlara karşı da etkili olan aynısefa kremini, temizlediğiniz mantarlı bölgenize uygulayabilirsiniz.

[haber id=”34108″]

• Aynısefa Yağı: Çeşitli şekillerde bakım yağı olarak kullanabileceğiniz aynısefa yağını, kolay bir şekilde evinizde elde edebilirsiniz. 1 litre natürel zeytinyağı içine, yaklaşık 25 adet aynısefa çiçeğini kopararak atın. Karışımı güneş gören yerde yaklaşık 3 hafta kadar bekletin. Ayrıca şişeyi her gün çalkalayın. Üç hafta sonra, doğal karışımınızı, cilt losyonu olarak kullanabilirsiniz. Cildinize doğal yumuşaklık ve güzellik katacaktır. Sivilce vb. cilt lekelerinden kolaylıkla kurtulmanıza da yardımcı olur.

• Aynısefa Bitki Çayı :Aynısefa otunu, aktardan temin edebilir ya da bizzat çiçeklerini kurutabilirsiniz. Ardından sağlığınız için, günde bir fincan aynısefa bitki çayını tüketebilirsiniz. Bir fincan için, sıcak su içine göz kararı otunu atın ve 10 dk. demlenmesini bekleyin, daha sona tüketin. Aynısefa bitki çayını, kan temizleyici özelliğinden yararlanmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aynısafa Bitkisinin Cilde Yararı

Aynısafa Bitkisinin Faydaları

Aynısafa bitkisinin faydaları şöyle:

• İyileştirici etkisi ile cilt üzerindeki yaraları onarır. Şişlik, tahriş, yara ve lekeler için kullanabilirsiniz.

• Kan temizleyici özelliği ile çeşitli hastalıklara karşı önleyicidir. Hepatit A-B-C risk durumunuz varsa, acil müdahale eder.

• Böbrek iltihabı, damar iltihabı gibi rahatsızlıklara karşı tedavi sağlar.

• Ayak mantarını yok edici özelliğe sahiptir. Bunun için aynısafa bitkisinin kremini düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

• Mide parazitleri ile savaşan yapısı ile mide sağlığını koruyucudur.

• Cilt üzerinde yer alan siğillere karşı etkili bir tedavi sağlar.

• Onikiparmak bağırsağı ülserini iyileştirici özelliğe sahiptir.

• Egzama gibi deri rahatsızlıkları içinde düzenli kullanıldığı takdirde iyileştirici etki gösterir. Siğil, uyuz gibi cilt sorunları için; aynısefa bitkisinin saplarından elde edilen suyu tedavi için kullanılabilir.

• Cilt lekeleri ve cilt kanseri üzerinde de oldukça etkilidir.

• Aynısefa kremi, cilt lekeleri ve ileri yaştan dolayı oluşan lekeleri giderir.

• Fakat, kronik ilaçlar ile kullanım esnasında, öncelikle doktorunuza başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Aynısafa Bitkisinin Cilde Faydaları Neler

Aynısafa çiçeği kullanım şekli ve alanı açısından geniş bir alana yayılır. Genellikle güzellik ve bakım alanında karşımıza çıkan Aynısafa bitkisinin cilde faydaları oldukça fazladır. Şifa sağlayan etkisinden yararlanmak için, hazır ürünlerini temin edebilir ya da doğal bir şekilde, çiçeğinden çay, yağ gibi çeşitli ürünler elde edebilirsiniz.

Aynısafa Bitkisinin Cilde Yararları

Aynısafa bitkisinin cilde faydaları şöyle:

• Cilt lekelerini giderir.

• Cilt kanserine karşı önleyicidir.

• Yaşlılıktan dolayı oluşan, kahve-siyah cilt lekelerini giderir.

• Siğil, egzama gibi deri rahatsızlıklarına karşı şifa sağlar.

• Cilt üzerinde yer alan yaraları onarır.

• Şişlik, kaşıntı, tahriş, yara gibi cilt sorunlarına karşı tedavi amaçlı kullanılabilir.

• Güneş lekesine karşı etkilidir.

[haber id=”3170″]

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar