Kadın ve Moda

Önden Katlı Saç Kesimi

28.03.2022
Önden Katlı Saç Kesimi

Önden katlı saç kesimi profesyonel bir şekilde yapılmak durumundadır. Hanımlar arasında moda olan saç kesimleri her sene değişmektedir. Bu sene trend olan modeller arasında ise katlı saç modelleri öne çıkmaktadır. Uzun ya da kısa saçla kullanılabilen katlı saç dinamik görüntüsüyle hanımların oldukça ilgisini çekmektedir.

Özellikle yaz döneminde canlı ve taze bir görünüm isteyen hanımlar bu saç modelini tercih edebilir. Bu modelle birlikte saçlarınızın rengini açtırırsanız güzel bir saç kombini elde etmiş olursunuz. Tam da bu noktada önden katlı saç kesimi için mutlaka kendi saç tonunuzla uyumlu olan bir tasarımı benimsemelisiniz.

Alnın tamamını kaplamayan bu model dümdüz alnın ortasında yer almadığından dolayı daha doğal bir görünüme sahiptir. Üstelik sürekli modelin düzgün görünmesi için kuaföre gitmenize de gerek olmaz. Saçınız uzadıkça görüntüsü bozulmaz. Abartılı bir model olmadığından dolayı günlük yaşamınızda kullanabilirsiniz.

Önden Katlı Saç Kesimi

Saç şekillendiriciler kullanarak toplantılarda ve özel günlerde kullanılabilecek kadar alımlı hale getirmeniz de mümkündür. Burada önden katlı saç kesimi konusunda titiz davranmak harika bir görselliğin karşınıza çıkmasını mümkün olmaktadır. Böylece tam da talebinize uygun bir şekilde bu tarz tasarımları hayata geçirmek mümkün hale gelecektir.

Başlıklar

Önden Katlı Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Katlı saç kesiminin dikkatli şekilde uygulanması gereken bir model olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle uygulamayı yapacak kuaförü özenli seçmek mühimdir. Eğer profesyonel bir kuaför saç kesimini yapacaksa işe öncelikle yüz şeklinizi ve saç tipinizi analiz etmekle başlar çünkü bu modelde kesimi yüz şekline uydurmak kesimin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Daha sonra kesim işlemine geçilir.

Öncelikle saçlar ıslatılır ve tutamlara ayrılır. En önden başlayıp üst tutamlara doğru gidilerek saçın kesimi gerçekleştirilir. Yapılan işlem saçın her bölümüne dikkatli şekilde uygulanır. Ardından saçın tepe kısmı da modele uyacak şekilde kesilir. Daha sonra saç taranıp şekil verilerek modelin nasıl durduğuna bakılır. Eğer gerekiyorsa son rötuşlar yapılır ve son kontrollerden sonra uygulama tamamlanmış olur.

Onden Katli Sac Kesimi2

Önden Katlı Saç Kesiminin Fiyatları Ne Kadar?

Özenli yapılması gereken bir model olduğundan dolayı katlı saç kesimi fiyatları biraz pahalı olabilmektedir. Genelde uygulamayı yapan kuaförün yeteneğine göre saç kesim fiyatları değişiklik göstermektedir. Eğer işinde uzman ve yılların deneyimine sahip bir kuaföre bu saç kesimini uygulatmak isterseniz yüksek meblağlar ödemeye hazır olmanızı öneririz. Fakat bu modeli yaptırdıktan sonra uzun süre kullanabileceğiniz için parasına değeceğine eminiz.

Birçok farklı kuaför bu kesimi uygulamaktadır. Fakat her kuaför bu kesimde yüz şekline dikkat etmemektedir. Bu nedenle bu kesimi yaptırmak için ucuz bir kuaför seçmemenizi öneririz. Aksi taktirde saçınızla yüzünüz uyum sağlamayacağından dolayı ortaya çıkan görüntü sizi mutlu etmeyebilir. Son olarak bu saç kesimi uygulattığınızda saçlarınızı da boyatırsanız yaza yepyeni bir görüntüyle girebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar