Kadın ve Moda

Kıvırcık Saçlı Ünlüler

21.03.2022
Kıvırcık Saçlı Ünlüler

Kıvırcık saçlı ünlüler kimlerdir? Düz saçlara oranla kullanımı daha kolay olan kıvırcık saçlar son yıllarda en çok tercih edilen saç modelleri arasında bulunmaktadır. Hem resmi hem de günlük kullanım için en ideal saç modeli kıvırcık saçlardır. Günümüzde birçok ünlü isimde saç modeli tercihi kıvırcık saç modeli olmuştur.

Kullanımının bu denli artmasının en önemli nedeni saç bakımının az olmasıdır. Ayrıca kıvırcık saçların krem veya jöle gibi malzemeler kullanılmadan sekil verilmesi de kullanımı arttırmaktadır. Ünlülerin en çok tercih ettiği kıvırcık saç modeli ise küt kesimli model ve örgülü model olmuştur. Peki, kıvırcık saçıyla ön plana çıkan ünlüler kimlerdir? İşte merak edilen ayrıntılar!

Başlıklar

Kıvırcık Saçlı Ünlüler Kimlerdir?

Dünya çapında imajları ve saçları ile her zaman ön planla olan bazı ünlülerin saçları kıvırcık modeldedir. Kimisinin saçları doğal kıvırcık olmasına rağmen kimi ünlü de sonradan kıvırcık modeli tercih etmiştir. Genel olarak kıvırcık saçlı ünlüler şu şekildedir:

  • Shakira
  • Rihanna
  • Beyonce
  • Nicole Kidman
  • NataliePortman

Kivircik Sacli Unluler1

Shakira Kıvırcık Saçlarıyla İlgi Odağı

Dünyaca ünlü pop yıldızı Shakira uzun yıllar boyunca kıvırcık saç modelini tercih etti. Hafif kumral bir ten rengine sahip olduğu sarı tonlarında kıvırcık model tercih etmiştir. Ayrıca yüz yapısı ve çene uzunluğunun yüksek olmasından dolayı da ortak boy saç kesim tercihinde bulunmuştur. Ayrıca saç rengini kaş rengine göre belirleyen ünlü yıldız, bu sayede saç kesimini daha ön plana çıkarmayı başarmış.

Rihanna’da Kıvırcık Saçlar Harika Duruyor!

Yıllarca saç kesimi ve modeliyle dikkat çeken rihanna uzun yıllar kıvırcık saç kesimini tercih etti. Ten renginin koyu olmasında dolayı saç rengini siyah olarak tercih eden rihanna aynı zamanda kısa kesim modeli tercih etmiştir. Elmacık kemiklerinin toplu olmasından dolayı da kıvırcık kısa kesim modeli oldukça yakışmış.

Beyonce’nin Kıvırcık Saç Tutkusu!

Kıvırcık saç tutkusu olan bir başka isim ise Beyonce. Bu ünlü yıldız uzun kesim kıvırcık model saç kesimi tercih etmiş. Özellikle saç modelinde farklı tonlamalar kullanılması oldukça havalı bir görünüm elde etmesini sağlamış. Kıvırcık saçlarda dip siyah, uçlara doğru da sarı renk tercih edilmiş.

Kivircik Sacli Unluler3

Natalie Portman Kıvırcık Saçı Tercih Edenlerden!

Dünyanın en güzel kadınları arasında gösterilene Natalie Portman’da kıvırcık saç modelini tercih etmiş. Bu ünlü isim saç modelini, orta kesim tercih etmiş. Koyu kahverengi saç rengi ve sadece uç ve orta kısım da kıvırcık kullanarak yüz mimiklerinin ön plana çıkmasını sağlamış.

Nicole Kidman’da Kıvırcık Saç Harika Duruyor!

Diğer bir ünlü isim olan Nicole Kidman, kısa kesim kıvırcık saçları ile oldukça dikkat çekmektedir. Mavi göz renginden dolayı göz alıcı açık sarı saç boyası kullanmış olup saç kesimi kulak hizası olarak tercih etmiştir. Saç modelinde kıvırcık dalgaları ise sadece saçın uç kısımlarında kullanılmış. Kıvırcık saçlı ünlüler her zaman kendine özgü havalarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar