Kadın ve Moda

Kız Çocuk Saç Modeli ve Yapılışları

24.03.2022
Kız Çocuk Saç Modeli ve Yapılışları

Kız çocuk saç modeli ve yapılışları farklı tasarımları da içermektedir. Kız çocukların güzelliklerine düşkün olduğu herkes tarafından bilinir. Hele ki söz konusu saçları ise bu konuda da kız çocukları oldukça fazla hassas. Birbirinden güzel saç modellerini çocuğunuza uygulayarak onun kendini özel hissetmesini sağlayabilir‚ kızınızı mutlu edebilirsiniz. Kız çocukları için gerek uzun saçlara uygun‚ gerekse kısa saçlara uygun oldukça fazla saç modeli mevcut. Şimdi bu saç modelleri arasında en fazla sevilen ve yakışan modellerden biraz bahsedelim.

Kız çocuk saç modeli ve yapılışları son dönemde çok daha şık ve sevimli bir hal almış durumda. Biz de buna uygun bir içerik sunmaya çalışacağız.

Kız çocuk saç modeli ve yapılışları için seçmiş olduğumuz birbirinden farklı ve güzel örnekleri aşağıda yer almakta olan resim galerisinde karşınıza çıkaracağız. Daha sonrasında da modellerin ne şekilde yapılacağını anlatımlı olarak sunacağız. Yeni kız çocuk saç kesim modelleri için yapacak olduğumuz değerlendirmeler de yine yazımızın sonuna bulunacak. Şimdi sizlere bazı linkler sıralamak istiyoruz Bu linkler, ilginizi çekme ihtimali yüksek ve faydalı olacağını düşündüğümüz için bazı yazılarımızdan derlemedir. Sonrasında da konumuz devam edecek.

Başlıklar

Kız Çocukları İçin Uzun Saç Modelleri

Kız Çocukları İçin Uzun Saç Modelleri; Uzun saçlı kızlar için kullanılabilecek saç modelleri arasında son dönemlerde en fazla örgülü modeller ön plana çıkıyor. Kızınızı oturtun ve saçları ile farklı örgüler yaparak denemeler yapın. Bu durumdan o da çok memnun olacaktır. Örgü modelleri gün içerisinde çocuğunuzun kendini rahat hissetmesini sağlarken diğer taraftan da onun yaşını ve sempatisini vurgulayabilmesini sağlayacaktır.

Kız Çocuğu Örgü Saç Modelleri

Örgülü Modeller; Örgülü modellerin ilki okul gibi yerlerde dayanıklı olabilecek at kuyruğunun örülmesi şeklindeki model. Saçları tepeden toplayın ve aşağıya doğru örerek indirin. Bu model dinamik bir görüntü verecektir. Gün içerisinde de kolay kolay bozulması mümkün olmaz. Bu modelde üçlü klasik örgüyü kullanabileceğiniz gibi beşli ya da daha farklı örgüleri de tercih edebilirsiniz. Dilerseniz saçları toplamadan önde şakak kısımlarından birer tane minik tutam saçı örerek o şekilde toplayabilir‚ daha sonra bu örgüleri büyük örgü ile birleştirebilirsiniz. Bu modelleri kendi zevkinize göre oluşturabilir‚ değiştirebilirsiniz.

Toplamadan örgü modellerini de tercih edebilirsiniz. Bunlardan en güzeli balıksırtı modeli olacaktır. Balıksırtı öreceğiniz saçlar kızınızı tatlı bir havaya sokar. Artımlı örgü modeli de güzel bir alternatif olabilir. Bunun için başın üst arka kısmında örgünüze başlayın ve altlara doğru indikçe her adımda birer tutam saçı daha bu örgüye ilave edin. Bu şekilde aşağı kadar örgüyü tamamlayın. Bu model de sevilebilecek bir başka örgü modeli.

Örgüyü daha farklı şekillerde de kullanabilirsiniz. Klasik havasından uzaklaştırarak topuzlarda ya da açık saçlarda da örgülere yer verebilirsiniz. Alnın üst kısmından bir tutam alarak şakak kısımlarına doğru örmeye başlayın. Daha sonra bu örgüyü arkada bitirip saçları açık bırakabilirsiniz. Ya da bu parçayı arkada küçük bir topuz haline getirebilirsiniz.

Topuz Modeller; Kız çocukların saç modellerinde en hoşlandıkları alternatiflerden bir tanesi de topuzlar. Normalde topuz daha büyük yaşlara uygun bir model olduğu için kız çocukları bu modellere fazla heves ederler. Ancak klasik topuz modelleri çocuklara uyum sağlamayacaktır. Bunun yerine daha farklı topuz modellerini uygulayarak kızınızı da memnun edebilirsiniz.

Öncelikle başın iki tarafında toplanmış saçları topuz şeklinde kendi etrafında çevirebilirsiniz. Bu model küçük kızlara çok yakışacaktır. Dilerseniz bunları toplayıp salık da bırakabilirsiniz. Bunun dışında örgülü saçlarını arkada topuz haline getirebilirsiniz. Bu da iyi bir topuz alternatifi olabilir. Ayrıca balerin topuzu da kız çocuklarının kullanabileceği topuz modelleri arasında yer alıyor. Tepeden sıkıcı toplanarak elde edilebilen balerin topuzu modeli yaş kısıtlaması olmadan tüm bayanlara yakıştığı gibi küçük kızlara da yakışacaktır.

Hangi Saç Modeli Genç Gösteriyor?

Hangi Saç Modeli Genç Gösteriyor?

Özellikle genç görünmeyi istiyorsanız, perçem harika bir etkiye sahip olacaktır. Perçem kestirerek çok daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yine perçemin kırışıklıklarınızı gizlemek konusunda da etkili olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Özellikle gözlerinizi ön plana çıkarmayı istiyorsanız perçemler harika bir seçenek olacaktır. Bununla birlikte perçemlerinizin uç kısımlarını oval bir şekilde kestirecek olursanız daha estetik bir görselliğe de imzanızı atabilirsiniz. Ayrıca perçemlerin yüzünüzü çok daha fazla bir şekilde ön plana çıkaracağını unutmamalısınız! Sombre modelleri yazımızda en güzel saç modellerini inceleyebilirsiniz.

Kız Çocuk Saç Modelleri Resim Galerisi

Kız Çocuk Saç Yapımı

Kız çocuk saç yapımı hakkında anlatımlı ve resimli örnekler sunacağız. Bunun için seçmiş olduğumuz örneklerin son derece hoş olduğu kanısındayız. Kız çocuk saç modelleri yapılışı için tüm bilgileri resimlerde bulabilirsiniz. Daha sonrasında ise yeni kesim modellerinin hangilerinin trend olduğunu anlatan yazımızla devam edeceğiz.

Kız Çocuk Saç Kesim Modelleri

Kız çocuk saç kesim modelleri için öne çıkanlardan bir kaçını söyleyelim. Öncelikle küt saç kesim modellerinin son bir kaç senedir sık kullanıldığını ifade edelim. Onun dışında, örgülü saçlar yine moda ve trend durumda. Kız çocuk okul saçı modelleri de yine aynı şekilde örgülü örneklerden oluşmaktadır.

Çocuk Atkı Modelleri ve Yapılışı 2017

Çocuk Saç Modelleri Düğün İçin

Çocuklar için düğünlerde yapılabilecek en uygun saç modelleri örgüler, dağınık topuzlar ya da bukleli saçlar olacaktır. Çocuğunuzun hem yaşını büyütmeden hem de onu rahatsız etmeyecek saç modellerini düğünlerde ya da özel davetlerde yaptırmak daha mantıklı olacaktır. Bu sebeple hem çocuğunuzun beğendiği hem de uzun süre saçını bozmadan durabileceği modellleri seçmek daha mantıklı olacaktır.

Çocuk Saç Modelleri Düğün İçin

Özellikle kız çocukları düğünlerde ya da özel günlerde anneleri gibi saç yaptırmaktan çok hoşlanırlar. Kuaförlerde yaptırabileceğiniz çocuk saç modelleri düğün için seçimler yaparak çocuğunuzun da daha mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kendi saçınız ve kıyafetinizle uyumlu bir kombini kız çocuğunuz için yaptırarak daha tatlı bir görüntü sergileyebilirsiniz.

[haber id=”48020″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  çok kötüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü

  1. Mavi Menekşe dedi ki:

   Niçin kötü anlamadım?

 2. isranur dedi ki:

  daha güzel saç modelleri yokmu.

  1. Mavi Menekşe dedi ki:

   Elizmizde bunlar kaldı 😀

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar