Kadın ve Moda

Lif Yapılışı Anlatımlı

22.04.2019
Lif Yapılışı Anlatımlı

Bu yazımızda sizlere hiçbir yerde bulamayacağınız lif modellerini ve lif örneklerini bir araya getirerek lif yapılışı anlatımlı olarak anlatmaya çalışacağız Ayrıca resim galerimize baktığınızda yeni sezon lif örnekleri ve yapılışı hakkında güzel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Örgü işine merakı olan bayanlar ilk örgü deneyimlerini muhakkak lif örerek yaşamışlardır. Sonrasında ise edinilen tecrübe ve bilgi ile resim galerimizde göreceğiniz en güzel lif örneklerinin ortaya çıkmasına vesile olacaktır. Bizde örgü işine ilgisi olan ve değişik lif modelleri çıkartmaya çalışan hanımlar için hiçbir sitede bulamayacağınız özgün banyo lif örnekleri yapılışını anlatımlı olarak mavimenekse.com sitemizde paylaşarak destek olmaya çalıştık.

Lif yapılışı anlatımlı Kendi zevkinize göre belirlediğiniz 3 farklı renkte iple başlıyoruz lif örmeye. Birinci renk iple üç seferde çekerek dolgun bir şekilde fıstık yapıyoruz. Tekrar bir fıstık daha yaparak yapılan iki fıstığı iyice sıkıyoruz. Sonra ikinci renk ipimizi alarak bir fıstık yaparak sıkıyor ve aynı iple bir fıstık daha yapıyoruz. Yine aynı yere ikinci renkle yapılan fıstığın dibine bir fıstık daha yaparak ikisini birden çekiyoruz.

Lif Yapılışı Anlatımlı

Arada bir ya da iki zincir çekerek birinci renkle yaptığımız fıstığın tepesine takıyoruz. Ve bir fıstıkta orada çekip sıkıyoruz. Toplamda 3 fıstık ikinci iple örmüş olacağız. Bir sonraki sıraya geçmek için tığ ile uzun bir şekilde birinci ipten ilmeği çekerek alıyoruz. İkinci renk iple olana ilmeğin içinden geçirerek ipi sıkıca çekerek yine aynı işlemleri uyguluyoruz.

Sıra bittikten sonra üçüncü renk ipe geçebiliriz. Üçüncü renk iple ile aynı şekilde sıra sonuna kadar gidiniz. Bir üst sırada birinci renk iple örmeye devam edin. Birinci renk iple ördüğünüz sıra bittiğinde ikinci renk ipinize geçebilirsiniz. İkinci renk ip ile aynı şekilde örülür. 19 fıstık olana kadar lifi artırarak ortalıyoruz. Sonrasında eksiltme sıralarına geçiyoruz. Üçüncü renk iple bir fıstık atlayarak aradaki iki zincir çektiğiniz kısmı sabitliyoruz. Sıra sonunda ise bir ilk renk iple fıstık boş kalacak şekilde üçüncü iple ördüğünüz sırayı bitiriyoruz. Birinci renk iple de yine aynı şekilde örüyoruz. Lif bitene kadar her bir yandan bir fıstık atlayarak eksiltme işlemine devam ediyoruz. Lif örülüşü bittikten sonra lifin kenarlarına pırpır yaparak lifimizi tamamlıyoruz.

Yukarıda sizlere lif yapılışı anlatımlı olarak tarif ettik. Artık gerisi sizin becerinize kalmış. Ama çok güzel lifler örebilirsiniz Lif örnekleri ve yapılışına ise youtube sitesinden rahatlıkla ulaşabilir ve lif örnekleri örebilirsiniz. Lif örnekleri örmesini bilmeyen hanımlar için ise kendilerini çok fazla yormadan çok kolaylıkla lif modelleri örmeyi öğrenebilirler. Lif modelleri galerimizde ise çiçekli lif modelleri yapılışı, tığ işi lif örnekleri yapılışı, kese lif örnekleri yapılışı ve kolay lif modelleri yapılışını yukarıdaki lif anlatımına göre sizde yapabilirsiniz.

Lif Yapılışı Anlatımlı

Yeni Nesil Lif Örneklerine Nasıl Ulaşırım?

Günümüzde internet ortamında lif örnekleri öğrenerek örebilirsiniz.  Hem duyarak hem bakarak kolayca öğrenebilirsiniz sitemizde. Lif örnekleriörmesini bilmeyen hanımlar için ise kendilerini çok fazla yormadan çok kolaylıkla lif modelleri örmeyi öğrenebilirler. Basit bir anlatımla liförnekleri koyduk. Şu an moda olan elmalı lifler de burada bulunmaktadır. Ve daha bir çok çeşit.

 

Lif modelleri galerimizde ise çiçekli lif modelleri yapılışıtığ işi lif örnekleri yapılışıkese lif örnekleri yapılışı ve kolay lif modelleri yapılışını yukarıdaki lif anlatımına göre sizde yapabilirsiniz. Yapılışı aynı modelinizi seçmek sizin zevkinize kalmış artık.

 

Lifler Hala Gözde

 

Sitemizdeki beğeneceğiniz ve öreceğiniz lif modellerini çocuklarınızın çeyizine koyabilir, eşinize dostunuza hediye edebilir veya kendi banyonuzda kullanabilirsiniz. Daha da özelleştirip gelin damat modelleri ile sevdiklerinize kalıcı bir hediyehazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde nişan için veya yeni doğmuş bebekler için çok güzel bir hediyedir.

Banyoya girmek istemeyen küçük çocukları özendirmek için banyoyu daha zevkli bir hale getirmek için kuzulu lif modelleri tercih edebilirsiniz. Kişiye özel tasarlayabilirsiniz. Üzerine tarih atarak çok daha kalıcı hale getirebilirsiniz. Mutfakta da kullanılabilir. Hatta daha da profesyonelleşip ördüğünüz bu lifleri kazanç kapısına dönüştürebilirsiniz.

Lif Yapılışı Anlatımlı

 

Ev hanımları için bir kazanç kaynağı olabilir. Ayrıca paylaştığımız lif modellerine ilave çiçek modelleri ya da hayvan desenleri ekleyerek liflerinizi daha da görsel hale getirebilirsiniz. Çocuklar için onların dünyasından süsler ekleyebilirsiniz. Banyo dekorasyonunuza renk getirebilir, süsleme amaçlı kullanabilirsiniz.

 

Çeyiz serme işleminde bir pano gibi görmeye gelenleri kendine hayran bırakabilir.  Lif örme işi hobi olarak insanı maddi anlamda yormayan ancak manevi olarak gerçekten rahatlatan basit bir iştir. Kendi dünyanızdakileri, içinizdekileri liflere yansıtabilirsiniz. Çok basit duran bu lifler aslında sizin şaheserleriniz olabilir. Çocuklara torunlara kalabilecek anlamlı ve kullanışlı bir hediyedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. zehra dedi ki:

  elbise lif modellerini çok beğendin nasıl örülüyor

 2. selin dedi ki:

  çok güzeller

 3. sevcan dedi ki:

  lif örnekleri yapılışı için teşekkürediyorum

 4. hülya dedi ki:

  lif yapılışı anlatımlı yazınıza bayıldım. özellikle lif modellerine bayıldım çok güzeller bu lif örneklerine nasıl sahip olabilirim acaba

 5. yaseminatalay dedi ki:

  lif modellerine ilk defa rastlıyorum harikulade modeller belli ki başka yerde yoklar lif örnekleriniz süper

 6. Anonim dedi ki:

  Cok guzekler

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar