Kadın ve Moda

Sıradışı Abiye Modelleri Nasıldır?

27.02.2019
Sıradışı Abiye Modelleri Nasıldır?

Bayanlar gece davetlerinde daha şık ve özel kıyafetler tercih etmektedir. Abiye olarak adlandırılan bu elbiseler günümüzde daha farklı kumaşlar ve modeller tercih edilerek üretilmektedir. Yeni trendler arasında farklı olmak ve kimsede olmayan şeylerin giyilmesi bulunduğundan sıra dışı abiye modelleri oldukça rağbet görmektedir. Farklı çizgide üretilen abiyeler, giyen bayanın ruhundaki çılgınlıkları ve yaşam sevincini ortaya çıkaran bir tarzda seyretmektedir.

Sıradışı abiye modelleri nasıldır?

Herkesin giyebileceği tarzda olmayan bu elbiseler bazı bayanların tam anlamıyla ruhunu yansıtmaktadır. Kişinin ruhu ile giydiği kıyafetin uyumu yakalaması mutluluğun en önemli parçasıdır. Giydiğini beğenmeyen bir bayanın mutlu olması düşünülemez. Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte etkinlikler, düğünler, nişanlar ve gece davetlerinde artış yaşanacak. Yapılan organizasyonlarda bayanlar, kendini yansıtan sıra dışı abiye modelleri arasından birini seçerek güzel ve farklı olmanın keyfini sürmelidir.

Sıra Dışı Abiyelerde Tasarımcı Tavsiyeleri

Seri üretim abiye elbiseler markaların mağazalarında satılmaktadır. Dünyaca ünlü markaların modelleri genellikle bir veya iki tane ile sınırlı olarak üretilenleri bulunmaktadır. Fakat markalar alıcı kitlesinin tarzına uygun modeller tasarladığından sıra dışı bir yapıya sahip olan bayanlara tam anlamıyla hitap edecek modelleri bulmak zor olabilir. Yani çok uçuk kaçık abiyeleri markaların reyonlarında bulmak biraz zordur.

Sıradışı abiye modelleri nasıldır?

Tasarımcıların bu konudaki tavsiyesi ise hot couture tarzdan yanadır. Özel gün ve gecelerde kişiye özel tasarımların seçilmesi daha etkileyici ve sürükleyici olacaktır. Kişinin vücut yapısına, ten rengine ve ruhundaki coşkuya uygun sıra dışı abiye modelleri ancak özel tasarımlarla ortaya çıkarılacaktır.

Sıra Dışı Abiye Modeli Seçiminde Neye Dikkat Edilmeli?

Bayanlar sıra dışı olacağım derken kendilerini çirkin göstermemelidir. Vücudunu tanıyarak içindekini yansıtmanın en şık halini yakalamak bu konuda ayrıca önemlidir. Dekolte isteyen bir bayan farklı olmak için bedeninin en çirkin bölgesinde dekolte koydurmamalıdır.

Gereksiz dekoltelerden uzak durulmalıdır. Sırt bölgesinde dekoltesi bulunan bir elbisede asla bacak ve göğüs dekoltesi kullanılmamalıdır. Sıra dışı modellerde dekolte güzel dursa da nasıl ve nerede olacağı önemlidir. Modelin vücut yapısına uygun olarak tasarlanması şıklığı artıracaktır.

Abiyelerde Renk ve Modellerle Farklılığınızı Gösterin

Sıradışı abiye modelleri nasıldır?

Derin yırtmaç, kabarık etekler, straplezler, sırt ve göğüs dekolteleri abiye elbiselerinin vazgeçilmez modelleridir. Evet bu modeller abiyelerin olmazsa olmazıdır. Fakat nerede ve nasıl kullanıldığı elbisenizi sıra dışı abiye modelleri arasına taşıyacaktır. Sezonda moda olan siyah, fuşya, yeşil, mavi, turkuvaz renkleri abiyelerde kullanılır. Fakat bu renklerin tonları ve canlılığı elbisenizi sıra dışı yapabilir. Beyaz modadır fakat ledli beyaz kullanıldığında elbise tamamen dikkat çekici bir farklılığa bürünür.  

Farklı Malzemelerden Tasarlanan Sıra Dışı Elbiseler

Bir elbiseyi sıradanlıktan kurtaran şeylerin başında üretiminde kullanılan malzemelerin farklılığıdır. Dantel kumaş kullanıldığında sıradan olan elbise çikolatadan yapıldığında sıra dışı olacaktır. Dünya çapında üretim malzemesiyle dikkatleri çeken bazı elbise modelleri;

·         Üzerinde yüzlerce led bulunan parlayan elbise Japon tasarımıdır.

·         Giyime uygun olmamasına rağmen oldukça farklı olan porselen elbise Li Xiaofeng tarafından tasarlanmıştır.

Sıradışı abiye modelleri nasıldır?

·         Kanatlı bir meleği andıran görselliği ile dikkatleri çeken, gazeteden yapılmış sıra dışı abiye modelleri arasındaki bu elbise Alexandra Zaharova ve Ilya Plotnikov tarafından tasarlanmıştır.

Modelleri İle Dikkatleri Çeken Sıra Dışı Elbiseler

Malzemesi kadar elbiseyi farklı kılan bir diğer unsur ise tasarımdır. Farklı görüntüsüyle insanlara farklı çağrışımlar yapan elbiseler tam anlamıyla farklılığınızı gösterecektir.

·         Puzzle video oyunundan esinlenerek tasarlanmış Tetris elbise kesinlikle bir şaheser gibi görünmektedir.

Sıradışı abiye modelleri nasıldır?

·         Sanat projesi için Robin Lasser ve Adrienne Pao tarafından tasarlanan Kamp Çadırı Elbisesi kesinlikle eşsiz.

·         120 fermuardan Sebastian Errazuriz tarafından tasarlanan elbise istenilen boyutta şekillenebilir olma özelliğiyle dikkatleri çekmektedir.

·         New York metro hattının haritasının bulunduğu elbise yolunu kaybetmek istemeyenler için idealdir.

·         Üç boyutlu gözlüklü elbise ise gala geceleri için oldukça uygundur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar